Zasa raz obrovská bieda, v ofenzíve trápny LFC prehral v Nottinghame

173
4007
Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Jediný gól otváracieho zápasu 13. kola Premier League strelil Taiwo Awoniyi, žiaľ, ten už v Liverpoole nepôsobí.

Premier League 22/23 (22.10.), The City Ground, Nottingham

Nottingham Forest FC - LIVERPOOL FC 1:0 (0:0)

góly: 55. Awoniyi
ŽK: Worrall - J. Gomez
rozhodca: Paul Tierney
TV: Canal+ Sport 1 (CZ/SK)

NFFC zostava

D. Henderson - Aurier, S. Cook, S. McKenna, N. Williams (72. Renan Lodi), Ch. Kouyaté (80. O. Mangala), Yates, Freuler, Gibbs-White, Lingard (64. Br. Johnson), Awoniyi (64. Worrall)

lavička: Hennessey - Biancone, Worrall, O. Mangala, Surridge, Br. Johnson, Dennis, Boly, Renan Lodi

Alisson - Milner (62. Alexander-Arnold), J. Gomez, van Dijk, Robertson, Fabinho, C. Jones, H. Elliott, Salah, Firmino (76. Oxlade-Chamberlain), F. Carvalho (62. J. Henderson)

lavička: Kelleher, Adrián - J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, Tsimikas, B. Clark, Bajčetić, N. Phillips, Alexander-Arnold

Merseysiders kopili na pôde nováčika prílíš veľa nepresností, van Dijk moghol dať hetrik, lenže výborné možnosti nevyužil, a tak platí, že Liverpool nevyhral v Nottinghame  lige už 13 zápasov v rade.

Kloppovi zverenci sa najbližšie predstavia v Lige majstrov, a to na pôde amsterdamského Ajaxu. Zisk bodu im zaručí účasť vo vyraďovacej fáze, duel je na programe v stredu 26.10. o 21 h.

1. polčas

9. min H. Elliott poslal za obranu krásny pas na F. Carvalha, Portugalčan si spracoval, ale D. Henderson výborne čítal hru!

Krátko na to roh hostí a Firmino po Milnerovom pase v šanci, hlavou ale minul.

13. min ponúkla Milnerovu chybu na vlastnej 16-ke, napokon nič z toho. O pár sekúnd akcia Liverpoolu, C. Jones odcentroval z ľavej strany, Salah v dobrej možnosti 8 m od brány zlokovaný S. McKennom!

23. min a H. Elliott v 16-ke, jeho center na F. Carvalha pokryl D. Henderson. Na opačnej strane v 25. min protiútok Forest, ex-Liverpoolčan Awoniyi zakončil, ale Alisson bol pripravený.

Po polhodine hry kombinácia po osi Milner – H. Elliott – Salah, Egypťan zo 16 m netrafil loptu dobre a gólman domácich nemal problém.

O pár sekúnd na to brejk Nottinghamu, Awoniyi na Lingarda do šance, ten ale zo 14 m trafil len do miest, kde stál Alisson.

V 32. min po súboji v 16-ke so S. McKennom ošetrovaný Salah. Liverpool následne kopal z pravej hranice pokutového územia priamy kop po faule N. Williamsa na Milnera.

36. min a pekný pas H. Elliotta na Milnera, ten vnikol do 16-ky, ale jeho prihrávka bola zrazená na roh. V 38. min čistá šanca van Dijka, ktorý sa po centri Milnera ocitol na vzdialenejšej tyči úplne sám, žiaľ nezakončoval, ale hlavou prihrával doprava Firminovi, len lopta bol príliš prudká a nepresná!

2. polčas

50. min, Milnerov center do 5-ky. F. Carvalho hlavičkoval, ale obrana si poradila. V 52. min Milnerov priamy kop, centrom našiel nekrytého Salaha, ale ten v šanci netrafil dobre loptu, ešte F. Carvalho z 12 m vysoko nad!

V 54. min J. Gomez stratil loptu atakovaný Lingardom, následne žltý faul!

Nasledoval v 55. min priamy kop, strela Yatesa a skvelý zákrok Alissona, ale ešte Awoniyi z dorážky dáva na 1:0!

Taiwo Awoniyi sa teší z gólu do siete Liverpoolu. (foto: Twitter)

57. min a akcia LFC, ulička Milnera na H. Elliotta, mladík zakončil, ale domáci gólman vyrazil na roh!

Brejk Forest, Gibbs-White v obrovskej šanci 13 m od brány, ale Milner skvele zasiahol! Roh domácich.

V 62. min dole Milner a F. Carvalho, do hry Alexander-Arnold. J. Henderson. Krátko na to roh LFC, Firminova hlavička „koníčkom“ vedľa.

69. min a brejk domácich, Ch. Kouyaté vyviezol loptu z vlastnej polovice až pred 16-ku LFC, prihral nabiehajúcemu Br. Johnsonovi, ale Alisson sa predviedol výborným zákrokom!

71. min a center z pravej strany na hranicu 16-ky. C. Jones zakončil, ale D Henderson pokus kryje. V 77. min protiútok Nottinghamu, Ch. Kouyaté cez Alexandra-Arnolda a Fabinha, prihral Yatesovi, zakončenie z 12 m, Alisson!

V 82. min ošetrovaný van Dijk! V 85. min Robertsonov center zľava, na zadnej si nabehol Alexander-Arnold, jeho prudkú hlavičku ale vyrazil D. Henderson.

86. min, Fabinho stratil v strede poľa. brejk NFFC, Yates sám pred Alissonom, brazílsky brankár skvele zasiahol, roh súpera.

90. min a priamy kop 22 m od brány po faule na H. Elliotta, center Alexandra-Arnolda, van Dijk na zadnej minul!

V 92. min roh, van Dijk nekrytý, obrovská šanca, hlavička, ale D. Henderson zázračne zachránil!

94. min, dlhý aut H. Gomeza, pár hlavičiek, na zadnej Salah, ale D. Henderson jeho pokus hlavou vyrazil nad brvno.

Alisson, ktorý vybehol do 16-ky Forest, sa nestihol vrátiť. Brejk NFFC, Br. Johnson ale gól nedal, keď trafil len tyč prázdnej brány hostí!