Glosa z nosa (8.): Hendo a Milner s novými zmluvami, FSG klub nepredá

61
2013

Pár hodín pred koncom zimného prestupového obdobia 2023 si dajme jemne apokalyptickú glosu. Teda skôr pomerne nevydareným autorským štýlom uchopenú fabuláciu, ktorá nie je iná, ako hlúpa. Ale na ranné s*anie bude akurát. 😉😎 Upozorňujem, nie je pre slabšie povahy, ani pre upjatých fanúšikov Football Managera či fify.

Minule sa tu niekto (zabudol som meno, ale však on sa v týchto pár riadkoch nájde) zavzdušňoval, aký som to len povýšenecký trtko s nevymáchanou hubou, keď si dovolím sem-tam pripodobniť priemerného fanúšika LFC (resp. všeobecne futbalového) k niekomu, kto si známe PC či konzolové hry mýli s realitou. Na moju obranu, a aj pomerne paradoxne, príspevok v diskusii bol úplne nevinný, aj tak bol ale, ako s obľubou vravia superneinvenční milovníci klišé, oheň na streche. A keďže mám z času načas po ruke pe-po, bol po neviem koľký krát dôvod na poriadny facepalm a pukance k tomu. 

Bystrejší čitateľ v tomto okamihu pochopil, že je tu opäť raz diclaimer, ktorý tých, čo si nevidia ďalej od nosa, čo berú veci príliš, a zároveň zbytočne vážne, čo si ulietavajú na vtipoch Petra Marcina prezlečeného do ženských šiat, dúbravskom gangsta hip-hope a jeden zo zmyslov života vidia vo vytváraní si názorov na Facebooku, samozrejme v rekordnom čase, vystríha pred čítaním tohto textu a nabáda k tráveniu času pri nejakej milšej činnosti. Steiger a Spišská borovička sú predsa fajn spoločníci, navyše na čo sa hádať, všakže? 😉

Čitateľ z opačného brehu to buď pochopí a nebude sa týrať, alebo, čo je vyšší predpoklad, skočí pupkom napred rovno do studeného potoka, aby následne mohol kopať okolo seba a fňukať, že čo je to za svet, keď je v zime voda ľadová. 

Dnes to celé pojmem, opakujem, trošku apokalypticky, tak sa neplašte. Síce som to napísal, ako keby som bol po lobotómii, verný čitateľ snáď odpustí a nástenkari či členovia fanclubu aspoň budú mať dôvod ísť sa nadýchať. Všetko je to len fabulácia, v realite to o nejaký ten odtieň bude krajšie, lepšie, sivšie. 

Glosa z nosa (7.): Unavený a zničený. Taký LFC je. Lenže jednu odrhovačku istotne vystrieda druhá

Once upon a time

Práve sa začal rok 2036 a s ním, ako to býva dobrým zvykom, sa otvorilo zimné prestupové okno. Pearce, Joyce, Di Marzio, Bascombe, Maddock a spol. vedia, že priemerný liverpoolsky fanúšik má rád rozprávky bez šťastného konca, tak mu servírujú jednu prestupovú za druhou.

Klub z Anfieldu medzitým oznamuje, že J. Henderson a Milner predĺžili zmluvy do 2040, navyše zo Stoke City prichádza zadarmo starý-známy Oxlade-Chamberlain, aby pomohol naplniť víziu – vrátiť LFC tam, kam patrí. PS: Jedno klišé do každého odstavca, povedal by si cynik a mal by pravdu.

A Liverpool samozrejme patrí do Ligy majstrov (v tom čase už Casio Tipos Superligy, pochopiteľne len pre bohatých), na vrchol európskeho i svetového futbalu. Teda ak nie ešte niekam vyššie.

38-ročný Joe Gomez sa pomaly ale isto prehupol do obdobia, kedy je ako futbalista dekádu za vrcholom fyzických síl, klubu sa navyše stále nepodarilo zohnať mu psychiatra, a tak pravidelne stáva na The Silver Jubilee Bridge a civí na rieku Mersey pohľadom plným bolesti a nepochopenia, že by mu závidel aj nártoun filipínsky, zviera, ktorému by nemalo nič uniknúť.

Nártoun filipínsky, zviera s najväčšími očami. (foto: Facebook)

Clickbait sem, clickbait tam, nám už je to všetko jedno …

Bascombe vykráda Joyca a spája Liverpool s príchodom Kevina De Bruyneho. Anderlecht ale za neho pýta 25-tisíc libier, a to sa FSG zdá priveľa.

Dôveryhodné novinárske zdroje na čele s Jimbom Pearcom chŕlia jedno meno za druhým. Fernandinho, Emre Can, Tijani Babangida, Radek Drulák ale jednoznačne zostávajú v tieni Bellinghama. Nie však toho Bellinghama. Tridsiatnik Jobe kope toho času v Bundeslige (síce len v druhej, ale nie je len ako len), lebo akýsi bratský wibe a okrem Prestonu, Molde a Vojvodiny Novi Sad sa o neho má uchádzať aj slávny Liverpool. Fanúšikovia sú vo vytržení, veď ho videli v Youtube hajlajtoch.

Klopp naopak na štyristosedemdesiatej tlačovke venovanej prestupovému trhu potvrdzuje, že je so zložením zálohy spokojný, a tak je všetko v najlepšom poriadku.

Lijnders v polovici januára opakuje správu, že jedenásta časť knihy nazvanej Intensity je stále k mání, navyše sľubuje, že keď už nie Liverpool je pre top futbalistov lákadlom, tak potom zbierka jeho průpovídok celkom isto. Načasovanie asi nie je príliš ideálne, veď LFC práve vypadol z FA Cupu, keď si z neho dobrý deň spravil West, Bromwich aj Albion.

Čoraz nepokojnejší fans Merseysiders zvolávajú pre ďalší duel protest. Ten je ale napokon odvolaný, veď by to neboli najlepší fanúšikovia na svete, keby si nemali uvedomiť, že staručký John W. Henry má už 87 a ak na ich kvílenie a vyplakávanie nereagoval pred 15 rokmi, teraz, hluchý na jedno a polohluchý na druhé ucho, bude len ťažko reagovať kladnejšie.

Mohamed Salah v o dosť staršom vydaní. (foto: Midjourney)

Jedna sezóna a dosť

Pred ďalším zápasom s Tranmere pútajú dve veci – najprv či one season wonder Mohamed Salah prekoná 19. raz v rade hranicu 10 gólov v jednom ročníku, a potom aj to, či skúsený Harvey Elliott preberie premiérovo kapitánsku pásku od Alexandra-Arnolda, ktorý ešte za mlada stratil kvôli účesu výkonnosť až tak, že sa 7 prestupových období v rade spájal s Boltonom.

Remíza 2:2 na Anfielde poteší najmä preto, že tím ukázal charakter i morálku (čo po dueli potvrdil aj legendárny manažér Brendan Rodgers) a v nastavenom čase dostal len dva góly. Navyše treba stavať na maličkostiach.

Priemerný liverpoolsky fanúšik ale zostáva výrazne nespokojný, púšťa si teda fifu, aby v diskusii, napr. aj na tomto webe mohol nespokojne aj hlasno kričať FSG Out!, pochopiteľne za pomoci precízneho oddelenia reality od hry, vycibrenej gramatiky, nadhľadu a denaturizovaného liehu.

Anfield. (foto: Twitter)

Prichádza ubolená, avšak veľmi želaná výhra, ktorá prináša nádej, nad dávno zbankrotovaným Manchestrom City a pomaly, ale isto je tu transfer deadline day. V jeho predvečer sa počet refreshnutí goal.com, webov Bildu, Sky Sports, Twitteru či už roky mŕtveho Faceboooku v podaní prívržencov “červených” rapídne navyšuje, stúpa aj počet vypitých tuzemákov a múdrostí v diskusii na príslušných fórach. Áno, každý spoza PC by to robil lepšie.

Ráno 31.1. 2036 sa vzduchom nesie veľavravné “kúpme radšej hocikoho, ako nikoho”, na čo Liverpool reaguje kladne a do klubu sa vracia Charlie Adam. Síce trochu pribratý, trochu bez zubov, ale je stále Škót a ešte z čias Dalglisha si pamätáme, že keď je v LFC Škót, vyhrávame tituly.

V priebehu dňa minie Newcastle, Chelsea, Barcelona, Real Madrid, FC Náchod i Crystal Palace na transfery od 350 do 500 miliárd libier a snáď aj dvakrát do roka nezávistlivému priaznivcovi LFC priamo úmerne stúpa krvný tlak.

Postupom, ako sa čas približuje do záverečnej hodiny, sa navyše výrazne zvyšuje tepová frekvencia, zainteresovaných pichá pri srdci. “Určite ešte niekto príde, veď Joyce, Pearce či Maddock by neklamali!” udiera činelmi opica z hlavy Homera Simpsona v hlavách tých, čo proste nevedia filtrovať správy. Za kakofonických tónov sa prestupové okno končí odchodom štyroch juniorov na hosťovanie.

“Tak zasa v lete,” povedal by si niekto, kolotoč (klišé aj na záver) sa ale rozkrúca hneď 1.2., veď reliable journos prichádzajú so zaručenými správami, že Liverpool sa zaujímal aj o toho, či tamtoho, všeobecne samozrejme o najväčšie mená, a keď to nevyšlo teraz, vyjde to celkom isto cez veľké prázdniny.