Blog: Salahov plat je veľký problém, Klopp nevie z hráčov dostať viac (+ ANKETA)

36
2758

Možno sa spontánny nápad, sem-tam dať pár komentárom od čitateľov tohto webu podobu  blogu/článku ujme. Pointou je mať rôznorodejší obsah, viac autorov, nech lfc1892.net nie je +/- stále len o tom istom, navyše sa tým redakcii uľahčuje práca. Takže tentoraz z komentára na blog posúvam názor Majana. (AKTUALIZOVANÉ!!)

pozn. pod blogom je anketa

Myslím si, že Salahov plat je veľký problém. Nie preto, ako to tu niekto spomenul, že mu závidíme, ale preto, že to prinieslo veľké problémy v kabíne. LFC upustil od svojej zásady nepreplácať hráčov a podľahol nátlaku Salahovho agenta.

Egypťan už pred podpisom novej zmluvy hral, ako keby ho futbal ani nezaujímal a teraz od začiatku sezóny (22/23) je tiež len tieňom hráča, ktorý vládol Premier League pár sezón. Nejde do súbojov, neurobí kľučku, hrá len tak akože (tvári sa, že hrá). A tento prístup najlepšie plateného hráča môže viesť k podobnému postoju iných hráčov.

Nie je ťahúňom

Načo sa budem až tak snažiť, keď Mo berie 2x, 3x, 5x viac a hrá len tak ledabolo? Od začiatku si myslím, že Sadio Mané bol pre LFC typovo aj povahovo vhodnejší hráč ako Salah. Nevidím ale do uvažovania Kloppa a jeho tímu, prečo radšej pustili Senegalčana a nie Salaha.

Videli ste od liverpoolskej jedenástky v tejto sezóne nejakú snahu obísť jedného, dvoch, niekedy troch obrancov, ako to bolo v minulosti?

Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Problém v manažérovi

Samozrejme príčinou našich výkonov nie sú len Salahove výkony, ale nie je ťahúňom, akým by najlepšie platený hráč mal byť.

Chápem všetky dôvody poklesu výkonnosti celého tímu, od nie celkom úspešného konca minulej sezóny, cez neúplnú letnú prípravu, zranenia hráčov, MS, až po psychickú únavu, alebo až vyčerpanie jednotlivých hráčov, ale tím ako LFC už tieto problémy mal prekonať.

Ak ich neprekonal doteraz, tak je to podľa mňa už problém trénera. Viem, že Kloppa kritizovať na týchto stránkach je problém, ale vidno aj na jeho reakciách v zápasoch, na jeho rezignovaných gestách, na vyjadreniach na tlačovkách, že “nevie, kam z konopí”. Síce vraví, že má energie dosť, ale na tíme to nevidno.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Problém je v Kloppovi

Vyzeralo to, že už sa dostávame z najhoršieho von, boli tam náznaky zlepšenie proti Evertonu, Newcastlu i Realu Madrid. Keď The Reds začali proti Los Merengues hrať pressing ako v časoch najväčšej slávy Kloppovej éry, tešil som sa, že konečne je tu späť starý dobrý Liverpool. Vydržalo nám to však asi 15 minút a potom sme sa prispôsobili súperovi a už nás mali tam, kde chceli.

Veril som, že proti Crystal Palace na protihráčov vybehneme a zničíme ich po prvom polčase, aby sme dali zabudnúť na zápas s Realom, ale to, čo nám liverpoolski futbalisti ponúkli, bolo na zaplakanie.

Preto si myslím, že ak tréner/manažér nevie z hráčov, ktorí minulú sezónu siahali na úplné vrcholy, dostať viac, problém je už v manažérovi. Neskúsil ani zmeny herného systému, stále sa drží toho svojho a v ňom vyniknú chyby hráčov ako Alexander-Arniold, Matip, Fabinho, J. Henderson oveľa viac.

Nemôžeme predať po sezóne celý mančaft a kúpiť nový, potrebujeme manažéra, ktorý aj z týchto hráčov, doplnený o nové posily (nemusí byť Jude Bellingham), ale vhodné typy, ochotné bojovať za červený dres LFC do vyčerpania, dokáže dostať to najlepšie.

Otázka do pléna: Myslíte, že Klopp dokáže dať v 23/24 tímu nový impulz a prebrať ho z terajšej letargie?

475
Mal by Jürgen Klopp zostať na lavičke LFC, alebo je potrebné, aby bol nahradený?