Začne sa liverpoolska evolúcia príznačným menom Darwin? The Reds sa interesujú o Núñeza

125
5582

Čoskoro 23-ročný (nar. 24.6. 1999) reprezentačný útočník Uruguaja Darwin Núñez zaujíma Liverpool FC.

Aktuálne dianie presvedčilo už aj mňa, po nástupe Kloppa na post manažéra LFC snáď najväčšieho skeptika, čo sa viery v reálnosť informácií tzv. dôveryhodných novinárov týka. Momentálnu situáciu teda ignorovať netreba, a tak je tu príslušný článok. 

Aktuálne v lisabonskej Benfice zmluvne viazaný futbalista má byť spoločne s už etablovaným Jotom a zimnou posilou L. Díazom jasným dôkazom toho, že na Anfielde sa prepotrebná prestavba tímu (zatiaľ len útoku?) deje.

Snívajte s nami…

Núñez sa medzi novinármi i fans Merseysiders okamžite stal vysnívaným zakončovateľom, ktorý klub z mesta Beatles privedie k titulom, a zároveň bude dokonalou náhradou za Maného, ktorý pokukuje po zmene pôsobiska. A v istom zmysle aj za Mbappého.

Francúz sa pred pár týždňami rozhodol zotrvať v PSG, Haaland, čo by jeho priamy konkurent v mediálnom hľadaní nástupcov konfrontácie Messi vs C. Ronado, mení od 22/23 dres Dortmundu za Man City, a tak je/bolo podľa tejto logiky nutné nájsť niekoho, kto zaujme Mbappého post. Aktuálne je teda takto onálepkovaný celým menom Darwin Gabriel Núñez Ribeiro.

Celkovú emóciu, s ktorou sa aktuálne priaznivci The Reds na rodáka z približne 40-tisícového Artigasu ležiaceho na severe Uruguaja pozerajú, ešte umocňuje fakt, či spomienka na to, že D. Núñez strelil vo štvrťfinále Champions League 21/22 Liverpoolu 2 góly. Jeden pri domácej prehre 1:3 a jeden pri remíze 3:3 na Anfielde.

Prestupové leto 2022: Origi a Mané sa lúčia s Liverpoolom. Preč aj Karius, Ojo i Woodburn

Darwin Núñez. (foto: Twitter)

Rýchla adaptácia na futbal pod Pyrenejami

Núñez je v Európe od sezóny 19/20, kedy hrával v Španielsku druhú ligu za Almeríu. Následný prestup do hlavného mesta Portugalska, konkrétne do Benficy z neho urobil tzv. hráča zaujímavého pre najväčšie kluby. Predchádzala tomu, samozrejme, tvrdá práca a výsledky.

1.87 m vysoký forward pripomína ex-útočníka Liverpoolu Fernanda Torresa, ale aj jedného z naj zakončovateľov ostatných rokov Lewandowského, prípadne Ibrahimovića. Typologicky. Na druhej strane ani jeho strelecká bilancia nie na zahodenie, však nech posúdi každý sám.

V 19/20 strelil v drese Almeríe v 32 dueloch 16 gólov, čo na debutovú sezónu na starom kontinente vôbec nie je zlé. Skôr naopak. Okamžite po ňom siahla Benfica, aby pri premiére v Portugalsku skóroval v 20/21 v 43 dueloch 13x a pridal 12 asistencií. Strelecký progres prišiel v práve skončenom ročníku, 21/22 dohral na klubovej úrovni so 41 stretnutiami a bilanciou 34 gólov – 4 asistencie.

Darwin Núñez v drese SL Benfica. (foto: Twitter)

Zaujímavý futbalista

Je potom úplne pochopiteľné, že sa dostal do pozornosti najväčších klubov (tu niekde sa začína aj novinárska práca, ktorej väčšina z nás do bodky verí;) .. sorry, neodpustil som si, som predsa len intelektuálne dno s monštróznym egom, povedali by členovia môjho fanclubu?). Popredné celky v ňom totiž vidia, čo každý priemerný fanda po strávení pár minút pred youtube kompiláciami – fyzicky silného futbalistu, s dobrou kľučkou, výborným výberom miesta, a rovnako tak zakončením. Oboma nohami i hlavou. Rýchlostne je takisto na úrovni, pokojne by sa teda mohlo zdať, že ide o ideálneho útočníka.

Aby to ale nebolo len o chvále Núñeza, treba povedať aj pomyselné „bé“. Mladík musí nutne zapracovať na lepšom krytí lopty i jej spracovaní. Rozvinúť bude musieť aj taktické skills.

Darwin Núñez (vpravo) vo farbách Uruguaja. (foto: Twitter)

Aktuálne, naproti tomu, čo hlási bulvár i tzv. reliable journos, resp. okrem LFC aj špekuláciám fandiaci jedinci, nie je jasná prestupová čiastka, futbalistov plat, ani to, či už klub z Anfieldu vôbec podal ponuku.

Na druhej strane vieme, že Klopp je najradšej, keď má v úvode prípravy na sezónu pokope čo najviac hráčov, ktorých vidí ako nosných, a tak je tu predpoklad hraničiaci s realitou, ktorý navyše umocňuje fakt, že ligová sezóna sa kvôli koncoročným MS v Katare začína už prvý augustový víkend, že si tímy musia pri transfer rozhodnutiach pohnúť. LFC nevynímajúc.

Na záver ešte jedna zaujímavosť. D. Núñez hrával v Európe len v tímoch vyznávajúcich viac či menej červeno-bielu kombináciu. Liverpool ale takú nemá, rýpem nevinne, aby som trošku zavdušnil tých, ktorí presne vedia, ktorý iný tím z Anglicka sa ešte o neho zaujíma. ???

Previous articleTipovačka 21/22: Záverečné vyhodnotenie
Next articleBenfica odobrila prestup D. Núñeza. Stopnúť ho môže už len LFC
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net