Aj do tretice 4 góly. LFC porazil v Singapure Leicester na nulu

43
2228

The Reds majú v rámci pre-season 23/24 za sebou prvé vystúpenie v Singapure a to po veľmi dobrom ofenzívnom výkone skončilo jednoznačnou výhrou.

Príprava 23/24 (30.7.), National Stadium, Singapur

LIVERPOOL FC - Leicester City 4:0 (3:0)

góly: 30. D. Núñez (Jota), 35. B. Clark (Salah), 38. Jota (Salah), 64. Doak (Matip)
ŽK: Castagne
ČK:
rozhodca:
TV: LFC TV (ENG)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LFC zostava

Kelleher (60. Alisson) - Alexander-Arnold (46. J. Gomez), I. Konaté (46. Matip), van Dijk (46. Quansah, 86. Frauendorf), An. Robertson (46. Tsimikas), C. Jones (46. McConnell), B. Clark (46. Szoboszlai, 80. Scanlon) Mac Allister (46. H. Elliott), Jota(46. L. Díaz), Salah (46. Doak), D. Núñez (46. Gakpo)

lavička: Alisson, Adrian, Mrozek - J. Gomez, L. Díaz, Szoboszlai, Gakpo, H. Elliott, Tsimikas, Matip, Scanlon, Doak, McConnell, L. Koumas, Quansah, Frauendorf

LCFC zostava

Hermansen - R. Pereira, C. Doyle, Vestergaard, Castagne (72. Justin), Ndidi, Winks (76. Choudhury), Dewsbury-Hall, Albrighton (60. Marçal-Madivadua), K. McAteer, Daka (72. Iheanacho)

lavička: D. Ward, Iversen, Stolarczyk - Justin, Souttar, B. Nelson, Soumaré, Choudhury, Marçal-Madivadua, Iheanacho

Liverpool od úvodu vysoko pressoval, mal loptu častejšie na kopačkách ako anglický druholigista, postupe dostával hráčov súpera pod tlak, tí robili chyby a The Reds tak mali množstvo nebezpečných možností.

Prvý gól stretnutia strelil v 30. min Darwin Núñez, ktorý dobre reagoval na brankárom Hermansenom vyrazený Jotov pokus, o 5 min neskôr sa presadil aj tínedžer B. Clark a v 38. min na 3:0 zvyšoval parádnou hlavičkou Jota.

Po prestávke padol len jeden gól, takisto hlavou sa po rohu a Matipovom predĺžení na zadnú tyč presadil 17-ročný Doak.

Bobby Clark v základnej zostave pri Kloppom avizovanom navýšení minutáže pre ťahúňov The Reds. 18-ročný záložník, ktorý do LFC prišiel v 2021 z Newcastlu, sa veľmi dobre zapájal do pressingu a v 35. min dokonca po prihrávke Salaha zvnútra 16-ky skóroval.

Liverpool sa s juhovýchodnou Áziou nateraz rozlúči prestížnym súbojom s mníchovským Bayernom. Hrá sa v stredu 2.8. od 13.30.

(foto: sofascore.com)