Zázrak v podobe postupu sa nekoná. Real Madrid otočil na Anfielde z 0:2 na 5:2!

85
2866

Prvý osemfinálový zápas Ligy majstrov konfrontácie jej posledných finalistov ponúkol na Anfielde naozaj pútavé predstavenie. Na jeho konci máme hlavy dole.

Champions League 22/23 (21.2.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Real Madrid CF 2:5 (2:2)

góly: 4. D. Núñez (Salah), 14. Salah - 21. Vinícius Jr, 36. Vinícius Jr, 47. É. Militão, 55. Benzema, 67. Benzema
ŽK: H. Elliott - Vinícius Jr
rozhodca: István Kovács (ROU)
TV: Premier Sport 2 (SK/CZ)
streams: livetv, vipleague

Alisson - Alexander-Arnold, J. Gomez (72. Matip), van Dijk, An. Robertson, Fabinho, Bajčetić (85. H. Elliott), J. Henderson (72. Milner), Salah, Gakpo (64. Firmino), D. Núñez (64. Jota)

lavička: Adrián, Kelleher - Milner, N. Keïta, Firmino, Oxlade-Chamberlain, C. Jones, H. Elliott, Jota, Tsimikas, F. Carvalho, Matip

RMCF zostava

Courtois - Carvajal, É. Militão, Rüdiger, Alaba, Camavinga, Modrić (87. Kroos), F. Valverde, Rodrygo (81. Ceballos), Benzema (87. Asensio), Vinícius Jr

lavička: Lunin - Vallejo, Nacho, E. Hazard, Kroos, Asensio, Odriozola, L. Vázquez, Ceballos, M. Martín, Arribas, Á. Rodríguez

Na chvíľu sme si zaspomínali na to, aký magickú silu má počas pohárových večerov Anfield a aspoň na okamih začali veriť, že Real Madrid, posledného víťaza Champions League, môžeme nielen poraziť, ale aj vyradiť. Trvalo to 21 minút.

Liverpool mal famózny úvod, keď po prihrávke Salaha krásne zadovkou skóroval Darwin Núñez, v 14. min Anfield zaburácal opäť, to si výrazne slabšiu chvíľku vybral Courtois a bolo 2:0.

Lenže chyby robili aj domáci a Vinícius Júnior o sedem minút na to (po tom, ako k nemu nedostúpil Joe Gomez) z hranice 16-ky obstrelil Alissona. Žiaľ, brazílsky gólman LFC napodobnil pri „malej domov“ Courtoisa a v 36. min bolo po šťastnom góle Viníciusa Jr vyrovnané.

Liverpoolu nevyšiel vstup do II. polčasu, keď hneď v 47. min využil Modrićovu štandardku, ale hlavne to, že liverpoolski hráči boli ako zaseknutí Éder Militão a domáci šli psychicky poriadne dole.

Viesť 2:0 a za ďalšiu ani nie polhodinu hry prehrávať, to ich pri súčasnom rozpoložení rozhodne nepotešilo. Navyše „pusinky“ veľmi dobre vedeli, čo majú hrať a ako hrať. V 55. min sa presadil aj superstrelec Benzema, ktorého pokus do protismeru Alissona tečoval J. Gomez a Francúz pridal aj druhý gól, keď si po brejku v 67. vychutnal Alissona i rozhodenú obranu domácich.

Liverpool tak pocestuje o 3 týždne (15.3.) do hlavného mesta Španielska s 3-gólovým mankom a s postupom do štvrťfinále sa reálne rozlúčil.

Vľavo vzadu Joe Gomez, v popredí Virgil van Dijk utešuje Andyho Robertsona. (foto: Twitter)

ℹ Už o 4 dni, presnejšie v sobotu 25.2. čaká Merseysiders ligový duel v londýnskom Selhurst Parku, kde od 20.45 nastúpia proti domácemu Crystal Palace.

1. polčas

V 2. min dobrý pressing Gakpa, ale Holanďan sa na 16-ke súpera pošmykol a sľubne vyzerajúca možnosť veľmi rýchlo skončila.

4. min, Bajčetić v strede atakovaný protihráčom šikovne doprava J. Hendersonovi, ten odovzdal loptu Salahovi a Egypťanovu prihrávku pred 5-ky parádnou pätičkou poslal za Courtoisa D. Núñez – 1:0!

Darwin Núñez (foto: Twitter)

7. min a prienik Fabinha až na 16-ku, kde bol atakovaný É. Militãom, Anfield si pýtal penaltu, rozhodca Kovács bol iného názoru.

O 120 s na to hlavným rozhodcom slovne napomínaný práve Fabinho po zákroku na Viníciusa Jr.

V 12. min zmätky v obrane domácich, všetko napokon vyriešil van Dijk.

Na opačnej strane brejk, Gakpo faulovaný Camavingom potiahol loptu stredom poľa, dal Salahovi, ktorý prenikol cez dvoch až do pokutového územia, ale v dobrej možnosti z 12 m netrafil bránu!

V 14. min obrovská chyba Courtoisa pri „malej domov“, Belgičan loptu nespracoval a Salah pohodlne zvýšil na 2:0!

Mohamed Salah (v červenom) využil obrovskú chybu Thibaulta Courtoisa. (foto: Twitter)

21. min a Real je späť! Hostia zakombinovali na 16-ke a Vinícous Jr cez J. Gomeza obstrelil Alissona – 2:1.

23. min a brejk Realu, Vinícius Jr ale zle prihral a pozorný J. Gomez loptu odkopol uo 16-ky.

V 25. min závar na bránkovej čiare, Salah ani D. Núñez ale loptu do siete nepretlačili, hostia vďačia obetavému zákroku É. Militãa.

Po polhodine hry sa výborne vrátil D. Núñez a na zadnej tyči nepustil k hlavičke Carvajala. Roh Ancelotti tímu. Po ňom sa na hranici pokutového územia dostal k lopte Vinícius Jr a podobne ako pred gólom na 2:1 obstrelil protiháča, resp. v tomto prípade hneď troch, ale Alisson vytiahol famózny zákrok!

Tlak Realu Madrid.

36. min a je vyrovnané. Bajčetić najprv výborne zvládol v strede poľa situáciu, ale namiesto prihrávky dozadu volil opačnú a o loptu prišiel. F. Valverde hľadal na 16-ke Viníciusa Jr., ktorého ale predskočil J. Gomez, dal „malú domov“ Alissonovi a ten atakovaný práve Brazílčanom Viníciusom Jr. loptu nakopol len do neho a tá skončila v bráne – 2:2!

Vinícius Jr. sa teší z gólu v liverpoolskej sieti. (foto: Twitter)

Anfield, teda až na hosťujúcu časť, stíchol.

42. min, Bajčetić ošetrovaný po súboji s Carvajalom. Mladík sa vrátil na trávnik, ale kríva.

44. min a ruka É. Militãa po aktivite Bajčetića, priamy kop The Reds z 24 m. Loptu si zobral Alexander-Arnold a poslal ju do miest, kde stál Courtois.

Na druhej strane takmer okamžite obrovská šanca Realu, F. Valverde prihral Viníciusovi Jr, ktorý dal do 5-ky na nabiehajúceho Rodryga, ktorého v jasnej šanci zablokoval vracajúci sa Andy Robertson!

2. polčas

Hneď v 47. min prienik Viníciusa Jr. na pravej hranici pokutového územia pri bránkovej čiare ho fauloval J. Gomez. A po Modrićovom centri prehrávame presnou hlavičkou Ědera Militãa, na ktorého pohyb liverpoolski hráči vôbec nereagovali – 2:3.

V 53. min center Alexandra-Arnolda a domáci si pýtali penaltu po súboji Carvajala s D. Núñezom, ktorého hosťujúci obranca postrčil rukou.

55. min, kombinácia hostí (Carvajal a ) pred 16-kou Liverpoolu a Benzemov Gomezom tečovaný pokus končí v bráne – 2:4.

Karim Benzema po góle v Alissonovej sieti. (foto: Twitter)

64. min a do hry Jota s Firminom, dole Gakpo a D. Núñez. Krátko na to skvelá lopta Alexandra-Arnolda do 16-ky, Carvajal na roh. Po ňom odrazená lopta 20 m pred bránu a Bejčetićov technický pokus skončil meter vedľa.

V 67. min brejk hostí, Modrić skvele cez Fabinha potiahol stredom, Vinícius Jr následne prihral Benzemovi, Francúz si následne v dokonale rozhodenej obrane položil Alissona a pohodlne pridal piaty gól Los Merengues – 2:5. Je po zápase i postupe.

Karim Benzema strelil v prvom osemfinále Ligy majstrov 22/23 na Anfielde 2 góly. (foto: Twitter)

70. min a roh The Reds, center Alexandra-Arnolda našiel Firmina, ale jeho hlavička šla do stredu brány, kde bol pripravený Courtois.

Domáci sú psychicky veľmi dole.

72. min, Klopp do hry posiela dvojicu Matip – Milner, schádzajú J. Gomez a J. Henderson.

77. min a dravý prienik An. Robertsona, roh Liverpoolu.

Real pohodlne kontroluje priebeh, psychicky má jednoznačne navrch, Liverpool sa trápi.