35. kolo otvára súboj dvoch tímov bez formy. Kto si staví na výhru LFC na pôde West Hamu?

30
1288

Psychicky zrazený Liverpool čaká ďalší zo zápasov na trávniku súpera, konkrétne 4. v rade. MNohí z nás netušíme, o čo ešte v hlavnom meste Anglicka ide. (AKTUALIZOVANÉ!!)

PL 23/24 (27.4.), London Stadium, Londýn

West Ham FC - LIVERPOOL FC; 13.30


kto s kým 8. vs 3.
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Canal+ Sport 1 (SK/CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

WHU absencie

(4) Earthy - hlava, Mavropanos - nešpecifikované (otázny štart), Aguerd - noha (otázny štart), Bowen - chrbát (otázny štart)

LFC absencie

(5) Matip - koleno, Doak - koleno, Thiago A. - stehno, C. Bradley - členok, Jota - bedro

Daruj 4 €Daruj 100 Kč

Facka v derby, tímu sa rozplynul sen o titule

Okej, teoreticky ešte nie, lenže opäť raz (naivne) poviem, že si nemyslím, že po tom, čo The Reds v posledných zápasoch predvádzajú, ako prehrali s Crytsal Palace a najnovšie aj v Merseyside derby, je namieste baviť sa o tom, že sme v reálnom boji o ligový titul.

Po prehre v Goodison Parku, kde až na L. Díaza, Alissona, van Dijka či Robertsona hrali všetci naši hráči výrazne zle, navyše bez zanietenia, chuti, reálneho záujmu sa Kloppova liverpoolska éra končí výrazne trpko, teda v opozite tomu, čo si milióny fans po celom svete priali.

Jürgen Klopp. (foto: liverpoolfc.com)

Na samotného manažéra LFC, ale aj jeho zverencov dopadla sila momentu – podľa mňa si, ako sa sezóna blíži do konca, ako sa blíži Jürgenov koniec na Anfielde, až príliš uvedomujú, že sa niečo veľké končí a to im zväzuje ruky, nohy, myseľ.

Áno, rodák zo Stuttgartu mohol a asi aj mal za 9 rokov vyhrať viac trofejí (najmä v Premier League), keď sa však obzrieme späť, Klopp z LFC opäť urobil klub, ktorý chceme vidieť – proti ktorému súper nechce hrať, o pôsobenie v ktorom sníva množstvo špičkových futbalistov, ktorý hrá väčšinou parádny ofenzívny futbal, ktorý proste baví. Po Nemcovom odchode bude v Liverpoole (i v srdciach fans a hráčov) nejaký čas veľké prázdno a o to ťažšiu úlohu bude mať jeho nástupca.

Ono by sa patrilo Kloppovo pôsobenie v Liverpoole zavŕšiť úspešne, lenže to už reálne nie je možné, pretože viacerí sme sklamaní, že ligový titul v 23/24 nebude, tak sa teda poďme aspoň vo zvyšných 4 zápasoch pokúsiť o čo najdôstojnejšiu rozlúčku. A áno, som pri tejto prosbe skeptický, keďže vlastne všetky súčasné opory v poslednej dobe od únavy ťahajú nohy a viac ako pred seba sa pozerajú do zeme.

Mizerná ofenzíva + chyby vzadu + idiot rozhodca = Merseyside derby pre Everton. Liverpool má po titule

The Reds teraz čaká výjazd do hlavného mesta Anglicka, kde ich preveria v poslednej dobe fakt out of form hrajúci „kladívári“.

Do duelu nezasiahnu Matip, Thiago A., Doak a C. Bradley, naopak po zápasovej odmlke spôsobenou faktom, že jeho partnerka rodila, je k dispozícii Cody Gakpo.

Klopp môže zostavou prekvapiť, myslím, že ju predpokladám inak, ako samotný nemecký odborník, nechajme sa teda prekvapiť. Tu len dodám, že naposledy na Evertone to bola zo strany hráčov ako D. Núñez, Szoboszlai, Salah, I. Konaté, Endō, Alexander-Arnold maximálna bieda.

Moyes to má nahnuté

V Londýne sa už niekoľko týždňov nahlas hovorí o tom, že po sezóne v klube skončí veleskúsený David Moyes, ktorý je aktuálne najdlhšie v Premier League pôsobiacim manažérom.

The Hammers naposledy vybuchli v mestskom derby na pôde Crystal Palace, kde prehrali 2:5, sériu bez výhry natiahli na 4 stretnutia.

WHU však má stál o čo hrať, veď na šiesty Man Utd stráca len 5 bodov. Motiváciou pre Moyesov tím má byť aj pretrhnutie série 5 prehier s LFC i vylepšenie bilancie v Kloppovej ére, ktorá je uz ich pohľadu 3-1-5.

Domácim chýba Earthy, trojica Bowen, Earthy, Mavropanos je otázna.