3. ročník turnaja fanclubov na Morave: LFC hľadá posily – vieme, kto príde

4
2375

Od 23. do 25. 6. 2023 sa v moravskej dedine Ježov koná zaujímavý fanúšikovský turnaj, ktorého sa chystá zúčastniť aj výber pod značkou LFC1892.NET, tak sa pokojne pridaj.

Daruj 4 €

Daruj 100 Kč

Pred nedávnom skončila liga a náš obľúbený tím si v nej ku koncu neviedol úplne zle. Horšie je, že tomu tak nebolo počas všetkých 38 zápasov, a tak nám nakoniec ostalo len neslávne 5. miesto. Nie je to teda Liga majstrov, ale lepšie ako žiadne poháre, na ktoré to vyzeralo ešte pár týždňov dozadu.

Máme tu však pozitívnu správu. Aj napriek tomu, že si LFC v ďalšej sezóne nezahrá v Lige majstrov, TY si v nej môžeš zahrať už o 2 týždne. Stačí, ak máš rád futbal, máš voľný víkend a si ochotný hájiť farby svojho tímu. Ale poďme pekne poporiadku.

(foto: Facebook)

Rok 2022 a tvorba tímu

Písal sa rok 2022, kedy prišla správa z fanúšikovského tábora Dortmundu, že sa na Morave v Buchloviciach uskutoční druhý ročník turnaja fanklubov. Horúci zemiak poskladať tím si najprv prehadzovali viacerí až nakoniec skončil v rukách kapitána Ciciho. Tomu sa podarilo vyskladať celkom schopnú zostavu, ktorá kvalitou predčila mnohých (nielen) bývalých hráčov Liverpoolu. Konkrétne angažoval obrancov v kvalitách Dossenu, na hrote operovali hráči kvalít Ngoga a Boriniho a v strede sa to len hemžilo talentom.

Problém nastal, ako to už v dnešnej dobe býva, keď nadišiel termín turnaja a zrazu prišli dôležitejšie udalosti, rozhodnutia manželiek či choroby detí a tak sa do Buchlovíc dostavilo len zdravé jadro v počte 7 kusov, v tom čase ešte v presvedčení, že sa bude hrať 5+1, čo nebolo až také zlé. Avšak prišli chýry, že to môže byť až 7+1 a začali menšie stresy, ktoré sa 7 statočných rozhodlo vyriešiť ako to len Slováci vedia. Bar pri ubytovaní sa následne určite na tržbu nesťažoval a hráči Chelsea v dvojnásobnom počte mali určite ťažšie vstávanie.

(foto: Facebook)

Nákupy na poslednú chvíľu

Manažérske schopnosti kapitána sa však ukázali hneď na druhý deň, kde ako jeden z tímov s najnižším počtom hráčov sme do každého zápasu v základnej skupine nastupovali s ďalšou posilou. A tak i napriek zraneniam dvoch opôr a lietajúcemu programu motora tímu, ktorý si stihol odskočiť i na rozhodcovské skúšky, sa nám podarilo remizovať a streliť 3 góly veľmi silnému tímu Chelsea a bez šetrenia vybehnúť aj na evertonských, ktorí to potom ešte dlho rozdýchavali.

Postup zo skupiny nebol nečakaný, avšak následné vypadnutie v play-off na neskoršom bronzovom tíme bolelo viac, než boľavé kolená nášho krídelníka. Súper síce za celý zápas zásadnejšie neohrozil Petra „Beckera“ v našej bránke, avšak v penaltovom rozstrele mal šťastia ako keby stúpili do kohútieho …

A tak sme z turnaja odchádzali síce so 6. miestom, ale užili si to najviac zo všetkých.

(foto: Facebook)

Takže k veci

Tohto roku sa bude turnaj konať v dedinke len o pár kilometrov vzdialenej od Buchlovíc, v Ježove. Termín je od 23. do 25. 6. 2023, pričom samotný turnaj bude v priebehu soboty. A my, bojujúci aj za nášho hlavného sponzora, tento web, hľadáme posily.

  • Ideálne je, ak máš aspoň 18 rokov (ale nie je to úplne podmienka).
  • Výhodou je, ak si už niekedy kopal aj do lopty, nielen motykou.
  • Úplne super je, ak vlastníš vlastný (najlepšie červený) dres tímu od rieky Mersey.
  • A čo je najdôležitejšie, máš chuť sa zabaviť, spoznať skvelých ľudí a zároveň na ihrisku (a nielen zelenom, ale i drevenom) zabojovať za svoj tím.
  • Potom by bolo ešte vhodné, aby si mal čas o 2 týždne a dopravil sa do Ježova.

Výhra nad Evertonom spred roka bola síce pekná, ale dostať LFC na miesta, ktoré mu patria bude určite krajšie. Preto LFC potrebuje práve Teba.

Rozpis zápasov:

Neváhaj a ozvi sa.

Ak teda máš záujem a spĺňaš vyššie uvedené podmienky, napíš buď na Facebook Johny Sheek, alebo do komentárov pod článok a my Ťa už zoznámime s kapitánom a zvyškom tímu.

Snáď sa vidíme o 2 týždne.