Slot: Bolo by šialené Liverpool odmietnuť. Rokovania o príchode nového manažéra pokračujú

7
1301
Arne Slot. (foto: twitter.com)

The Reds rokujú o novom manažérovi, veci sa hýbu.

„Ak Liverpool vyhrá pod vedením Arneho Slota titul, budem sledovať oslavy priamo v meste,“ povedal Jürgen Klopp pre TNT a pripravil tak trénerovi Feyenoordu cestu, ktorá v žiadnom prípade nebude jednoduchá, naproti tomu mu necháva funkčný tím plný zaujímavých hráčov.

Aktuálna situácia je totiž diametrálne odlišná od tej, ktorá v klube bola, keď do neho prišiel práve Klopp. Dnes sa totiž nemusíme baviť o nutnosti prestavby väčšiny kádra.

„Nie som do procesu výberu môjho nástupcu zatiahnutý, viem ale, že niekoľko ľudí, ktorí Arneho na rozdiel odo mňa poznajú, mi potvrdilo, že je to fajn chlapík. Je to dobrý tréner, dobrý chlap a ak je správnou voľbou, som viac než šťastný,“ dopĺňa nemecký manažér, ktorý je na konci svojej liverpoolskej cesty.

„Páči sa mi spôsob, akým jeho tím hrá. V Liverpoole ho čaká najlepší flek na svete. Najlepší klub sveta, ktorý je nápomocný, dokonca aj v časoch, kedy sa nie až tak darí. Je to naozaj skvelá práca, je tu skvelý tím, fantastickí ľudia. Ak sa Slot stane manažérom LFC, zoberie naozaj zaujímavú prácu,“ dodáva rodák zo Stuttgartu.

Bude hrať LFC guardiolovsky? The Reds rokujú o príchode trénera Feyenoordu, potvrdil to samotný Arne Slot

Slot: Liverpool sa neodmieta

Arne Slot je celkom pochopiteľne vzrušený a nedočkavý zároveň, veď takéto príležitosti sa nemusia opakovať. Ak by sa dohoda sfinalizovala, stal by sa prvým Holanďanom na poste manažéra Liverpoolu v jeho histórii.

„Vo Feyenoorde zažívam skvelé časy, ak sa ale klub ako Liverpool ozve, bolo by šialené, ak by ste tento veľký krok vo vašej kariére nespravili. Kluby o celej záležitosti jednajú a ja čakám,“ hovorí.

Keďže okrem Kloppa pri rieke Mersey končia aj jeho asistenti Lijnders, Krawietz a Matos (+ ďalších niekoľko členov realizačného tímu) je jasné, že si nový manažér bude chcieť priniesť spolupracovníkov.

V rotterdamskom klube sú v tomto ohľade najbližšími pre Slota jeho asistent Sipke Hulshoff, s ktorým robil ešte v Canbuure a Ruben Peeters, ten sa venuje analýze výkonnosti.

Mimochodom, Hulshoff je takisto bývalým asistentom Ronalda Koemana v holandskej reprezentácii, veľmi dobre teda pozná van Dijka, Gakpa i Gravenbercha.

Práve Virgil van Dijk o ňom pred časom povedal, že je takticky silný. „Mám rád, keď vedie tréningy,“ hovoril liverpoolsky kapitán ešte v 2023.

Sipke Hulshoff. (foto: twitter.com)

Spearing: Kloppov nástupca to bude mať riadne ťažké

„Z toho, čo som zachytil viem, že poňatie futbalu v podaní Arneho Slota je naozaj ofenzívne,“ hovorí Jay Spearing, ktorý aktuálne na Anfielde pôsobí ako mládežnícky kouč a sem-tam si aj zahrá za U21.

„Na druhej strane to nie je všetko, rovnako tak dbá aj na defenzívu a udržanie si čistých kont,“ dopĺňa 35-ročný odchovanec The Reds, ktorý si svojho času zahral aj za prvý tím.

„Je to manažér, ktorý by sa možno hodil do liverpoolskeho štýlu – na jednej strane chce strieľať góly a hrať atraktívny futbal, preferuje určitý spôsob hry, na tej druhej však tiež chce byť pre súperov tvrdým orieškom aj v obrane.“

„Už teraz je ale jasné, že ktokoľvek po Jürgenovi príde, bude mať nesmierne ťažkú úlohu,“ dodáva.