Glosa z nosa (9.): De Bruyne v LFC, rehabilitovaný Gerrard a dovi-dopo, Man City!

33
2757

Ďalšia časť najnevinnejšieho a najhodnotnejšieho textu, aký na tomto webe môžete nájsť. 😉 Dru tyčinky, šalátovú uhorku i prosecco k tomu a máš na pár minút program.

Neznesiteľná ľahkosť irónie, vykrádam na úvod ďalšej glosy Kunderu, jemne názov jeho knihy mením, aby som sa posunul k tomu, čo je pri každom takomto texte najdôležitejšie. Teda k upozorneniu, že nie je pre každého, resp. je len pre tých, ktorým nevadí intelekt znížený na úroveň priemerného albatrosa. 🙃😎

Lebo nasledujúci text je plný fabulácií, plný sarkazmu, nepohodlných názorov, nie je myslený ani trochu vážne, a tak, drahý čitateľ, ak nechceš, nevieš, či nebudeš (lebo veď tebe predsa nikto nebude nič prikazovať) filtrovať a aj texty so smajlíkmi berieš nanajvýš vážne 🤦‍♂️, keď síce vieš, aký je rozdiel medzi židom a Santa Clausom, ale pri odpovedi, že „Santa na rozdiel od žida ide dole komínom“🤡🤭 sa ti okamžite vrášti čelo, na nasledujúce riadky sa radšej vykaď ako deviant so sexuálnou odchýlkou a istotne si nájdi lepší program – navrhujem prst v nose a myšlienky na krásy a múdrosť vlastného ja. Toľko disclaimer.

Glosa z nosa, aktuálne jej deviate vydanie, je jemne škodoradostná, jemne masíruje liverpoolske egá, veď ide predsa o najčistejší klub ever, je o LFC, zároveň však aj o Manchestri City, je to průpovídka, ktorá nemá zrovna príkladnú výpovednú hodnotu.

Dôvod na (ironický) úškľabok (?)

Najväčší rival Liverpoolu posledných rokov Manchester City porušil podľa zistení Premier League v období medzi 2009 a 2018 asi milión nastavených pravidiel, navyše od roku 2018 na „veci“ s nezávislou komisiou nespolupracoval, takže viacerých poriadne nas*al a teraz má po ptákách.

4 ligové tituly v pytli na zvratky, všeobecná hanba a hlavybôľ zainteresovaných. Zatiaľ čo sa 13-roční fanúšikovia Justin Bieber účesov a všeobecne tímu s veľavravným názvom Haaland City FC opúšťajú na Twitteri, pričom leitmotívom je neférovosť a zapredanosť kompetentných, však prečo by klub nemohol o***ávať (jeho oficiálne vyjadrenie je charakterizované nanajvýš prekvapeným výrazom na kischte), Liverpool i Man Utd už chystajú v klubovej vitríne priestor na trofeje. Red Devils (familiárne mrdky) na 2, my na 1.

Fans Man City. (foto: Twitter)

Do toho myšlienka, že The Cityzens budú húfne púšťať hráčov, veď Haaland, K. De Bruyne, Rodri, Ederson, Mahrez a spol. celkom isto nesnívali o tom hrať v Conference či nejakej odnoži horskej ligy. Naproti tomu sa mokrý sen o kapitánskej páske, ktorý taký Phil Foden už nejaký ten bezveterný piatok v hlave má, môže veľmi rýchlo zmeniť na realitu.

LFC na vzniknutú situáciu zareagoval promptne, navyše vypočul volanie fans a aktuálne už v tíme má Kevina De Bruyneho. Síce sa poriadne zvláštnym zdá, že ho poslal hosťovať do Aberdeenu i to, že sa volá Leighton Clarkson. Ako to už ale býva, neprajníci sa vždy nájdu a istej časti priaznivcov sa proste nezavďačíš – zn. haters gonna hate.

Zarovno so zistením o čistote charakterov, ktoré Man City riadia, prestávajú všetci tí, ktorí majú IQ 1000 a empatiu raz takú, teda fans z radov Aston Villy, Chelsea, Evertonu, Brentfordu, Man Utd, atď. počas zápasov s Liverpoolom spievať nanajvýš nápaditý a invenčný chorál o Stevenovi Gerrardovi, ktorý sa v 2013/14 v dueli s londýnskymi The Plastic Blues pošmykol, teda presnejšie spadol na poondený zadok.

Stevie G si to užíva, cíti sa dobre. Počas Trophy Parade strieda objatia s Glenom Johnsonom i Jordanom Hendersonom, inokedy mu základy španielčiny dáva Luis Suárez – raz slovne, raz hryzením do ramena, čo zaujíma najmä bulvár.

Steven Gerrard. (foto: Twitter)

Nezabudnuteľný pohľad

Lucas Leiva pije omamný mok plnými dúškami priamo z pohára určeného víťazovi Premier League, Jon Flanagan berie status absolútnej legendy, teda len na pár sekúnd, lebo ten právom patrí Brendanovi Rodgersovi, ktorý v novom obleku a parfumom s arómou okeny necháva zabudnúť na to, že je len pastierom kôz.

Mestom sa nesie zborové In Brendan We Trust, až sa Kloppovi tisnú slzy do očí. Niekdajší asistenti Severného Íra Pascoe a O´Driscoll, ktorí na akciu neboli pozvaní, sa však necítia veľmi komfortne. Podobne ako Coutinho, ktorý žiada vedenie klubu z Anfieldu o sochu, navrhuje vymeniť vlastný ksicht za ten Shanklyho.

Dany Agger nahovára Joa Allena na tetovanie, na spôsob Jackass v chúlostivých partiách, trojica Cissokho – M. Sakho – K. Touré ukazuje, že ak hip-hop zatiaľ není mrtef, tak po jej vystúpení celkom isto bude. Pod Tatrami sa prsíme, že Martin Škrtel – slovenský mix Beckenbauera a Maldiniho je predsa len naj stopérom histórie a keby nie, tak aspoň sociálny demokrat, Mignolet si fixkou dokresľuje fúzy, ako sem-tam nosí Alisson dúfajúc, že sa dostane na Brazílčanovu úroveň.

Nie je všetko zlato, čo sa …

Žiaľ, na Trophy parade nevidíme Daniela Sturridga, ktorý si pri osobnej hygiene zle zastrihol necht na nohe, z nemocničného lôžka ale tweetuje o sto šesťsto. A ani Ra(t)heema Sterlinga, ktorému prišlo blbé, že Liverpool získal titul na úkor ešte pred nedávnom „jeho“ Man City a radšej sa venuje tomu, čo mu ide v ostatnej dobe najlepšie – čisteniu podlahy na verejných hajzloch vlasmi.

Mesto Liverpool buráca, vzduchom sa nesie hrdý chorál You´ll Never Walk Alone, hlasné oslavy dávajú zabudnúť na to, že kdesi v diaľke ticho stonajú Salah, Alisson, Mané, van Dijk, Firmino, Lallana, J. Gomez, Oxlade-Chamberlain, Brewster a spol. čakajúc na to, že klub z Etihadu podvádzal aj v sezónach po 2017/18.

Priaznivci tak aspoň na okami nemyslia negatívne, pokrik FSG Out! vôbec nepočuť a nájdu sa aj takí, ktorí obchodníkov z USA adorujú nahlas si mysliac, že Liverpool je najčistejší klub s najčistejším účtovníctvom, tešiac sa, že Man City padol ako umelohmotná nádoba na guláš z tretieho poschodia priamo na chodník i to, že nech sa Ted Boehly teší, lebo je na rade.

Glosa z nosa (8.): Hendo a Milner s novými zmluvami, FSG klub nepredá