Liverpool s čistým kontom! Chelsea ale neporazil

69
3082

Výkon bol lepší ako v minulom kole. LFC mohol vyhrať, ale aj prehrať. Dobrý futbal pre nezaujatého fanúšika, šance na oboch stranách. Zápas skončil 0:0 a tak si oba tímy pripočítajú jeden bod.

streams: livetv, vipleague

Alisson - Milner (72. Alexander-Arnold), J. Gomez, I. Konaté, An. Robertson, N. Keïta (63. D. Núñez), Bajčetić (82. Fabinho), Thiago A., Salah, Gakpo (83. J. Henderson), H Elliott (83. C. Jones)

lavička: Kelleher - Alexander-Arnold, Fabinho, J. Henderson, C. Jones, Matip, D. Núñez, Oxlade-Chamberlain, Tsimikas

CFC zostava

Arrizabalaga - Cucurella, Chalobah (81. Azpilicueta), Thiago Silva, Badiashile, L. Hall (55. Mudryk), C. Gallagher, Jorginho, Mount (82. Chukwuemeka), Havertz (82. Aubameyang), Ziyech

lavička: Bettinelli - Aubameyang, Azpilicueta, D. Fofana, Humphreys, Chukwuemeka, K. Koulibaly, Loftus-Cheek, Mudryk

Už o 8 dní, presnejšie v nedeľu 29.1. sa LFC predstaví v rámci 4.kola FA Cupu na pôde Brightonu. Výkop je na programe netradične o 14.30 h.

1. polčas

3. minúta: Po rohovom kope sa k lopte dostal Thiago Silva. Vystrelil na bránu, ale trafil žrď. Kai Havertz sa dostal k odrazenej lopte a otvoril skóre. Dlho sa však netešil, gól bol neuznaný pre ofsajd.

6. minúta: Stefan Bajčetić vysunul Salaha, Egypťan prihral Gakpovi, ale Holanďan prestrelil bránu.

20. minúta: Opäť sa dostal k šanci Liverpool. Cody Gakpo vybojoval loptu v blízkosti šestnástky, vystrelil, ale prestrelil bránu.

25. minúta: The Blues opäť útočili. Conor Gallagher vystrelil, ale so strelou nemal problém Alisson.

31. minúta: Badiashile z Chelsea mohol skórovať. Dostal výbornú loptu od Ziyecha, ale Alisson zabránil gólu.

39. minúta: Thiago Alcântara sa dostal k lopte, vytvoril si priestor a vystrelil. Chýbala však razancia, a tak Kepa nemal problém.

42. minúta: Veľmi zaujímavú akciu predviedol Andy Robertson. Potiahol útok, nahral Salahovi, ten mu prihral, škótsky obranca však nedobehol k lopte a Kepa ju chytil.

45+2. minúta: Mohamed Salah mohol streliť gól zo šance, ale jeho pokus šiel vysoko nad bránu.

2. polčas

49. minúta: Liverpool útočil. Odrazená lopta sa dostala ku Keïtovi. Jeho krásny volej však súperova obrana zablokovala.

50. minúta: Bajčetić dostal loptu, hlavičkoval na Gakpa, ale Holanďan dnes nemal šťastie, jeho pokus šiel mimo brány.

60. minúta: Hráči londýnskeho klubu sa nevzdávali, Hakim Ziyech sa dostal s loptou do pokutového územia. Našťastie, prekopol bránu.

64. minúta: Chelsea opäť v útoku. Mudryk sa predral obranou Liverpoolu, vystrelil, ale netrafil bránu.

69. minúta: Opäť boli v akcii The Reds. Gakpo vystrelil, ale Kepa zneškodnil jeho šancu.

76. minúta: Streiedajúci Darwin Núñez sa dostal k šanci, vystrelil, ale gólman hostí zabránil gólu.

83. minúta: Jedna z najväčších šancí pre LFC! Trent Alexander-Arnold sa dostal k odkopnutej lopte. Vystrelil na bránu, ale jeho strela skončila vo vysokých radov tribúny Kop.

90+5. minúta: Fabinho mohol rozhodnúť v poslednej možnej chvíli, ale nestalo sa tak. Jeho strela bola zblokovaná. K strele sa dostal ešte Núñez, ale bol v ofsajde.