V derby sme zdolali „špinavo“ hrajúci Everton 2:0

61
2673

V tradičnom Merseyside derby sme sa poriadne natrápili. Jazýčkom na váhach bol znova Divock Origi, ktorý prvý gól vypracoval a druhý sám vsietil, čím nám zabezpečil dôležité víťazstvo 2:0.

Premier League 21/22 (24.4.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Everton FC 2:0 (0:0)

góly: 62. Robertson (Salah), 85. Origi (L. Díaz)
ŽK: Mané, Alexander-Arnold - A. Gordon, Doucouré, Allan, Dele Alli, Richarlison
ČK:
rozhodca: Stuart Attwell
TV: Premier Sport 1 (SK/CZ)
streams: livetv, totalsportek, vipleague

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson, Fabinho, Thiago A., N. Keïta (60. Origi), Salah, Jota (82. J. Henderson), Mané (61. L. Díaz)

lavička: Kelleher - I. Konaté, Milner, J. Gomez, J. Henderson, C. Jones, Tsimikas, L. Díaz, Origi

EFC zostava

Pickford - Coleman, Holgate, M. Keane, Mykolenko, Doucouré, Allan (73. Dele Alli), Iwobi, A. Gordon, Richarlison, Gray (77. Rondón)

lavička: Begović, Lonergan - J. Kenny, Delph, Branthwaite, Rondón, El Ghazi, Dele Alli, Price

Do zápasu sme nastúpili opatrne a bez dobrého pohybu. Hostia bránili v hlbokom, kompaktnom bloku s desiatimi hráčmi a tak sme sa presadzovali veľmi ťažko. Navyše sme pri rozohrávke kopili chyby a Everton chcel využiť každú našu chybičku na rýchly protiútok. V prvom polčase sme bránu Toffees vôbec neohrozili a len sme obliehali hradbu z modrých dresov.

Druhý polčas to bola už trochu iná káva. Podarilo sa nám zatlačiť až do šestnástky a hostia začali kopiť chyby. Zvrat v zápase prinieslo výborné Kloppove striedanie. Namiesto Maného a N. Keïtu poslal do hry L. Díaza a Origiho. Prvý svojím skvelým pohybom, technikou rozvrátil obrannú hru Evertonu. Divock najprv krásne v šestnástke sklepol loptu Salahovi, ktorý centrom našiel Andyho Robertsona a päť minút pred koncom, gólom spečatil naše víťazstvo 2:0

Tretí domáci zápas po sebe skompletizujú The Reds tentokrát v Lige majstrov. V stredu 27.4. ich na Anfielde čaká prvý semifinálový duel proti Villarrealu CF. Výkop je naplánovaný na 21h.

1. polčas

V prvom polčase sa toho veľa neudialo. Zaujal hlavne hosťujúci Gordon svojimi odvážnymi prienikmi, ale aj filmovaním. Vďaka tomu videl od rozhodcu žltú kartu.

Rovnako sa správal aj Richarlison, ktorý tri krát ležal na trávniku a naznačoval striedanie. Zápas samozrejme dohral do konca.

Pri treťom simulovaní, hráči LFC odmietli odkopnúť loptu do autu a pokračovali v hre. To neuniesli hostia a po hrubom faule na Fabinha sa strhla na ihrisku šarvátka.

Divock Origi po druhom góle v sieti Evertonu. (foto: Twitter)

2. polčas

Druhý polčas sme začali lepšie ako prvý a po veľkom tlaku prišli aj naše šance.

Prvú mal v 48.minúte Naby Keïta, ale jeho volej letel iba nad brvno.

V 54.minúte ušiel hosťujúci Gordon, vnikol do šestnástky a po kontakte s Matipom sa Everton dožadoval penalty. Rozhodca však správne penaltu neodpískal.

V 62. minúte Origi v šestnástke priťukol loptu Salahovi, ten našiel presným centrom nabiehajúceho Robertsona a Andy nedal Pickfordovi šancu – 1:0.

V 65.minúte Luis Diáz pekne vystrelil k tyči, ale Pickford bol namieste.

V 84.minúte mal veľkú šancu Thiago, ale aj jeho strelu Pickford vyrazil.

V 85.minúte už bol ale krátky na nožničky Lusia Díaza, ktoré doklepol hlavou Divocka Origi – 2:0.

Zápas sa nám tak podarilo doviezť do víťazného konca a získať dôležité 3 body do tabuľky. Hostia z Evertonu, prišli iba kaziť futbal a hrať na rýchle protiútoky z „autobusovej“ obrany. Táto ich taktika, spojená so simulanstvom a prehnanou agresivitou opäť neslávila proti nám úspech. Možno by už bolo načase aby okúsili ako chutí Championship.