LFC – Leicester 4:0, hodnotenie hráčov: Ofenzíva funguje

25
1620

Tretí zápas The Reds v príprava a zasa 4 góly do siete súpera. Kloppovi zverenci si premiérovo v príprave na 23/24 udržali čisté konto.

Príprava 23/24 (30.7.), National Stadium, Singapur

LIVERPOOL FC - Leicester City 4:0 (3:0)


góly: 30. D. Núñez (Jota), 35. B. Clark (Salah), 38. Jota (Salah), 64. Doak (Matip)
ŽK: Castagne
ČK:
rozhodca:
TV: LFC TV (ENG)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LFC zostava

Kelleher (60. Alisson) - Alexander-Arnold (46. J. Gomez), I. Konaté (46. Matip), van Dijk (46. Quansah, 86. Frauendorf), An. Robertson (46. Tsimikas), C. Jones (46. McConnell), B. Clark (46. Szoboszlai, 80. Scanlon) Mac Allister (46. H. Elliott), Jota(46. L. Díaz), Salah (46. Doak), D. Núñez (46. Gakpo)

lavička: Alisson, Adrian, Mrozek - J. Gomez, L. Díaz, Szoboszlai, Gakpo, H. Elliott, Tsimikas, Matip, Scanlon, Doak, McConnell, L. Koumas, Quansah, Frauendorf

LCFC zostava

Hermansen - R. Pereira, C. Doyle, Vestergaard, Castagne (72. Justin), Ndidi, Winks (76. Choudhury), Dewsbury-Hall, Albrighton (60. Marçal-Madivadua), K. McAteer, Daka (72. Iheanacho)

lavička: D. Ward, Iversen, Stolarczyk - Justin, Souttar, B. Nelson, Soumaré, Choudhury, Marçal-Madivadua, Iheanacho

Kelleher (7) – V 9. in zachránil istým vybehnutím a zákrokom svoj tím pred gólom, opäť bol tradične pokojný, je to spoľahlivý gólman.

Alexander-Arnold (8) – Podľa zostáv pravý bek, ale po vzore záveru minulej sezóny invertovaný, teda aj teraz hral pri ofenzívnych akciách v zálohe. Rozdával kvalitné lopty, bol platný.

I. Konaté (6) – Práce veľa nemal, na druhej strane to chcelo o čosi viac pozornosti. Ak Alexander-Arnold nie je zrovna na pravej obrane, je to na Francúzovi a tu sa zdá byť problém.

van Dijk (6) – Podobne ako jeho kolega z obrany Konaté. Výkon v pohode, žiadne terno ani tragédia, v jednom prípade zabránil gólu.

An. Robertson (6) – Pri jednom z brejkov súpera sa výborne vrátil. Poctivý, behavý, ale to je všetko.

Aj do tretice 4 góly. LFC porazil v Singapure Leicester na nulu

C. Jones (6) – S Alexandrom-Arnoldom si v zálohe rozumeli, vedel preniesť hru, roztiahnuť ju. Výkon v poriadku.

Mac Allister (8) – Veľmi dobre kombinoval, pressoval, jeden z najlepších na trávniku.

B. Clark (7) – Snažil sa a pomerne prekvapujúci prišla odmena v podobe gólu na 2:0. 18-ročný mladík plnil Kloppove pokyny, bol platný.

Salah (8) – Mo nesebčil, prihral na 2 góly, nebyť toho, že ho 2-3x radila noha či hlava, mohlo byť asistencií aj viac. Každopádne asi najlepší na trávniku. Egypťan má v  predsezónnych dueloch na konte už 5 gólových prihrávok.

D. Núñez (7) – V príprave je gólový a to teší. Aj tentoraz sa presadil, dokonca 2x, jeho jeho prvý zásah však neplatil pre ofsajdové postavenie. Darwin ale v oboch prípadoch ukázal, že dobre číta hru a hrá v pohode, čo práve na zakončeniach bolo vidieť.

Jota (7) – Tretí gól Portugalčana v príprave bol zasa raz ukážkový. Salahov center a učebnicová hlavička. Diogo sa opäť snažil, dobre napádal rozohrávku a v nastavenom čase I. polčasu mohol skórovať aj po druhý raz, ale netrafil bránu.

Diogo Jota. (foto: Twitter)

striedajúci:

Alisson (6) – Pomerne prekvapujúco prišiel na trávnik až v 60. min, problém ale nemal, je si istý.

Tsimikas (6) – To, čo hrá Alexander-Arnold, hrá aktuálne aj Kostas. Teda krajného beka, ktorý si počas ofenzívnych akcií zbieha do stredovej rady. V prípade Gréka to ale zatiaľ nie je také účinné ako v Angličanovom.

 J. Gomez (6) – Snažil sa na pravom bekovi podporovať útok, inak výkon, ktorý neurazí, ale ane neohromí.

Matip (7) – Gólová asistencia pri Doakovej gólovej hlavičke sa počíta. Vzadu nie 100% istý, ale na druhej strane +/- v poriadku.

Quansah (6) – Na konci duelu sa po tvrdom zákroku protihráča síce na nohy postavil, ale aj tak ho Klopp radšej stiahol. Mladý Angličan bol na stopérovi istý, teda až na jednu situáciu, kedy zbytočne na vlastnej 16-ke otáľal s odkopnutím lopty.

James McConnell. (foto: Twitter)

McConnell (7) – Azda najväčšie prekvapenie doterajšej prípravy. Druhý duel v rámci nej mu síce výkonnostne nevyšiel, ale James bol proti Leicestru opäť veľmi dobrý, loptu vie vyviezť, nekomplikuje si situáciu a hneď ju odovzdáva.

H. Elliott (6) – Snažil sa dopredu, pomáhal vzadu.

Szoboszlai (7) – Výborný pressing v podaní Maďara, ktorý sa vrátil po zranení. Aj keď neodohral ani celý polčas, patril k najlepším zahrával rohy, v 62. min dokonca veľmi dobre obral protihráča o loptu a strelou od polovice ihriska takmer prekvapil gólmana Hermansena.

Doak (7) – Energický a nebojácny mladík má vynikajúce zrýchlenie z miesta, ktoré robí súperom problémy. 17-ročný Škót sa presadil aj gólovo, pre neho netradične hlavou.

Gakpo (6) – Silný na lopte, snažil sa kombinovať, postupne šiel psychicky dole.

L. Díaz (6) – 2-3x zasebčil, ako zvykol v minulosti Salah či iný útočník, bol snaživý, Kolumbijčanovi ale zakončene nešlo.

Frauendorf (nehodnotený) 

Scanlon (nehodnotený)