Bajčetić si už v tejto sezóne nezahrá. Kvôli svalovému zraneniu. Maródka je dlhodobo nenormálna

112
4550
Stefan Bajčetić. (foto: Twitter)

Na pos*atého aj záchod spadne, povedal by si fanúšik LFC. Aktuálne v dvoch polohách: v jednej cez slzy, a v druhej s ironickým úškľabkom na ksichte.

Liverpool je v 2022/23 čerstvo vonku zo všetkých pohárových súťaží, po League Cupe a FA Cupe, kde zhodne ako obhajca skončil vo 4. kole, dal v stredu (15.3.) adieu aj Lige majstrov, kde ho z krásneho sna po 4. raz v posledných 6 sezónach prebudil Real Madrid.

Zatiaľ čo sa po prehre na Štadióne Santiaga Bernabéua fanúšikovia The Reds predháňajú v tom, kto prvý nájde príčinu aktuálneho žalostného stavu, resp. najhoršej sezóny po príchode Kloppa na Anfield, alebo hrajú fifu a následne si maľujú, čo všetko sa na letnom prestupovom trhu musí stať, je tu info o ďalšom zranenom. A je, ako to povedať slušne, zlá.

Tínedžer Stefan Bajčetić, ktorý je jedným z mála svetlých zjavov ostatných mesiacov, si už v tejto sezóne nezahrá. Dôvodom je únavové zranenie priťahovača stehenného svalu.

„Je mi veľmi ľúto, že tejto úžasnej sezóne musím dať zbohom,“ povedal 18-ročný Španiel so srbskými koreňmi pre liverpoolfc.com, pričom len dodám, že pochopiteľne z jeho pohľadu, z pohľadu chalana, ktorý ešte v 21/22 hrával aj za U18.

„Chápem ale, že zranenia sú súčasťou života futbalistu a táto skúsenosť ma urobí silnejším psychicky i fyzicky.“

„Rád by som poďakoval fanúšikom za ich priazeň a podporu, pričom každého z nich uisťujem, že urobím všetko pre to, aby som sa vrátil silnejší ako kedykoľvek predtým,“ dodáva mladík tradičné klišé.

Stefan Bajčetić. (foto: Twitter)

Bezradnosť

Čo dodať? Po tom, ako sú The Reds v 22/23 viac dole ako hore, ako je polemika okolo prístupu, formy, kvality jednotlivcov, ako nám vynecháva tím ako celok, ktorého mentalitu by vedel popísať len rečnícky mág Brendan Rodgers, aj to len svojho času fakt otravným „ukázali sme charakter“, si mnoho priaznivcov klubu od rieky Mersey povie, že nám zostáva len dúfať.

Alebo kričať FSG Out, prípadne to isté, len meno Fenway Sports Group, aktuálneho dlhoročného majiteľa LFC, sa zamení za Kloppovo.

V realite, kde sa nájde veľa takých, čo o Alexandrovi-Arnoldovi hovoria, že jeho defenzívne skills sú na úrovni treťoligového hráča, ešte viac takých, ktorí by stále produktívneho Salaha najradšej videli v PSG, kde sa na povrch hlasno derie názor, že van Dijk je už naveky mimo, vyvstáva aj dookola opakovaná otázka, že by sa voči nej ohradila aj stará, doškriabaná platňa. Otázka, ktorá sa pýta na to, ako je vôbec možné, že máme tak veľa zranení. Navyše dlhodobých, keby sa niekomu málilo.

Toto je tabuľka, ktorú v ostatných dňoch istotne mnohí zachytili. Aj tí, ktorí by najradšej boli, keby už bol koniec mája a od Liverpoolu by bol oddych. Je ligová, stará pár dní.

Nekonečný príbeh

V aktuálnom ročníku naprieč všetkými súťažami sa nám zranila miliarda hráčov.

Dlhodobo Jota.

Dlhodobo L. Díaz, ten dokonca dvakrát.

Dlhodobo Firmino.

Rovnako tak Oxlade-Chamberlain i neviditeľný A. Melo.

I Thiago Alcântara, I. Konaté a N. Keïta. Teda, keď spočítame ich absencie.

Na dlhšie van Dijk, J. Henderson, C. Jones i Matip.

A dlhodobo dokonca aj možný (teda aspoň tak sme si to viacerí predstavovali) backup Alexandra-Arnolda C. Ramsay.

Aktuálne aj Bajčetić.

Krátkodobé zdravotné patálie sa nevyhli ani menám ako Andy Robertson, Kelleher, Milner, Darwin Núñez, Doak. Jeho rovesník Cannonier sa tiež trápi s telesnou schránkou.

A teraz hraj, drahý Liverpool.

Inak, keby som mal byť úplný detailista, tak ťažšie zranenia utrpeli aj mladíci na hosťovaniach. Sepp van den Berg v Schalke a Marcelo Pitaluga v Macclesfielde.

Celý rok je potom out talentovaný junior K. Gordon a ďalší mladík (pravý bek) Mabaya, ktorý s prvým tímom absolvoval letnú prípravu, od septembra nehral.

Luis Díaz ošetrovaný lekárom v zápase s Arsenalom (foto: Twitter)

Keď Klopp v lete 2022 vravel (okej, skôr sa pýtal, že aký typ stredopoliara pri aktuálnej súpiske ešte potrebuje), že nepotrebuje záložníka (je fakt jedno, resp. nie je témou, či mu majitelia dali prachy, či ho dobehla nostalgia za peknými časmi a preto si myslí, že jeho zverenci nestarnú a tiež nestrácajú na vykonnosti), tak pri pohľade na káder, a teraz prižmúrme obe oči, aby sme sa nedostali do polemiky o kvalite záložnej rady, sa dá povedať, že takýto scenár si nepredstavoval ani v najhoršom sne. Ak áno, potom niečo v Liverpoole poriadne hnije, a rovnako tak smrdí.

Ďalšou otázkou je, ako je vôbec možné, že máme toľko zranení.

Bol čerstvý maród Bajčetić prepálený? Bolo takto narábané aj injury prone Thiagom Alcântarom?

Chodí vôbec lekársky tím, fyzioterapeuti, výživoví poradcovia v rámci LFC do práce?

Ak áno, aká je ich kvalita?

Alebo The Reds kupujú len lazarov?

Lebo ak z cca 30-členného kádra sú pravidelne ready len Alisson, Fabinho, H. Elliott a Salah, tak sú takto formované otázky úplne namieste.

A potom hraj, drahý Liverpool. Hodnoť, drahý fanúšik.