Upotené víťazstvo zariadil Salah. Liverpool FC – Brentford FC 1:0

94
4758

Šieste ligové víťazstvo v rade, sme „vydolovali“ proti nebepezpečnému súperovi po priemernom výkone.

LFC zostavy

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, An. Robertson (82. Tsimikas), Fabinho, C. Jones (82. Milner), Gakpo, Jota (73. J. Henderson), Salah, D. Núñez (65. L. Díaz)

lavička: Kelleher - J. Gomez, Milner, J. Henderson, H. Elliott, Tsimikas, L. Díaz, F. Carvalho, Matip

BFC zostavy

Raya - Hickey, Zanka, Pinnock, Mee, R. Henry (72. Schade), M. Jensen (82. Baptiste), Onyeka (72. Dasilva), Janelt (82. Damsgaard), Mbeumo, Toney

lavička: M. Cox - Ajer, Baptiste, Damsgaard, Dasilva, Ghoddos, Roerslev Rasmussen, Schade, Wissa

ℹ Liverpool hrá najbližšie v Leicestri, po troch domácich zápasoch sa predstaví na trávniku o záchranu hrajúcich „líšok“. Duel sa hrá 15.5. od 21 h, takže cez víkend si od The Reds oddýchneme.

Tretí ligový zápas v rade na Anfielde a šieste ligové víťazstvo pre Kloppa a spol. sa nerodilo ľahko. Jürgen trochu experimentoval s rozostavením, keď do základnej zostavy postavil štyroch „čistokrvných“ útočníkov a v zálohe sa pohybovali C.Jones s Fabinhom. Samozrejme hojne podporovaní Trentom Alexandrom-Arnoldom.

Hostia sa spoliehali na kvalitnú prehustenú obranu, z ktorej neustále hrozili rýchlymi kontrami na Mbeuma či Toneya.

Do zápasu sme vstúpili dobre. Mali sme výraznú územnú prevahu, ale do jasných šancí sme sa nedostávali. Všetko zmenila 13. minúta. Fabinho našiel pasom do šestnástky Virgila van Dijka, ten hlavou priťukol Salahovi a Mo na dvakrát dopravil loptu do siete 1:0.

Salah proti Brentfordu

Následne mal šance Darwin. Po výbornom nábehu, dostal od Trenta Alexandra-Arnolda milimetrový pas, ale loptu nedokázal presne trafiť. Hrozili však aj hostia. V 39. minúte po nahrávke Toneyho, bežal sám na Alissona Beckera Mebuma. Bol atakovaný van Dijkom a Alexandrom-Arnoldom, ale aj tak sa mu podarilo zakončiť a dopraviť loptu do siete. Na naše šťastie však zafungovala dobre naša ofsajdová pasca a gól tak neplatil. Do šatní sme tak išli s tesným jednogólovým náskokom.

V druhom polčase sa obraz hry trochu zmenil, hostia sa viac tlačili dopredu a hrozili vyrovnaním. Prvú obrovskú šancu sme aj tak mali my. Diogo Jota sa v 53. minúte uvolnil na krídle, vnikol do šestnástky, ale jeho prudký strieľaný center Gakpo nedokázal usmerniť do siete.

V 78.minúte sme mali opäť veľkú šancu, ale skvelú Trentovu strelu do horného rohu brány, hosťujúci brankár David Raya vytiahol na roh.

V závere sa hostia tlačili do našej šestnástky. Mali viacero priamych kopov, či rohov. Do našej šestnástky s dva krát dokonca prišiel pozrieť aj brankár hostí David Raya, ale hosťom sme kvalitnou defenzívou už skórovať nedovolili.