V LFC sa šíri covid. Klub žiada preložiť prvé semifinále s Arsenalom

10
1968

Tak omikron, aktuálne vo viacerých krajinách vyčíňajúci variant covidu-19, si už nepríjemne otravnú party robí aj v liverpoolskom AXA Training Centre. (AKTUALIZOVANÉ!!)

League Cup 21/22 (20.1.), Emirates Stadium, Londýn

Arsenal FC - LIVERPOOL FC; 20.45


kto s kým: účastníci Premier League
rozhodca: Michael Oliver
TV: Nova Sport 2/Voyo (CZ)
streams: livetv, totalsportek, vipleague

AFC team info

ABSENCIE (12) Chambers - noha (otázny štart), Kolašinac - členok, G. Xhaka - trest, Aubameyang, Elneny, Partey, Pépé - všetci AFCON, C. Soares - triesla (otázny štart), Saka - nešpecifikované (otázny štart), Ødegaard - covid-19 (otázny štart), Tomiyasu - päta (otázny štart), Smith Rowe - triesla (otázny štart)

LFC team info

ABSENCIE (8) H. Elliott - členok, N. Phillips - lícna kosť, Origi - koleno, Thiago A. - bok, Salah, Mané, N. Keïta - všetci AFCON, Oxlade-Chamberlain - členok (otázny štart)

The Reds pre navýšenie pozitívnych prípadov (zatiaľ nie sú známe konkrétne mená) zrušili utorkový (4.1.) tréning,  pričom klub na vzniknutú situáciu reagoval formálnym apelom na England Football League, organizátora Ligového pohára, ktorý v aktuálnej sezóne nesie z komerčných dôvodov názov Carabao Cup.

Liverpool je aj bez navýšenia covidových prípadov bez jedenástich futbalistov,  trio Salah, Mané, N. Keïta je na Africkom pohári, covid trápi Alissona, Firmina a Matipa (i manažéra Kloppa a po novom aj jeho asistenta Lijndersa) a pre iné zdravotné problémy sú out Thiago Alcântara, N. Phillips, H. Elliott, Origi a Minamino.

Zľava Diogo Jota, Mohamed Salah a Sadio Mané. (foto: Twittter)

“Keďže vyhliadky pred štvrkom (6.1., kedy sa má prvé semifinále League Cupu hrať na trávniku Arsenalu, pozn.) nie sú priaznivé, navyše hrozí nárast infikovaných prípadov, formálne sme EFL požiadali o odklad,” informuje oficiálny web LFC.

K situácii sa, pochopiteľne, postavilo aj vedenie EFL.

“Obdržali sme zo strany Liverpoolu žiadosť o preloženie prvého semifinále Carabao Cupu. Aktuálne musíme čo najskôr preskúmať všetky náležitosti, aj či je požiadavka v súlade s platnými pravidlami súťaže,” uvadza sa v stanovisku EFL.

Vyzerá to teda tak, že si najbližšie dni od LFC oddýchneme.