St. Gilloise – LFC 2:1, hodnotenie hráčov: Veľký deň pre Akadémiu ponúkol prehru i miestami naozaj zlé výkony

3
628

Slabý výkon, výrazne omladená zostava a hlavne zápas, ktorý nás nemá prečo nejako príliš zaujímať.

Europa League 23/24 (14.12.), Lotto Park, Brusel

Royale Union SG - LIVERPOOL FC 2:1 (2:1)


góly: 32. Amoura, 43. C. Puertas - 39. Quansah (C. Jones)
ŽK: Sadiki - C. Bradley, Scanlon
ČK:
rozhodca: Orel Grinfeeld (ISR)
TV: žiadna TV (SK/CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

RUSG zostava

Moris - Amani (87. Eckert), Amoura (84. M. Rasmussen), Burgess, Castro-Montes, Lapoussin, K. Mac Allister, Machida, G. Nilsson (78. K. Rodríguez), C. Puertas, Sadiki

lavička: Imbrechts, Wenssens - Eckert, Ayensa, Huygevelde, Leysen, M. Rasmussen, K. Rodríguez, Sykes, Teklab, Terho

LFC zostava

Kelleher - C. Bradley, I. Konaté (46. J. Gomez), Quansah, L. Chambers (62. Scanlon), Endõ (46. Gravenberch), H. Elliott, C. Jones, Doak (62. D. Núñez), Gakpo, K. Gordon (75. McConnell)

lavička: Pitaluga, Mrozek - J. Gomez, L. Díaz, Szoboszlai, D. Núñez, Tsimikas, Gravenberch, Scanlon, McConnell, L. Koumas, T. Hill

Kelleher (8) – Tri špičkové zákroky, Caoimhín navyše pri ťažkej situácii vo vlastnej 5-ke loptu dobre vyboxoval do bezpečia, v Belgicku z našich asi jediný, kto splnil aj prísnejšie kritériá.

C. Bradley (6) – Bojovným, ale miestami aj riadne naivný. Rovnako tak bolo na ňom vidieť, že niekoľkomesačný výpadok kvôli zraneniu na ňom zanechal stopy.

I. Konaté (6) – Dole šiel v polčase, čo bol Kloppov taktický zámer. Ibou bol priemerný a taká je aj jeho známka.

Quansah (7) – Najlepší z našej obrany, dokonca v 39. min vyrovnával premiérovým gólom v seniorskom tíme The reds na priebežných 1:1.

L. Chambers (4) – Asi najnaivnejší z našich. Veľa ľahkých lôpt mu odskakovalo od nohy, smerom dopredu bol prislabý, dozadu podpriemerný.

8 odchovancov v základe i prehra v Bruseli. LFC na záver E-skupiny Europa League prehral na pôde St. Gilloise

Endõ (4) – Ak by niekto chcel Japonca hodnotiť podľa tohto duelu, jednou z vecí, ktorú by si povedal by bolo, že by si základ v St. Gilloise celkom isto nezahral. V Bruseli bol viackrát v súboji pretlačený, hru nečítal vôbec dobre, bol pomalší ako protihráči. 45 min na trávniku stačilo.

H. Elliott (6) – Harvey ako žolík a Harvey v základnej zostave sú dvaja rozdielni hráči. V dueli Europa League sa snažil tvoriť hru, ale finálna fáza hlavne do hornej tretiny trávnika mu skôr nevychádzala ako vychádzala. Na druhej strane snaživý, chcel vyhrať.

C. Jones (5) – Pred prvým gólom súpera stratil v strede poľa, neskôr sa mu stalo to isté, len sme neinkasovali. Miestami ako keby si myslel, že protihráči sú natoľko ľajbaví, že ich bude obchádzať ako slalomové bránky, samozrejme v prstom v nose.

Doak (5) – Na ľavej strane útoku sme ho v áčku The Reds videli premiérovo. A treba povedať, že 18-ročnému Škótovi to nešlo. Snažiť sa snažil, ale bol podpriemerný.

Gakpo (6) – Vedel podržať loptu, ale proti Unionu bol o čosi pomalší, ako by sa patrilo.

K. Gordon (5) – Po takmer 2 rokoch v zostave prvého tímu, čo je popri dlhému obdobiu zdravotných patálií pre tohto mladíka reálna výhra. Výkonnostne ale pomalší ako protihráči, horšie čítanie hry …

Jarell Quansah (v červenom) a Caoimhín Kelleher ďakujú fans za podporu. (foto: twitter.com)

striedajúci:

J. Gomez (6) – Nastúpil do II. polčasu, na ruku si navliekol kapitánsku pásku, vyhral pár súbojov a to je tak všetko.

Gravenberch (5) – Zdá sa, že Holanďan je v ostatnej dobe bez formy, čo potvrdil aj v Belgicku. Dlhé nohy pár ráz využil na zisk lopty, ale niekedy bola proti nemu stabilita, inokedy rýchlejší a pohotovejší protihráč.

D. Núñez (5) – Bez podpory takýto typ futbalistu neurobí nič. A ani neurobil.

Scanlon (5) – Ťažká úloha pre tohto mladíka, ktorý v juniorke vyzerá rýchly a u seniorov skôr naopak. Snažil sa držať stranu, snažil sa pristupovať k súperom.

McConnell (6) – V závere si po tom, ako veľmi dobre prečítal hru i laxnosť súpera, takmer zlomil rebro.