Mohamed Salah prekonal Robbieho Fowlera, Manchester United si z Anfieldu vezie sedemgólovú nádielku!

88
3545

Jedno z najväčších derby na svete rozhodne nesklamalo. LFC svojho najväčšieho rivala doslova roztrhali. David De Gea inkasoval 7 gólov!

Premier League 22/23 (5.3.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Manchester United FC 7:0 (1:0)

góly: 43. Gakpo (An. Robertson), 47. D. Núñez (H. Elliott), 50. Gakpo (Salah), 66. Salah, 75. D. Núñez (J. Henderson), 83. Salah. 88. Firmino (Salah)
ŽK: Fabinho, Salah - Antony, L. Martínez, McTominay
rozhodca: Andy Madley
TV: Canal+ Sport 1 (SK/CZ)
streams: livetv, vipleague

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, An. Robertson, Fabinho (79. Milner), J. Henderson (79. Bajčetić), H. Elliott (86. C. Jones), Salah, D. Núñez (79. Jota), Gakpo (79. Firmino)

lavička: Kelleher- Milner, Firmino, C. Jones, Jota, Tsimikas, F. Carvalho, Matip, Bajčetić

MUFC

De Gea - Dalot, Varane, L. Martinez (77. Malacia), Shaw, Casemiro (77. Sabitzer), Fred (59. McTominay) Antony, B. Fernandes, Rashford (86. Elanga), Weghorst (59. Garnacho)

lavička: Heaton - Maguire, Malacia, Wan-Bissaka, McTominay, Sabitzer, Elanga, Garnacho, Sancho

ℹ  Najbližším súperom LFC budú The Cherries, a to v ligovom dianí. Na pôde Bournemouthu sa predstavíme v sobotu 11.3., pre niektorých s nepopulárnym výkopom o 13.30 h.

1. polčas

3. min. Harvey Elliott vystrelil, ale jeho strela bola zblokovaná.

10. min. Na výlet sa vybrali aj hostia, Antonyho pokus Alisson vyrazil na roh.

14. min. Mohamed Salah bol prvýkrát v šanci, ale prekopol.

23. min. K lopte sa dostal veľmi dobre hrajúci Andy Robertson, odcentroval, lopta však neprišla k D. Núñezovi, L. Martínez zblokoval na roh.

26. min. Manchester United mohol ísť do vedenia, Bruno Fernandes hlavičkoval, ale netrafil bránu.

33. min. Diogo Dalot si vyskočil na center, ale s jeho hlavičkou Alisson nemal problém.

42. min. Casemiro strelil gól, ale bol v postavení mimo hry.

43. min. Koncom prvého polčasu si vzal loptu Andy Robertson. Nádhernou nahrávkou pomocou uličky našiel Codyho Gakpa a Holanďan otvoril skóre. 1:0!

2. polčas

47. min. Darwin Núñez dostal center od Elliotta a zvýšil na 2:0!

50. min. Mohamed Salah nahral Codymu Gakpovi a ten prekonal opäť De Geu. 3:0!

54. min. Alisson Becker sa pošmykol pri rozohrávke, našťastie jeho chyba nebola potrestaná.

56. min. Gakpo nahral Robertsonovi, ale škótsky obranca netrafil bránu.

57. min. Pri chuti bol Cody Gakpo, ktorý vystrelil, ale minul.

65. min. Garancho z Manchestru United si ešte vyšiel na výlet. Jeho strelecký pokus bol zblokovaný vynikajúcim Ibrahimom Konatém.

66. min. Po krásnej akcii a neschopnej obrane hostí sa k lopte dostal Mohamed Salah. Nekompromisne zavesil a pripomenul nám Robbieho Fowlera. Gólom na 4:0 vyrovnal jeho rekord!

74. min. Núñezov pokus vyrazil De Gea.

76. min. Uruguajský reprezentant sa dočkal. Andy Robertson odcentroval a Darwin hlavičkou upravil na 5:0. Manchester United bol na kolenách.

82. min. Pokus Harveyho Elliotta nemal dostatočnú razanciu, preto s ním ani španielsky brankár Manchestru United nemal veľa práce.

83. min. Rekord Robbieho Fowler bol prekonaný. Salah 6:0!

89. min. Ešte toho nebolo dosť, Mohamed Salah prihral striedajúcemu Firminovi a Brazílčan ukončil zápas gólom na 7:0