Z Rakúska s dlhým nosom i prehrou. LFC nestačil na RB Salzburg

38
1825

Nie je každý deň nedeľa. Liverpool druhý duel v rade s koncernom Red Bull nezvládol a tentoraz prehral 0:1.

Príprava 22/23 (27.7.), Red Bull Arena, Kleßheim

RB Salzburg - LIVERPOOL FC 1:0 (1:0)


góly: 33. Šeško
ŽK: Šimić - Fabinho
ČK:
rozhodca:
TV: LFC TV, Sport 1 (CZ)
streams: livetv, totalsportek, vipleague

RBS zostava

Mantl - van der Brempt (46. Adamu), Solet (46. Pavlović), Ulmer (46. Valcci), Bernardo (46. I. Diarra), Seiwald, Sušić (46. Baidoo), Kjaergaard (46. Koita), Fernando (46. Diambou), Šeško (46. Bernède), Okafor (46. Šimić, 75. Kameri)

lavička: Köhn - Adamu, Kjaergaard, Diambou, Koita, Pavlović, Vallci, Bernède, I. Diarra, Atiabou, Agyekum, Dedić, Kameri, Baidoo, Šimić

LFC zostava

Adrián - Mabaya (60. Alexander-Arnold), I. Konaté (60. Matip), J. Gomez (60. van Dijk), Milner (46. Robertson), Bajčetić (60. J. Henderson), N. Keïta (46. Morton, 60. Fabinho), C. Jones (60. Thiago A), H. Elliott (60. , L. Díaz), F. Carvalho (60. Salah), D. Núñez (46. Firmino)

lavička: L. Hughes, Mrozek, H. Davies - Fabinho, van Dijk, Thiago A., Firmino, Salah, J. Henderson, L. Díaz, Robertson, Matip, N. Phillips, Alexander-Arnold, van den Berg, Morton

The Reds teraz čaká prvý „ostrý“ súboj, a to o Community Shield proti Manchestru City. Súboj majstra Premier League proti víťazovi FA Cupu je na programe v sobotu 30.7. na King Power Stadium. Výkop v domovskom stánku Leicestru City je naplánovaný na 18 h.

1. polčas

C. Jones dával v 9. min peknú loptu na D. Núñeza, ale obrana Salzburgu si poradila. Krátko na to nákop na uruguajského útočníka Liverpoolu, ale jeho hlavička nemala potrebnú razanciu.

V 12. min stratil Bajčetić na vlastnej 16-ke, k lopte sa dostal Sučić, ale jeho strela šla nad. O 120 sekúnd neskôr našiel Milner prihrávkou v 16-ke D. Núñeza, ktorý si zasekol loptu, ale napokon o ňu v šanci prišiel po zákroku Soleta.

25. min ponúkla brejk The Reds, Mabaya posunul v 16-ke doprava D. Núñezovi, ktorý z uhla napálil loptu do brvna! 

V červenom Darwin Núñez. (foto: Twitter)

O pár sekúnd obrovská chyba dezorientovaného J. Gomeza pred vlastnou 16-kou, k lopte sa dostal mladík Šeško, ktorý si zasekol I. Konatého a následne aj J. Gomeza, ale Adrián ho v superšanci skvele vychytal! Ešte lopta k Fernandovi, ktorý ale zo 6 m netrafil poloprázdnu bránu!!

V 29. min po chybe obrany RBS šanca D. Núñeza, ale ani tentoraz z nej gól nebol.

Skóre sa ale menilo, len na druhej strane. V 31. min rýchla akcia „červených býkov“ Okafour narazil Šeškovi a ten sám pred Adriánom nemal problém – 1:0.

33. min priniesla akciu Red Bullu, Sušićova rana zo 17 m skončila na Adriánovi, ktorý loptu vyrazil na roh. Po ňom pokus Fernanda z 19 m nad.

V 35. min stratil v blízkosti 16-ky Mabaya, Fernando sa dostával do šance, ale I. Konaté ho zblokoval. V 37. min akcia hostí, Mabayov pokus ale skončil v rukách Mantla.

O pár sekúnd neskôr sa na 16-ke uvoľnil H. Elliot, ale prestreli. V 44. min akcia The Reds, Mabaya ale z pravej strany 16-ky zle prihral. O chvíľu brejk RBS, ale J. Gomez výborným zákrokom nepustil do šance Šeška. 

Benjamin Šeško, mladý útočník Salzburgu, ktorý rozhodol o výhre nad The Reds. (foto: Twitter)

2. polčas

Isaac Mabaya rozhodne zaujal bojovnosťou. Chýbajú mu skúsenosti, ale aj tvrdšia strela. Nič, na čom by sa nedalo pracovať. Rozhodne však nesklamal. 

Záloha v prvom polčase miestami ani neexistovala. Bajčetić zbieral skúsenosti, Curtis Jones podal priemerný výkon, ale nič naviac a od Nabyho Keïtu sa čakalo oveľa viac. 

Fábio Carvalho ukázal dobrú techniku, bojovnú mentalitu a dobré čítanie hry. 

Stopéri I. Konaté a J. Gomez sa občas akoby nedohodli, a tak sa prišli chyby. 

Adrián (7) - za góly nemohol, chytil pár šancí, bol silný vo vzduchu a dobre rozohrával.

Mabaya (7) - rozhodne zaujal bojovným výkonom. Chýbajú mu skúsenosti, ale páčil sa mi jeho rýchly prechod z obrany do útoku a naopak.

I. Konaté (6) - urobil nejaké chyby a gól ide na oboch stopérov. Mal aj dobré zákroky a vedel si pokryť loptu, aby nepustil útočníka do šance.

J. Gomez (5) - dnes bol horší z dvojice stopérov.

Milner (7) - podal bojovný výkon, rýchlo prenikal dopredu a chcel rozohrávať.

Bajčetić (5) - prišiel na ihrisko zbierať skúsenosti. Párkrát sa dotkol lopty a urobil občas dobrú prihrávku. Na druhej strane, ide o 17-ročného chlapca, rozhodne sa od neho nečakalo, že bude ťahať zálohu.

N. Keïta (4) - mal príliš veľa nepresností. Odskakovala mu lopta, mal nepresné prihrávky.

C. Jones (5) - priemerný výkon. Od Curtisa by to chcelo trochu viac.

H. Elliott (6) - snažil sa a bojoval, čo bolo sympatické. Škoda jeho streleckých pokusov.

F. Carvalho (8) - jednoznačne najlepší v prvom polčase. Skúšal, prihrával, zakladal protiútoky.

D. Núñez (7) - podobne ako Carvalho, snažil sa a mal nejaké pokusy.

Náhradníci: 

Alexander-Arnold (7) - veľmi silný najmä vpredu. Páčili sa mi jeho prechody dopredu a obrovské zrýchlenie. Nie vždy však mal presné prihrávky.

Matip - +/- bez problémový výkon.

van Dijk - rovnako ako Matip. Dobrým čítaním hry prekazil pár akcií súpera.

Robertson (7) - keď prišiel na ihrisko, ukázal bojovú mentalitu. Veľmi silná podpora útoku. Škoda, že nevie strieľať pravou nohou, mohol v závere vyrovnať.

J. Henderson (7) - priniesol bojovnú mentalitu, mal dobré prihrávky dopredu a podporoval tím.

Morton - nehodnotený

Fabinho (7) - jeho typická hra, zachytával lopty, prihrával a dokonca mal aj šancu na gól.

Thiago A. (8) - za mňa najlepší hráč v druhom polčase. Keď mal loptu, hneď zakladal útoky a veľmi dobre prihrával, najmä jeho dlhé prihrávky môžu byť nebezpečné.

L. Díaz (8) - odviedol bojovný výkon, vypracoval si pár šancí, vybojoval faul. Škoda, že jeho pokusy neskončili v sieti.

Salah (7) - mal pár šancí a podporoval útočnú hru. Ale ani on nestrelil gól.

Firmino (7) - podporoval útočnú hru, zakladal útoky, bojoval, mohol streliť aj gól.

Fábio Carvalho

Fábio Carvalho. (foto: Twitter)

V 49. min akcia Salzburgu, Šimića ale zblokoval I. Konaté. O niekoľko sekúnd neskôr prienik Mabayu. ktorý bo pred 16-kou faulovaný. Z následného priameho kopu H. Elliott prestrelil.

V 57. min akcia Liverpoolu, H. Elliott bol faulovaný na 16-ke, rozhodca ponechal výhodu, ale hostia z nej nič nedosiahli. Po hodine hry hromadné striedanie na strane The Reds, do hry napr. van Dijk, Fabinho, Alexander-Arnold, Salah, Thiago A., či L. Díaz.

63. min ponúkla kombináciu LFC, Firmino pekne prenikol stredom poľa, loptu posunul L. Díazovi, ktorý ale v čistej šanci v 16-ke vďaka zákroku Mantla neskóroval! 

V 67. min brejk RBS, ale Thiago A. sa príkladne vrátil. O 120 sekúnd na to Firminov pokus zo 14 m, ktorý brankár domácich vyrazil, ale Salahovi dorážka z ťažkej pozície nevyšla.

Luis Díaz (v červenom) v súboji s Antoinom Bernèdom z RB Salzburg. (foto: Twitter)

81. min a akcia LFC, Robertsonov center takmer prekvapil Mantla, ktorý loptu napokon vyškriabal nad brvno. Roh Alexandra-Arnolda obrana RBS odvrátila len na 16-ku, kde bol Salah, ktorý do nej poslal center a Fabinho z otočky nezakončil dosť tvrdo ani presne, aby z toho niečo bolo.

Tlak The Reds stúpal. V 83. min ďalšia z kombinácií, Firmino pekne vysunul L. Díaza, ktorý skóroval, ale gól správne pre ofsajd neplatil. V 85. min hrubý faul I. Diarru na L. Díaza, Alexander-Arnold rozohral priamy kop na krátko, lopta sa mu vrátila, aby následne z 23 m tvrdo vystrelil, Mantl ale vyrazil na roh! Po ňom vtipná pätička Firmina, Mantl si dal pozor a hostia mali výhodu ďalšieho rohového kopu.

87. min a akcia Kloppovcov, Alexander-Arnold sprava do 5-ky, Mantl nemal problém. V druhej minúte nastavenia veľká šanca Robertsona, ktorý sa po obliehaní brány Salzburgu dostal v 16-ke 8 m od brány do čistej šance, ale gólmana Mantla neprekonal! 

Krátko na to si Liverpool pýtal po zákroku Koitu na L. Díaza v 16-ke penaltu, ale rozhodca situáciu posúdil správne.

Fabinhov strelecký pokus. (foto. Twitter)

pozn.: Taby Hodnotenie a Hráč zápasu písal marsur