Utešený gól Lautara Martíneza postup do štvrťfinále nezhatil. LFC – Inter 0:1

40
2857

Hráči Liverpoolu trikrát trafili konštrukciu brány, po prvý raz v aktuálnej edícii Ligy majstrov ale stratili. Prehra 0:1 s milánskym Interom je ale v súčte oboch zápasov postupová.

Champions League 21/22 (8.3.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - FC Internazionale Milan 0:1 (0:0)

góly: 62. L. Martínez
ŽK: Jota, Robertson, Mané - A. Vidal, A. Sánchez, Bastoni, Gagliardini
ČK: 63. A. Sánchez, 64. Farris (asistent trénera)
rozhodca: Antonio Mateu Lahoz (ESP)
TV: Nova Sport 3 (CZ)

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson, Thiago A. (65. J. Henderson), Fabinho, C. Jones (65. N. Keïta), Mané, Jota (83. L. Díaz), Salah

lavička: Adrián, Kelleher - Milner, N. Keïta, J. Gomez, J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, Tsimikas, L. Díaz, Origi, H. Elliott

FCIM zostava

Handanović - Dumfries (75. Darmian), Škriniar, de Vrij (46. D'Ambrosio), Bastoni, Perišić, A. Vidal, Brozović (75. Gagliardini), Çalhanoğlu (83. Vecino), A. Sánchez, L. Martínez (75. J. Correa)

lavička: Cordaz, Radu - Caicedo, D'Ambrosio, Darmian, Dimarco, Džeko, Gagliardini, Gosens, Ranocchia, Vecino, J. Correa

Keď dal Lautaro Martínez v 62. minúte exkluzívny gól, premietli sa celému osadenstvu „červených“ superšance Salaha a Matipa, ktoré skončili na bránkovej konštrukcii i van Dijkova, ktorú priam zázračne zmaril Škriniar. Salah potom tyčku trafil ešte raz, v závere mal supertutovku aj L. Díaz, napokon nás to ale až tak nemrzí, keďže Alexis Sánchez šiel v 63. min po hrubom faule na Fabinha do kabíny skôr, ako predpokladal, čím sa znížili šance Nerazzurri na prípadný obrat. A ten sa napokon nekonal.

Liverpool síce prehral 0:1, ale keďže v Miláne pred 3 týždňami zvíťazil 2:0, je medzi poslednou osmičkou Champions League 2021/22.

(foto: Twitter LFC)

The Reds sa teraz predstavia v Premier League, konkrétne na pôde Brightonu. Duel sa hrá v sobotu 12.3. od 13.30.

1. polčas

Liverpool vstupoval do zápasu, že sa nemusí nikam ponáhľať a vedomý si 2-gólového náskoku z prvého zápasu tak aj pristupoval k hre. Zdĺhavá, ale rozvážna rozohrávka na istotu, viac si zahrala stredová a obranná rada ako útočníci.

V 7. min akcia Interu, Dumfries sa dostal 17 od brány k zakončeniu, ale v ťažkej pozícii slabo trafil loptu a Alisson nemal problém. 16. min a roh Alexandra-Arnolda, van Dijkovu hlavičku chytil Handanović.

V 25. min sa hra na 4 minúty prerušila, keď na tribúne musel zasahovať lekársky tím.

Mohamed Salah (v červenom) v súboji s obrancom Interu Bastonim. (foto: Twitter)

Po polhodine hracieho času priamy kop Alexandera-Arnolda z ľavej hranice 16-ky súpera a Matip trafil hlavičkou brvno!

Krátko na to roh The Reds, opäť center Alexandra-Arnodla a teraz v jasnej šance van Dijk, ktorý zo 4 m hlavou takmer prekonal Handanovića, lenže zadák Internazionale Škriniar famózne taliansky tím zachránil!

V 41. min priamy kop Inter z z pravej hranice 16-ky The Reds, ktorý prišiel po žltom faule Jotu. Çalhanoğlu to skúsil prekvapujúco priamo na bránu, Alisson ale pohotovo loptu vyrazil.

44. min ponúkla skvelý sklz Thiaga na vlastnej polovici a tým pádom brejk. C. Jones potiahol až na 16-ku, kde mu nohu pristúpil Çalhanoğlu, ale rozhodca Lahoz si to nevšimol.

Alexis Sánchez tvrdo fauloval Thiaga Alcântaru.. (foto: twitter)

3. minúta nastavenia a faul štupľami kopačky, ktorými A. Sánchez prešiel po kolene Thiagovi, Španiel v bolestiach, Čiľan dostal žltú kartu. V 45.+6. min žltý faul Vidala na C. Jonesa a priamy kop z 23 m z kopačky Alexandra-Arnodla, ktorý tesne minul bránu, ukončil polčas.

2. polčas

V 52. min Thiago A. na 16-ke pekne vysunul Jotu, ten mal loptu na „dlhú nohu“, a tak bol pri nej Handanović skôr, vyboxoval ju ale len pred Salaha, ktorý síce poloprázdnu bránu trafil, ale nanešťastie len tyčku!

Výrazný tlak domácich, dôvodom bol fakt, že Inter o čosi otvoril hru, keďže musel streliť kontaktný gól.

V 59. min šanca modro-čiernych po brejku, Lautaro Martínez na 16-ke, ale Robertsonov teč znamenal len roh!

Argentínčanovi Martínezovi sa ale predsa len skórovať podarilo. Matip pred vlastnou 16-kou zle prihral, hostia po dvoch ťukoch dostali loptu na 16-ku, kde ju L. Martínez náramne trafil presne do vinkla Alissonovej brány – 2:1!

Lautaro Martínez (s loptou) strelil kontaktný gól Interu. (foto: Twitter)

63. min a tvrdý stret A. Sáncheza, resp. faul na Fabinha a Španiel Lahoz vytiahol ex-útočníkovi Barcelony, Arsenalu či Man Utd červenú kartu!

76. min, striedajúci N. Keïta krásne vysunul do 16-ky nabiehajúceho Salaha a Egypťan strelou z voleja opečiatkoval žrď!

85. min a priamy kop Alexandra-Arnodla po peknom prieniku Salaha, ale nič z neho.

V 89. zasa šanca The Reds, Robertson bol na ľavej strane úplne sám, ale nezvládol center do čistej šance na Salaha, keď sa výborne vrátil Bastoni!

Nasledoval roh a Vecino tiesnený van Dijkom si takmer strelil vlastný gól! Lopta smerovala tesne vedľa.

V 2. minúte nastavenia brejk LFC, ďalší čerstvý hráč L. Díaz sa po rýchlej akcii dostal v 5-ke v 1000% šanci k zakončeniu, ale A. Vidal sa fantasticky hodil do jeho zakončenia a lopta smerovala nad bránu!

Sadio Mané (v červenom) v súboji s D’Ambrosiom. (foto: Twitter)