Blog: Ach ta vaše zaslepená láska ke Kloppovi. Za všechno přece můžou majitelé, že?

131
3118

Názor čitateľa. V diskusii sa rozpísal návštevník lfc1892.net Vrabejka a bol to text dostatočne dlhý na samostatný formát/priestor. Tak príjemné čítanie a hutnú diskusiu.;)

Pojďme si dát maličké opáčko z historie. Když nás FSG koupila, byla to naše záchrana. Nacházeli jsme se na pokraji krachu, v lepším případě by jsme hráli několik let Championship nebo League One.

Fenway Sports Group nás dostala z dluhů. Henry a spol. přivedli Kloppa. Co se týče přestupů jejich strategie byla „sell to buy“. Díky prodeji Coutinha jsme získali Alissona a van Dijka. Poté majitelé do přestupů investovali i z vlastních zdrojů.

To nebylo všechno. Postavili nové tréningové centrum, rozšířili kapacitu Anfieldu. Díky jejich finanční politice už nehrozí, že bychom měli nějaké vážné ekonomické problémy.

Majitelia LFC zľava John Henry a Tom Werner. (foto: Twitter)

To FSG nás dostala na tuhle úroveň. Samozřejmě velkou zásluhu má i Klopp. Kdyby však nepřinesli do klubu tento úspěšný model, nefungovalo by to.

V posledních letech se však ukázalo, že je potřeba přidat. Bylo potřeba obměnit přestárlý kádr. Dát klubu více financí na přestupy. To se bohužel nestalo. Majitelé mají svůj podíl viny. Už jim tahle investice zkrátka nedává smysl. Proto se také rozhodli klub prodat. Fakt ale nechápu, proč teď dělají mrtvého brouka a vymýšlejí kraviny o tom, že stále chtějí mít většinový podíl. To fakt nedává smysl.

Klopp a jeho podíl

Ale co Klopp? Opravdu je bez viny jak všichni říkáte? Ono je totiž strašně snadný všechno hodit na FSG. Ono je totiž dost možný, že největší vinu na úpadku našeho klubu má právě Jürgen Klopp. Jaký paradox že?

To on má velký podíl viny na rezignaci Edwardse. Ten chtěl obměnit kádr už tehdy. Ne. Beran Klopp si stál za svým, J. Henderson i Milner byli přece nepostradatelní. Proto Edwards odešel. Ne kvůli motivaci nebo ambicím. Kvůli tvrdohlavosti Němca. A není vůbec náhoda, že o rok později končí kvůli stejným důvodům i J. Ward.

Zlepšování hráčů, herní progres týmu, výkonnost mužstva, výběr posil, vhodná reakce na špatný průběh sezóny, obměna kádru. To vše a mnohem víc je v kompetenci trenéra. Ano, kdyby majitelé dali Kloppovi více prostředků na přestupy, mohl tu už být aspoň ten Caicedo. Přestup Bellinghama už mohl být dohodnutý.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Zbabělec na postu manažera

Klopp má poslední 2 přestupáky jasnou kontrolu nad příchody hráčů. Není to i jeho chyba? Nezlobte se na mě, ale přivést Gakpa, když nám hoří záloha, je naprostá šílenost. Za stejnou cenu byl k dispozici Amrabat. Nebylo by to ideální řešení, určitě by nám však pomohl víc než Gakpo.

Strašně se mi líbilo jak jsme obměnili ofenzívu. Dokázali jsme to za rok. Proč to samý nešlo udělat ze zálohou? Proč přišel jeden záložník za poslední 4 roky? Tohle prostě jde za Kloppem. Pořád si musel obhajovat ty své oblíbence, kteří na to už nemají.

Milner, N. Keïta ani Oxlade-Chamberlain tu už dávno neměli být. Na jejich místě tu mohli být hráči jako Caicedo, Amrabat nebo aspoň ten Tielemans. Klopp to vyřešil jako totální zbabělec. Všechny hráče za zenitem si nechal a přivedl na hostování jen Artura Mela. Wow.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Otázky

Píšete tu i o tom, že Klopp neudělal žádné změny, proč stále hrajeme 4-3-3, když jsme tak čitelní. Párkrát jsme sice hráli jinou formaci, alespoň na papíře to tak vypadalo. Na hřišti to bylo však stále stejné.

Totální chaos v obraně, každá záloha soupeře tu naši totálně přejede. V naší ofenzivě vládne totální bezmoc. Kdyby aspoň toho Gakpa dal na křídlo, kde má hrát. Pak se divíme, že ani on nehraje dobře. A to měl úžasný podzim a MS. To je k ničemu.

Změna formace všechno nevyřeší. Když nepomůže ani výměna hráčů, bude ten problém hlubší. Je nutný změnit herní styl. V minulé sezoně nám to fungovalo skvěle. Pressing, motorová záloha, podpora krajních beků, dominantní stopeři. Když 1 z těchto elementů přestane fachat, je to pro tento systém cesta do pekel. Tato sezóna je toho zářným důkazem.

Trent Alexander-Arnold a jeho reakcia v dueli s Brightonom, ktorý The Reds 14.1. 2023 prehrali 0:3. (foto: Twitter)

Sezónu zachrání jen radikální změna

Podívejte se na toho blázna Guardiolu. Neměl problém potopit Cancela a poslat ho jen na hostování. Kdyby trénoval LFC hraje Alexander-Arnold dávno v záloze a garantují Vám, že i tohle bláznivé řešení by ten výkon týmu posunulo. Pokud chceme tuto sezónu ještě nějak zachránit, je nutná radikální změna.

Klopp má šanci ukázat proč patří mezi nejlepší trenéry světa. Není čas na hrdinství, je třeba jednat. Pokud to bude takhle pokračovat dál, nedáme ani TOP 10, nakonec na konci sezóny zjistíme, že rezignace Kloppa bude jediným východiskem.

PS: Sorry za tak dlouhý příspěvek, potřeboval jsem to ze sebe dostat. Už si sundejme ty růžové brýle, Klopp není bez viny…..