Glosa z nosa (7.): Unavený a zničený. Taký LFC je. Lenže jednu odrhovačku istotne vystrieda druhá

81
3978

Skôr nepravidelný, ako pravidelný súhrn toho, čo mi v súvislosti s LFC posledných dní napadlo.

Skraja nového týždňa, keď ešte pred pár hodinami bol vonku sneh a aktuálne je z neho už len blato, čo ti za*ebe svetlé legíny v lepšom prípade len po členky, je tu nový diel prahsprostej glosy, kde je  vykresľovaný +/- nepohodlný obraz aktuálnej liverpoolskej reality, ktorý, ako inak, dokážu presne pomenovať (rozumej historicky) len fans The Reds, konkrétne tí spoza displejov. 

Ako si sa už dovtípil, toto je tradičný disclaimer, že ani tentoraz to nebude o tom, ako je YNWA nie len najlepšia pieseň ever, ale aj najhlučnejšia, taká, pri ktorej sa ti postavia bradavky, až musíš vyhľadať lekársku pomoc, lebo jednak je to pomerne bolestivé a v Tescu pri vykladaní tovaru sa štandardne skôr používa na otváranie krabíc ostrý predmet s názvom nožík. 

Ak si sa až teraz chytil za čelo, že čo to tu tento pako zasa raz splieta, welcome to world full of irony, pre tých, čo nemajú radi práve túto podobu západnej vravy len toľko, že sa na to celé radšej vyser (podľa uváženia či presvedčenia pokojne aj doslova) a vedz, že mapovanie liverpoolskej reality posledných dní nebude ani tentoraz ako med na predlaktí, ale skôr ako kopačkou prišliapnuté genitálie.

Liverpool s čistým kontom! Chelsea ale neporazil

Stavajme na maličkostiach, poďme malými krokmi

Takto približne 7 rokov dozadu (13.12. 2015) oslavoval Liverpool pred tribúnou The Kop domácu remízu 2:2 s WBA a ak nie celý, tak väčšina futbalového sveta si klepala po čele, smiala sa, bola plná irónie.

Viem, že kopec z tých, čo na lfc1892.net chodia na konci roka 2015 ani len netušila, že nejaký Liverpool je, ďalší (vlasteneckí fans s trikolórou cez tú časť ksichtu, ktorá slúži na videnie) nadávali na to, že prečo si početná grupa priaznivcov i pundits myslí, že Martin Škrtel nie je slovenský mix Beckenbauera a Maldiniho.

No a aby bolo klišé o tom, že do tretice všetko dobré kompletné, zvyšok, rovnako ako v 2015, dnes, či tak 363 dní do roka by v sekunde vymenil celý káder, resp. na každý post mal aspoň 3 Ronaldov, Kroosov (dnes De Bruynov, aj keď spomenúť vtedy Belgičana, tak by sa viacerým vyhádzal chrbát), Ramosov Alabov či Neuerov. Holt, štandardné vnímanie priemerného fanúšika, ktorý sa hnevá, že jeho tím je zavše, alebo sem-tam priemerný.

Liverpool aktuálne udržal 2 čisté kontá v rade. Je aj nie je jedno, že práve naposledy proti Chelsea by každý iný Dudek, Kouba i Dúbravka pri jasných šanciach The Blues inkasoval, Alisson ale nie, a tak môžeme stavať na maličkostiach. Ako pred siedmimi rokmi, keď síce väčšina bola nespokojnejšia ako nespokojná, keď si známy komentátor Martin Tyler pri pohľade na to, ako Liverpool vyzerá počas prenosov pod pultíkom celý šťastný rozopínal rázporok.

Blog: Je časť povedať dovi-dopo, milý Jürgen

Klopp to ustojí

Tam, kde sa (a zasa kontext a ten sa o.i. opäť raz rovná neskutočnej maródke opôr) dnes nahlas hovorí, že Jürgen Klopp už na to nemá, že by mal odísť a na lavičku The Reds by zasadol Tuchel, Simeone, strýko Fester, prípadne Franta Straka, Nemec priamo novinárom hovorí, že sa nemusia báť, pretože má energie na 10 rokov.

Aj rodáka zo Stuttgartu celkom isto mrzí aktuálna forma, určite vidí, že záloha hrá, slušne povedané pizzu (a navyše s ananásom), že nie sme schopní nie že dať viac ako gól, ale vlastne aj na jeden sa neskutočne nadrieme.

Harvey Elliott nemá čo v tíme robiť, taký Mount je celkom isto lepší, Salah po vyše piatich rokoch v LFC potvrdzuje, čo Nostradamovia a pridružený kolektív predpovedal hneď po jeho prestupe z rímskeho AS, teda že je jednosezónny hráč, Tsimikas by už mal nahradiť v zostave Andyho Robertsona a vlastne ani nie, veď taký Cucurella je dozaista kvalitnejší a má hutnejší príčesok, Partey je asi tak 300x lepší defenzívny záložník než Fabinho „ťahám nohy“ Tavares, čo na tom, že ho Rashford v poslednom zápase Arsenalu pred gólom vyfajčil ako sa to zvykne v istej honosnej inštitúcii robiť za cukrík či vatikánsku menu.

Prešlo vyše 7 rokov a my sme opäť raz na začiatku. Lamentovať teraz nad tým, že naša „zlatá generácia“ nemá, čo ja viem, o 3 ligové tituly viac, že v Lige majstrov nemáme 8, alebo 6 primátov je asi také zbytočné, ako čerstvo skončené referendum na našej slovenskej hrude.

Dve čisté kontá v rade sú pre aktuálny Liverpool raritou. Nie, nikde nie je napísané, že nás v ďalšom zápase Brighton (v nedeľu 29.1. hráme na jeho pôde 4. kolo FA Cupu, pozn.) nevyfliaska, ale ak mal niekedy priemerný fanúšik vieru v schopnosti Jürgena Kloppa, v to, že dokáže nájsť spôsob, ako problémy vyriešiť, tak nie je dôvod, aby sa tak nenastavil aj aktuálne.

Navyše, a to je úplná alfa a omega celého, dnes Klopp nemá poruke tím plný tzv. deadwoods, nepotrebuje ho celý prestavať. A nie, Darwin Núñez nie je nový Andy Carroll a to ani vtedy, keď sa niekedy zdá, ako keby ich jedna mater-kobyla mala.

Thiago Alcântara. (foto: Twitter)

Thiago A: Minulá sezóna nás doje..tralala

Španiel povedal to, čo musí okamžite vidieť aj Steve Wonder, pričom až smutne smiešne je, že on to aj napriek hendikepu vidí a mnohí prívrženci Merseysiders nie.

„Sezóna 21/22 bola jednou z mojich naj v kariére, boli sme veľmi blízko k tomu, aby sme vyhrali úplne všetko, keď sa tak nestalo, psychicky nás to zrazilo,“ vysvetľuje Thiago Alcântara situáciu hlavne fanúšikom Avengers. LFC je proste aktuálne unavený a zničený a je to úplne normálne a pre tých, ktorí nerozmýšľajú nosom aj pochopiteľné.

Možno to niekoho prekvapí, ale futbalisti nie sú stroje. Takisto môžu mať horší deň v práci a nie jeden. A mimo toho, že ty, drahý fanúšik by si aj po piatich corgoňoch a s celoročným plávacím kolesom okolo pása dozaista každú jednu šancu premenil na gól, hráči liverpoolskeho kádra vedia, že to aktuálne je na dve veci a Klopp na tom celkom isto robí.

Len tá prekliata trpezlivosť. Najväčší nepriateľ liverpoolskeho fanúšika, niečo tak odporné, že puding s oškvarkami a cícerovými chipsami sa ale že vôbec nechytá.

Ale neboj, bude lepšie. A závisť nasmerovaná smerom k zverencom Legohlava, Haalandovi či komukoľvek pominie a Liverpool zasa nájde stratený smer. Veď po daždi je tu vždy zlatá obloha, či ako sa to vraví. 😉

Previous articleLiverpool s čistým kontom! Chelsea ale neporazil
Next articleStats pred zápasom: V FA Cupe to LFC proti Brightonu nejde
kwop
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net