Bournemouth – LFC 0:4, hodnotenie hráčov: Ukážkový II. polčas i výkony Jotu, A. Mac Allistera, van Dijka a I. Konatého

14
1232
Diogo Jota. (foto: twitter.com)

The Reds sa po 11-dňovej pauze vrátili do súťažného diania duelom na juhu Anglicka v Bournemouthe.

Premier League 23/24 (21.1.), Vitality Stadium, Bournemouth

AFC Bournemouth - LIVERPOOL FC 0:4 (0:0)

góly: 49. D. Núñez (Jota), 70. Jota (Gakpo), 80. Jota (C. Bradley), 90.+3 D. Núñez (J. Gomez)
ŽK: L. Cook - C. Bradley
rozhodca: Andy Madley
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)

BFC zostava

Neto - Aarons, Zabarnyj, Mepham, J. Hill (55. L. Kelly), L. Cook (83. Billing), R. Christie, Sinisterra (55. A. Scott), Kluivert (69. D. Brooks), M. Tavernier, Solanke (83. K. Moore)

lavička: Travers - L. Kelly, Marcondes, D. Brooks, A. Scott, K. Moore, Kilkenny, Billing, B. Greenwood

Alisson - C. Bradley (82. Beck), I. Konaté, van Dijk, J. Gomez, A. Mac Allister, C. Jones (82. B. Clark), H. Elliott (63. Gravenberch), Jota (90.+4 K. Gordon), D. Núñez, L. Díaz (63. Gakpo)

lavička: Adrián, Kelleher - Gakpo, Gravenberch, B. Clark, K. Gordon, J. McConnell, Beck, Quansah

Alisson (7) Bezproblémový výkon a to aj vďaka tomu, čo na trávniku ukazovali I. Konaté a van Dijk. V 90. min a v 5. minúte nastavenia pri šanciach domácich kvalitne vybehol, Brooks ani Moore tak neskórovali.

C. Bradley (7) Pri debute v Premier League sa párkrát v dôležitom momente pošmykol, ale našťastie z toho nič nebolo. Conor veľmi dobre pomáhal pri výstavbe útokov, pressoval, podporoval útok (centre mu ale nešli, teda až na jeden, po ktorom dával Jota na 3:0), bol poctivý, držal svoju stranu. Na 20-ročného chlapca bez reálnych skúseností s najvyššou anglickou súťažou to bol naozaj slušný výkon.

I. Konaté (9) Stena. Ibou pôsobil isto, ako stopér rastie až do miest, kde sa nachádzajú hráči svetového kalibru. Silný v osobných súbojoch, vedel loptu vyviezť i presne rozohrať, upokojiť hru.

V 75. min ukážkovým zákrokom vo vlastnej 16-ke zmaril šancu Bournemouthu po Aaronsovom prieniku, ktorý oklamal Gakpa i J. Gomeza.

van Dijk (9) Klopp pred duelom vzdal hold ex-zverencovi Solankemu, ktorý mal byť pre domácich najväčším tromfom, veď s 12 gólmi patrí v tejto sezóne Premier League k najlepším strelcom. V realite ale tvrdo narazil, realita má meno Virgil van Dijk, ktorý Angličana dokonale vymazal.

Holanďan bol výborný pri obranných štandarkách, rovnako nepriepustnou stenou ako jeho kolega z obrany Konaté.

J. Gomez (8) Výborný. V I. polčase držal lajnu, podporoval aj ofenzívu, ale nebolo to ono. Po zmene strán rástol jeho výkon spoločne s tímom, bol si úplne istý tým, čo robil, dozadu kvalitný, dopredu veľmi dobrý vo výstavbe, bojovný.

The Reds berú po dominantnom i efektívnom II. polčase z Bournemouhtu 3 body. The Cherries porazili 4:0, Jota a D. Núñez s dvoma gólmi

A. Mac Allister (9) Jeden z najlepších výkonov Alexisa v liverpoolskom drese. Argentínčan tvoril hru, diktoval tempo zápasu, vedel, kedy loptu podržať, kedy rýchlo poslať vpred, kedy dať presnú prienikovú prihrávku.

Navyše v posledných 8 sezónach Premier League nemal nikto viac tackles, ako Mac Aliister práve proti The Cherries, dovedna 9.

Výborný.

C. Jones (8) Aj jeho výkon šiel rapídne hore až po prestávke. Nemal problém si zbehnúť až medzi stopérov, pomôcť aj v defenzíve. Žiaľ, v 83. min šiel pre svalové zranenie dole.

H. Elliott (6) Snaživý, v medzihre chytrý, ale aj priemerný.

Jota (9) MOTM. Dva góly a asistencia, takto si Dioga predstavujeme, takýto klinický vie zavše byť. Smerom dopredu urobil rozdiel.

Curtis Jones (vľavo) a Diogo Jota. (foto: twitter.com)

D. Núñez (8) Vystrelil na súperovu bránu 3x a dal 2 góly. Dal 2 parádne góly. Jeden z nich bol víťazný, druhý zasa posledným presným zásahom stretnutia, k tomu vytvoril 3 šance (vrátane Jotovho gólu na 2:0).

L. Díaz (6) Vedel podržať loptu, ale sa aj miestami viditeľne trápiť.