Blog: YNWA v srdci a slzy v očích. Byl jsem na LFC – Man Utd 7:0

11
1220

Psal se rok 2003 a já o světě neměl ponětí. Nevěděl jsem co se děje, jak to funguje, však znáte to. Bylo mi deset let a jediné co mě zajímalo, tak to byla škola a hraní fotbalu, v kterém jsem se snažil být nejlepší. Tak jako ve všem ve svém životě.

(foto: Jakub Kylián)

Jednoho dne však přijel můj táta, který furt básnil o neuvěřitelném klubu, který mu dal do života strašně moc. O klubu, který sledoval od 80. let. Začal vyprávět o tom, jak je úžasné sledovat a hlavně poslouchat fanoušky, slyšet jejich chorály a hlavně jejich hymnu. Tou hymnou byla You´ll never walk alone. Vsuvka, promintě, byla to má první kérka, kterou hrdě nosím na zádech.

Vrátil se tehdy ze zápasu proti Manchestru City, a pokud si správně pamatuji, v ten den jsme vyhráli a Berger dával gól. Myslím, že to bylo 3:1 pro nás. Pokud se mýlím, klidně mě opravte.

Od té doby jsem si přál navštívit Anfield. Vidět zápas, nasát atmosféru a být součástí celého toho všeho.

(foto: Jakub Kylián)

Člověk má v životě spoustu snů, navštívit pořádnou dovolenou, mít děti, spokojený a klidný život. Nebo i navštívit zápas klubu svého srdce. Na některé věci musíš počkat, nejdou jen tak. Věř ale tomu, že na ně nejsi sám a když chceš, tak se splní.

Ať se ale vrátím k důležité věci, o které chci psát… Moje manželka věděla, že si strašně přeji navštívit zápas na Anfieldu a vidět kluky v přímé akci.  Tak se rozhodla mi dát dárek. Ten dárek mi dala v roce 2021 a to přesně na Vánoce. Jaké klišé, že? 🙂 Bylo to poprvé, co jsem pod stromkem brečel jako malý kluk a strašně se na zápas v následujícím roce těšil. Připravoval jsem se na něj, ale bohužel do toho vstoupila vyšší moc. O tom později.

Píše se rok 2023 a naše sezona nevypadá úplně ideálně, spíš katastrofálně, co si budeme J . A ono se poštěstilo vyrazit. Společně s bráchou plni očekávání. A tak jsme 3.3. vyrazili směr Praha. Já sám těžce posr*ný z létání jsem si musel dát na letišti něco na kuráž. Jinak bych to opravdu nezvládl. Po příletu nás naštěstí čekal odvoz přímo na hotel. Nebudu přímo jmenovat, ale pokud chcete jak Harry Potter projít telefonní budkou přímo do klubu, který máte přímo pod okny hotelu, podělím se 🙂

(foto: Jakub Kylián)

Pak přišla sobota a samozřejmě návštěva centra, Jurgen´s Pub a zdravím českou Gambáč ligu, tak i návštěva League Two. Jak jejich stadiony, tak atmosféru by většina klubů zde mohla jen závidět. No a co si budeme, nakoupit suvenýry je povinnost J. Mimochodem navštívit Liverpool v nočních hodinách, to je taky zážitek. V Ostravě je jedna Stodolní, v Liverpoolu je jich tak pět a to si opravdu nedělám srandu. Takže pro nezadané opatrně. 🙂

A konečně přichází neděle. Člověk je nervní, protože furt nedostal lístky. Ale co se dá dělat. Tak se jde na procházku, nějaký focení a furt doufáš, že se na zápas dostaneš. Navštívíš čínskou čtvrť, katedrály a už jsi hotovej z toho, kdy zápas propukne…. Před zápasem uvidíš příjezd hráčů a pak zajdeš na pintu do The Park, kde jsi skoro přesně před 5 lety na své narozeniny sledoval zápas, který ti utkvěl v paměti. Bylo to proto, že jsi nikdy neviděl tolik lidí fandící tvému milovanému týmu, kteří ještě před zápasem fandili jako by se hrálo doma :). Tehdy mi bylo přesně 25 let….

Mohamed Salah prekonal Robbieho Fowlera, Manchester United si z Anfieldu vezie sedemgólovú nádielku!

Tak jsem se na zápase těšil, že jsem se na něj ani nedostal. Mobil vypověděl službu a teď co dělat. Terminál nefungoval, brácha uvnitř a co já? Přeci jsem neabsolvoval takovou cestu pro nic za nic. A najednou 30 minut před zápasem jsem se dostal dovnitř. Dostal se na The Kop…. Brácha po mé levici a po mé pravici typický Anglán… Omlouvám se. Ale mít vedle sebe člověka, který není o polovinu menší, ale o polovinu těžší… To není moc fajn. Steve byl ale strašně super a výborně jsme si zafandili. Cítit od něj radost po každém gólu bylo naprosto skvělé a jeho objetí bylo vždy strašně upřímné…

Promiňte, jsem dost nostalgický… Co říci závěrem? Děkuju své manželce, tohle Ti nikdy nedokáži oplatit. Díky bráško, že jsi se mnou letěl a že Tě mám. A hlavně… Táto díky za to, že jsi mi tento klub ukázal a přivedl jsi mě k němu.

Vyhráli jsme pro Tebe!

Youl´never walk alone.

(foto: Jakub Kylián)