8 odchovancov v základe i prehra v Bruseli. LFC na záver E-skupiny Europa League prehral na pôde St. Gilloise

9
1121
Ryan Gravenberch (v červenom) v súboji s hráčom St. Gilloise Loïcom Lapoussinom. (foto: twitter.com)

Bez zápasového rytmu, zautomatizovaných návykov i potrebnej zohratosti sa zázraky robiť nedajú. Výrazne obmenený LFC v zostave plnej neskúsených mladíkov zavŕšil skupinovú fázu Európskej ligy prehrou.

Europa League 23/24 (14.12.), Lotto Park, Brusel

Royale Union SG - LIVERPOOL FC 2:1 (2:1)


góly: 32. Amoura, 43. C. Puertas - 39. Quansah (C. Jones)
ŽK: Sadiki - C. Bradley, Scanlon
ČK:
rozhodca: Orel Grinfeeld (ISR)
TV: žiadna TV (SK/CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

RUSG zostava

Moris - Amani (87. Eckert), Amoura (84. M. Rasmussen), Burgess, Castro-Montes, Lapoussin, K. Mac Allister, Machida, G. Nilsson (78. K. Rodríguez), C. Puertas, Sadiki

lavička: Imbrechts, Wenssens - Eckert, Ayensa, Huygevelde, Leysen, M. Rasmussen, K. Rodríguez, Sykes, Teklab, Terho

LFC zostava

Kelleher - C. Bradley, I. Konaté (46. J. Gomez), Quansah, L. Chambers (62. Scanlon), Endõ (46. Gravenberch), H. Elliott, C. Jones, Doak (62. D. Núñez), Gakpo, K. Gordon (75. McConnell)

lavička: Pitaluga, Mrozek - J. Gomez, L. Díaz, Szoboszlai, D. Núñez, Tsimikas, Gravenberch, Scanlon, McConnell, L. Koumas, T. Hill

Nevýrazní The Reds nestačili v hlavom meste Belgicka na domáci St. Gilloise, ktorý ešte mal teoretickú šancu na postup do jarnej vyraďovačky, na čo potreboval Liverpool zdolať a rovnako tak v zápase LASK – Toulouse trojbodový zápis rakúskeho zástupcu.

Prvá časť plánu sa podarila a po góloch Amouru z 32. a Puertasa zo 43., resp. Quansahovho vyrovnávajúceho na 1:1 z 39. minúty zdolali už istého víťaza skupiny Liverpool 2:1.

Domáci mali počas zápasu väčšiu chuť vyhrať a vlastne aj kvalitu, nebyť kvalitného výkonu gólmana Kellehera, mohlo to byť aj rozdielom viacerých gólov.

V druhom zápase vyhral Toulouse v Linzi nad LASKOM 2:1.

Priveľa chýb, príliš viditeľná nezohratosť mladíkov, ktorí navyše viac či menej podľahli tlaku – zápasu v rámci európskeho pohára, nutnosti ukázať sa Kloppovi, chtíču chytiť sa šance.

V nedeľu 17.12. je v rámci Premier League na programe North-West derby v podaní domáceho LFC a hosťujúceho Manchestru United. Výkop je naplánovaný na 17.30 h.

Daruj 4 €

Daruj 100 Kč