Upotené víťazstvo zariadil Salah. Liverpool FC – Brentford FC 1:0

103
4450

Šieste ligové víťazstvo v rade, sme „vydolovali“ proti nebepezpečnému súperovi po priemernom výkone.

Premier League 22/23 (6.5.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Brentford FC 1:0 (1:0)


góly: 15. Salah (van Dijk)
ŽK: van Dijk, Fabinho. I. Konaté, Alisson - Mbeumo, R. Henry
ČK:
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Canal+ Sport 1 (SK/CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LFC zostavy

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, An. Robertson (82. Tsimikas), Fabinho, C. Jones (82. Milner), Gakpo, Jota (73. J. Henderson), Salah, D. Núñez (65. L. Díaz)

lavička: Kelleher - J. Gomez, Milner, J. Henderson, H. Elliott, Tsimikas, L. Díaz, F. Carvalho, Matip

BFC zostavy

Raya - Hickey, Zanka, Pinnock, Mee, R. Henry (72. Schade), M. Jensen (82. Baptiste), Onyeka (72. Dasilva), Janelt (82. Damsgaard), Mbeumo, Toney

lavička: M. Cox - Ajer, Baptiste, Damsgaard, Dasilva, Ghoddos, Roerslev Rasmussen, Schade, Wissa

ℹ Liverpool hrá najbližšie v Leicestri, po troch domácich zápasoch sa predstaví na trávniku o záchranu hrajúcich „líšok“. Duel sa hrá 15.5. od 21 h, takže cez víkend si od The Reds oddýchneme.

Tretí ligový zápas v rade na Anfielde a šieste ligové víťazstvo pre Kloppa a spol. sa nerodilo ľahko. Jürgen trochu experimentoval s rozostavením, keď do základnej zostavy postavil štyroch „čistokrvných“ útočníkov a v zálohe sa pohybovali C.Jones s Fabinhom. Samozrejme hojne podporovaní Trentom Alexandrom-Arnoldom.

Hostia sa spoliehali na kvalitnú prehustenú obranu, z ktorej neustále hrozili rýchlymi kontrami na Mbeuma či Toneya.

Do zápasu sme vstúpili dobre. Mali sme výraznú územnú prevahu, ale do jasných šancí sme sa nedostávali. Všetko zmenila 13. minúta. Fabinho našiel pasom do šestnástky Virgila van Dijka, ten hlavou priťukol Salahovi a Mo na dvakrát dopravil loptu do siete 1:0. 

Salah proti Brentfordu

Následne mal šance Darwin. Po výbornom nábehu, dostal od Trenta Alexandra-Arnolda milimetrový pas, ale loptu nedokázal presne trafiť. Hrozili však aj hostia. V 39. minúte po nahrávke Toneyho, bežal sám na Alissona Beckera Mebuma. Bol atakovaný van Dijkom a Alexandrom-Arnoldom, ale aj tak sa mu podarilo zakončiť a dopraviť loptu do siete. Na naše šťastie však zafungovala dobre naša ofsajdová pasca a gól tak neplatil. Do šatní sme tak išli s tesným jednogólovým náskokom.

V druhom polčase sa obraz hry trochu zmenil, hostia sa viac tlačili dopredu a hrozili vyrovnaním. Prvú obrovskú šancu sme aj tak mali my. Diogo Jota sa v 53. minúte uvolnil na krídle, vnikol do šestnástky, ale jeho prudký strieľaný center Gakpo nedokázal usmerniť do siete.

V 78.minúte sme mali opäť veľkú šancu, ale skvelú Trentovu strelu do horného rohu brány, hosťujúci brankár David Raya vytiahol na roh.

V závere sa hostia tlačili do našej šestnástky. Mali viacero priamych kopov, či rohov. Do našej šestnástky s dva krát dokonca prišiel pozrieť aj brankár hostí David Raya, ale hosťom sme kvalitnou defenzívou už skórovať nedovolili.

 

Alisson (7) - opäť skvelý, chytaním a aj hrou nohami. Čisté konto číslo 100.

Alexander-Arnold (6) -  opäť bol veľmi platný v našej hre, veľa lôpt šlo cez neho. Dnes sa však nevyhol viacerím nepresnostiam a aj do defenzívy tam boli chyby.

I. Konaté (7) - dnes to mali stopéri proti nepríjemným útočníkom ťažké, najmä Ibu, ktorý hral na Toneya sa dosť natrápil. Hral však dobre a vyhral niekoľko dôležitých súbojov.

van Dijk (6) - zvádzal bežecké súboje s rýchlikom Mbeumom a mal toho plné zuby, dve, tri chyby sa našli, ale inak štandardne dobrý výkon.

A.Robertson (6) - v obrannej činnosti celkom dobre, smerom dopredu bol priemerný.

Fabinho (6) - vybojoval veľa dôležitých súbojov, často však fauloval, inak dobrý výkon.

C. Jones (6) - dnes nebol tak výrazný, ako v predchádzajúcich zápasoch, ale svoju robotu odviedol.

Gakpo (6) -  pri zmene taktiky v ofeníve hral dnes na netradičnom poste a často sme ho videli hlboko v strede poľa, dobrý výkon

D.Jota (6) - v prvom polčase sa snažil, kombinoval a podporoval útok, v druhom polčase mal pár výborných momentov, celkovo však od neho slabší zápas

Salah (7) - behal, tvoril, ale často bol dosť "zapichnutý" na ľavej strane útoku. Dal však víťazný gól, čiže svoju úlohu splnil na 100%.

D. Núñez (5) - nastúpil na hrote útoku, jeho výkon však nebol presvedčivý. Nepremenil jednu dobrúšancu a celkovo sa veľmi nepresadzoval.

 

Náhradníci:

Milner (nehodnotený) 

Tsimikas (nehodnotený)

H. Elliott - (nehodnotený)

L.Diáz (nehodnotený)

J.Henderson (nehodnotený)

F.Carvalho (nehodnotený)

J.Matip (nehodnotený)

J.Gomez (nehodnotený)

C.Kelleher (nehodnotený)

 

Mo Salah za víťazný gól.