Glosa z nosa (11.): Gloory, glory Moan United. Alebo ako Erik Seven Hag dostal na Anfielde na búdku

141
4544

Táto glosa sa píše fakt dobre, píše sa sama a je riadne dlhá. Lebo inšpirácie je po North-West derby veľa.

Tentoraz je diclaimer prioritne určený fans Manchestru United. Presnejšie tým priaznivcov Red Devils, ktorí majú toľko drzosti a za odvahu prezlečenej hlúposti, že teraz nelozia po kanáloch, kdesi medzi ninja korytnačkami, ale snoria po napr. aj liverpoolskych weboch, aby ako pravoverní jehovisti zásadne menili životy prostých ľudí. Inak nie, nie som až taký blb, aby som si myslel, že práve na lfc1892.net nejakí takí chodia. Ale keby áno, tak sa, prosím, ohláste.🤣 Mimochodom, jeden mi po zápase písal, že sme ako fans odpad, na čo som mu mohol ukázať prostredník, keby som mu ich neukázal sedem. 🥳

Inak, štandardne to bude pre útlocitné povahy tvrdé, bude to ironické, ale po prvý raz môžem garantovať, že nasledujúce riadky pravidelnej glosy sa premiérovo budú páčiť väčšine fans LFC. Aj tým umrnčaným, aj tým, ktorí by vtip nerozpoznali ani keby im sedel v detskej sedačke, ani keby sa týkal len a len ich, ani keby ho vymysleli sami a Michal Hudák by im dal ako reakciu palec hore a rehotajúceho sa smajlíka s podobizňou Dana Dangla.

Lebo toto celé má v hlavnej úlohe MUFC, ktorý na Anfielde zažil najväčšiu hanbu za posledných sto rokov. Ktorý do Liverpoolu prišiel na popoludňajší piknik a la ruža v hube, francúzska bageta, cheescake, červené víno, aby na neho s bejzbalkami nabehli miestni chuligáni z Toxtethu.

Ešte mi napadá, že slušnosť je cnosť, takže sa chcem tímu z divadla snov poďakovať za to, že aj na Anfielde ponúkli parádne výjazdové predstavenie.Špeciálne poďakovanie putuje pre drama queen Bruna Fernandesa, toho proste musíš mať rád.

Mohamed Salah prekonal Robbieho Fowlera, Manchester United si z Anfieldu vezie sedemgólovú nádielku!

Tradičná otázka, výrazne netradičný odpoveď

Pred derby sa zvyknem sám seba spýtať, že či by som chcel výhru 1:0 poodrážaným supernáhodným gólom z 94. minúty, alebo dominantných 3-4:0. Hlavne mr*ky potupiť a do*e*ať, to je cieľ.

Teda, aby bolo jasné, toto treba brať asi tak vážne, ako keď Braňo Mojsej povie, že si v živote nevypil a už ani nevypije. Lebo ak srdcom i mozgom nenávidíš Man Utd, až tak, že z teba vypadnú najtupšie izmy, prípadne priaznivcov Newton Heath berieš za menejcenných, keď si vybrali takýto klub, tak celkom isto urobíš lepšie, keď si pôjdeš dať vyšetriť hlavu. Ak veríš v konšpirácie a nie si oUca, tak ideálne ku kľúčiarovi na jeho Facebook či Telegram, ak nie, tak si ju pokojne polož na koľajnice.

Ale k pointe, 7:0 som si doposiaľ neželal, ale odteraz budem 😉 Je to rozhodne krásne a ako po víkende vieme, splniteľné želanie. 😂🙃

Na druhej strane mám vždy dobrú náladu, keď najprotekčnejší anglický klub ever mrnčí. Glory, glory Moan United, povedal by cynik. Alebo skôr na plné hrdlo zaspieval.

Liverpoolski prívrženci to priamo na Anfielde počas nezabudnuteľnej cca hodiny a pol ale poňali inak. Schuti si zahulákali “Viva Ronaldo”, aby ten Hagovi z hlavy vypadol aj posledný mohykán.

Zaujímavosť: Posledných 5 vzájomných konfrontácií vykazuje 4 góly na strane MUFC a 21 liverpoolskych. Navyše, tím z mesta Beatles už Man Utd, res. Newtonu Heat 7 gólov dal, v 1895 a 1916 vyhral 7:1, v 1908 zasa 7:4.

Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Mohamed “už je za zenitom” Salah vs nezastaviteľný Rashford

36 zápasov, 22 gólov a 11 asistencií vs 40 zápasov, 25 gólov a 9 asistencií. 33 vs 34.

Jeden má úplne na hovno sezónu, druhý ašpiruje na jej najlepšieho hráča. Samozrejme podľa prívržencov Man Utd. Jeden sa volá Mohamed Salah, druhý Marcus Rashford, to len dodám pre vyjasnenie si faktov.

Len si nie som po sedemgólovej nakladačke taký istý, že sa nájde čo i len jeden fanúšik tímu z Old Traffordu, ktorý ešte po nedeli chodí po ulici s rukou v nohaviciach. Dokonca ani s týmto názorom.

Mimochodom, Mo Salah je v kontexte Liverpoolu historicky najlepším strelcom v Premier League, keď o gól (má ich na konte 129) prekonal Robbieho Fowlera. Egypťan je tiež prvým futbalistom, ktorý skóroval v piatich po sebe idúcich derby s Manchestrom United, a rovnako tak jediným hráčom, ktorý 5x v rade strelil “červeným diablom” gól.

A Mohamed Salah ešte raz – liverpoolska “jedenástka” dostala od príchodu do klubu v dueloch s MUFC viac žltých kariet za oslavu gólu (2), ako rekordér v počte anglických titulov skóroval (1).

Erik ten Hag, manažér Man Utd sa pred marcovým derby LFC – Mna Utd rozhovoril. (foto: Twitter)

Zarobil si na prezývku

Pamätám si, ako Arturo Vidal pred semifinálovou odvetou Ligy majstrov 18/19 v Liverpoole, do ktorej Barcelona vstupovala s trojgólovým náskokom, vyhlásil, že sa Anfieldu nemá prečo báť. Netreba sa príliš rozpamätávať, aby bolo väčšine jasné, ako to napokon dopadlo.

Manažér “červených diablov” urobil ako jeden z viacerých tú istú chybu, lebo pre viacerých nie je príjemné a že vraj vôbec nie chlapské priznať si, že sa mi práve v trencloch posúvajú zvyšky včerajšieho obeda.

“Nie je v tom rozdiel (medzi tým, či sa hrá na Anfielde, alebo na inom štadióne, pozn.),” hovoril pred najväčším anglickým derby.

“Trávnik je rovnako veľký všade, na Anfielde sú počas zápasu tiež 3 rozhodcovia + štvrtý (pomocný, resp. delegát), lopta je guľatá a naplnená vzduchom,” dodal ani netušiac, že ho na adrese Anfield Rd, Anfield, Liverpool L4 0TH, UK čaká Mike Tyson v životnej forme a s kladivami namiesto rúk.

Nevadí, určite si však prajem viac takých Vidalov či ten Hagov.

Mimochodom, Anfield bol famózny. Kulisa špičková, asi by sa nikto nečudoval, keby malo pár návštevníkov po zápase reálny problém so sluchom.

Idem ale späť k šéfovi lavičky manchesterského klubu, ktorý sa mnohým môže zdať ako tlčhuba. Po letnom (2022) príchode do MUFC vyhlásil, že je tu preto, aby ukončil éru Guardiolu a Kloppa. Oboch v 22/23 dokázal doma poraziť. Obaja ho ale následne vyfajčili ako budúce rodičky detí predsedu parlamentu multiotecka na hajzli v Carltone či Kempinskom. Od Guardiolu dostal 6 kusov (3:6), od Kloppa ešte jeden navyše (0:7).

Inak, keby sa na Anfielde hralo o pol hodinu dlhšie, tak mr*ky nadelíme 15 gólov. Minimálne.

Erik ten Hag si každopádne zarobil na prezývku. Erik Seven Hag je dnes hitom liverpoolskej časti internetu. MUFC má navyše nového sponzora – 7UP a do kín sa práve derie nová bondovka 007 (0 strelených gólov, 0 asistencií, 7 inkasovaných zásahov).

Manažér Man Utd Erik ten Hag dostal po North-West deby LFC – Man Utd 7:0 poriadnu dávku irónie. (foto: Twitter)
(foto: Twitter)

Ešteže sa nikto nezranil .. hmmm, počkaj sekundu🤔

Futbal nie je jadrová fyzika, zgrupuje kopec jednobunkovcov. A potom aj takých, ktorí sú síce hlúpi, ale nemyslia to zle. A ono to napokon aj tak zle dopadne.

Viacerí sme si po góle na 4, či 5:0 na sekundu pomysleli “len nech sa nikto nezraní”. Bolo by to všetko na prekvapenie okej (kontext zranenia a Liverpool FC, pozn.), keby pri oslave siedmeho presného zásahu nevstúpil na trávnik rozradostený fanúšik a ukážkovou šmýkačkou odpálil dvojicu Andy Robertson – Curtis Jones.

Roy Keane v štúdiu Sky Sports si na okamih predstavil, že práve takého hráča majú Red Devils v derby na trávniku, čo mu napadlo sekundu po tom, ako si v hlave premietal svoje hráčske časy lámača kostí, resp. komu by z aktérov nedeľného derby by prešiel po členkoch. Paradoxne mu nenapadol ani jeden futbalista LFC,

Vo všeobecnosti platí, že futbal je plný emócií, preto ho milujú stovky miliónov ľudí po celom svete. Dotyčný sa celkom pochopiteľne práve v návale adrenalínu chcel vyobjímať so svojimi idolmi, lenže na mokrom trávniku jemne vyplašený mužmi vo veste s nápisom organizátor s reakčným časom nula celá nula, sa šmykol a tu ho máš.

Inak, na záver ešte otázka, prečo fans Man Utd nespievali na Anfielde obľúbený popevok ako Steven Gerrard spadol na fckn zadok? Niekto by povedal, že preto, lebo tam neboli.

PS: A ozaj, pozdravuje vás johnysheek, chalanisko z komunity, ktorý live priamo na štadióne videl výhru Merseysiders 9:0 nad Bournemouthom a aj aktuálnu demoláciu MUFC 7:0, a pýta sa, na aký ďalší zápas má ísť. 😉😂