Z Newcastlu si po tesnej výhre 1:0 vezieme tri body

54
2813

Po necelých troch dňoch od semifinále Ligy majstrov, nás čakal v Newcastli ťažký a dôležitý ligový duel s miestnymi “The Magpies”

Premier League 21/22 (30.4.), St. James Park, Newcastle

Newcastle United FC - LIVERPOOL FC 0:1 (0:1)

góly: 19. N. Keïta (Jota)
ŽK: Joelinton - Jota, J. Gomez, Mané
rozhodca: Andre Marriner
TV: Premier Sport 1 (SK/CZ)

NUFC zostava

Dúbravka - Krafth (85. J. Murphy), Schär (61. Lascelles), Burn, Targett, B. Guimarães, Shelvey, Willock (67. Ch. Wood), Almirón, Joelinton, Saint-Maximin

lavička: Darlow - Dummett, Gayle, Lascelles, S. Longstaff, Manquillo, J. Murphy, M. Ritchie, Ch. Wood

Alisson - J. Gomez, van Dijk, Matip, Robertson, J. Henderson (69. Fabinho), Milner (78. Thiago A.), N. Keïta, Mané (69. Salah), L. Díaz, Jota

lavička: Kelleher - Fabinho, I. Konaté, Thiago A., Salah, C. Jones, Tsimikas, Alexander-Arnold, H. Elliott

Klopp vzhľadom na náš ťažký a nabitý program zarotoval zostavou. Iba na lavičke ostali sedieť Alexander-Arnold, Thiago A., Fabinho a Salah. Hlavne zloženie zálohy Milner, J. Henderson a N. Keïta bolo trošku prekvapivé, ale vzhľadom na agresívny a tvrdý štýl hry domácich, to dávalo zmysel.

Magpies sme v zápase takmer do ničoho nepustili. Výborne nám fungovala ofsajdová pasca. Ak by sme premenili naše šance, ktorých sme si vypracovali dosť, tak by sme nemuseli tŕpnuť až do záveru zápasu. Inak dobrý a presný rozhodca Marriner pripustil tvrdú hru a netrestal domácich žltou kartou ani za jasné zákroky.

Vyhrali sme iba najtesnejším rozdielom, ale proti nabudeným domácim to je veľmi cenná výhra, ktorá znova vytvorí tlak na Manchester City.

Teraz nás čaká odveta semifinále Ligy majstrov na Estádio de la Cerámica. Duel Villarreal vs LFC je naplánovaný na utorok 3.5. s výkopom o 21 h.

Gólová radosť The Reds. Zľava Jota, Robertson, strelec N. Keïta a L. Díaz.

1. polčas

Domáci na nás “vybehli” hneď od začiatku zápasu. Hrali tvrdo, od podlahy a boli nabudení, akoby hrali o titul aj oni. Presný rozhodca Mariner pripustil tvrdšiu hru a to bolo výhodnejšie pre domácich. V úvode sme pod ich pressingom kopili veľa nepresností.

Hru sme po úvodnej nervóznejšej fáze začali kontrolovať a dostali sme sa aj do zakončenia. Strely Jotu, van Dijka a N. Keïtu však skončili mimo, či nad bránkou.

Skóre sme otvorili v 19. minúte. Milner po svojej nepresnej prihrávke ešte stihol sklzom vypichnúť loptu Schärovi, lopty sa zmocnil Jota, ktorý v šestnástke našiel Keïtu. Naby “vycvičil” Dúbravku a prestrelil hradbu domácich na bránkovej čiare 0:1.

Naby Keïta rozhodol o výhre LFC. (foto: Twitter)

V 34.minúte založil opäť Naby Keita, rýchlu kontru. Po jeho nahrávke na Luisa Díaza, kolumbijský útočník vyzval k skórovaniu Maného, ale jeho strelu z hranice šestnástky slovenský gólman Dúbravka kryl.

Následne znova vynikol Dúbravka, ktorý v 41.minúte vyrazil na roh výbornú Jotovu hlavičku po centri Hendersona. Po rohovom kope mal skvelú šancu Milner, ale jeho strela spoza šestnástky šla tesne vedľa.

Polčas uzavrela šarvátka medzi Jotom a Joelingtonom, po ktorej videli obidvaja žlté karty.

2. polčas

Druhý polčas sme začali kľudnejšie a lepšie sme kombinovali. V 63.minúte mal obrovskú šancu Sádio Mané, ktorý po skvelom prieniku Joa Goméza mieril z 12 metrov iba vedľa tyče.

Potom prišli šance agilného Jotu. Najprv mieril iba strelou do Dúbravku a o pár minút, jeho dobre mierenú strelu skvelý Dúbravka vyrazil na roh.

V 85.minúte sa ocitol pred domácim brankárom pre zmenu Luis Díaz, ale neskončil dobre. Domáci zahrozili iba nepríjemnou strelou Bruna Guimarãesa spoza šestnástky, ktorú výborný Alisson chytil.

Minútu pred koncom hracieho času išiel na Dúbravku sám (ale tiesnený) striedajúci Mo Salah. Tesne pred Dúbravkom mu lopta trochu ušla spod kontroly, a tak si mohli domáci vydýchnuť.

My sme si vydýchli až po záverečnom hvizde rozhodcu Marrinera. Zápas sme kontrolovali, ale vinou nepremieňania šancí sme nakoniec museli bojovať až do konca.

Joe Gomez odohral celý zápas na pravej obrane. (foto: Twitter)