Po repre pauze sme hrali pomaly a profesorsky, ale tri dôležité body do tabuľky sme si nakoniec vydreli.

góly: 22. Jota (J. Gomez), 89. Fabinho (11m)

Alisson - J. Gomez, Matip, van Dijk, Robertson, Thiago A. (91. Milner), J. Henderson, C. Jones (62. Fabinho), Salah (69. Mané), Jota, Firmino

lavička: Kelleher - Alexander-Arnold, I. Konaté, Tsimikas, Fabinho, Milner, Oxlade-Chamberlain, L. Díaz, Mané

WFC zostava

Foster - Femenía, Kabasele, Samir, H. Kamara, Moussa Sissoko, Louza (78. Cleverley), Kucka, J. Hernández (78. Dennis), João Pedro (79. J. King), I. Sarr

lavička: Bachmann - Ngakia, J. King, Cleverley, Masina, Sema, Cathcart, Dennis, Kayembe

Klopp po reprezentačnej prestávke mal okrem zraneného Keitu k dispozícii takmer kompletný káder. Na lavičke bol už aj Trent Alexander-Arnold, ktorému lekári predpovedali dlhšiu rekonvalescenciu, ale nakoniec sa stihol zotaviť zo zranenia skôr.

Náš manažér ale zostavu pred ťažkým aprílovým programom zarotoval. Šancu dostal v zálohe Curtis Jones, v útoku Roberto Firmino a Joe Gomez opäť nahradil na pravej obrane spomínaného Alexandra-Arnolda. Nabitá bola aj lavička, na ktorej sedeli také mená ako Fabinho, Luis Diáz, Konaté, Tsimikas či Milner.

Hostia odohrali výborný prvý polčas, keď hrozili najmä z brejkov. Po nepremenenej šanci Slováka Kucku, si v 22. minúte na nádherný center Joa Gomeza nabehol na prvú tyč Diogo Jota a krásnou hlavičkou otvoril skóre.

V druhom polčase sme zápas kontrolovali, ale vďaka trochu bezduchej, profesorskej hre sme tŕpli takmer až do konca. Zápas definitívne rozhodol v 89. minúte Fabinho z penalty, nariadenej po faule Kucku na Jotu ako vystrihnutého z amereického futbalu.

Po trocha vydrenej výhre sme sa dostali na čelo tabuľky o dva body pred Manchester City. Uvidíme ako dlho tam vydržíme.

Teraz je na programe štvrťfinále LM, a to v utorok 5. apríla, v ktorom sa The Reds predstavia v Lisabone proti miestnej Benfice SL. Výkop je naplánovaný na 21h.

V červenom Joe Gomez. (foto: Twitter)

1. polčas

Zápas začali lepšie hostia a v 13. minúte po rohu hlavičkoval dobre Cucho Hernandéz. Alisson bol však dobre postavený a loptu v pohode chytil.

V 22.minúte Kucka po rýchlej kontre na hranici ofsajdu z ľavej strany v dobrej pozícii nedokázal prestreliť Alissona.

Už o minútu na to v 23. minúte si na prudký Gomezov center, nabehol na prvú žrď Diogo Jota a hlavou krásne otvoril skóre 1:0.

V 38. minúte hlavičkoval znova Jota, ale gól z toho nebol.

2. polčas

Nebezpečný Gomézov center odvrátili hostia v 46. minúte na rohový kop.

V 56. minúte hlavičkoval po rohovom kope Virgil van Dijk iba nad bránu.

Watford sa v 57. minúte dostal do obrovskej šance, ale João Pedro minul strelou našu pravú žrď. Prípadný gól by ešte posudzoval VAR, pretože sa zrejme jednalo o ofsajdovú pozíciu.

V 59. minúte Jota znova hlavou po Hendersonovom centri mieril nad bránu.

V 89. minúte definitívne rozhodol zápas Fabinho, ktorý nechytateľne premenil penaltu, po Kuckovom stiahnutí Jotu v pokutovom území.

Roy Hodgson. (foto: Twitter)