The Reds berú po dominantnom i efektívnom II. polčase z Bournemouhtu 3 body. The Cherries porazili 4:0, Jota a D. Núñez s dvoma gólmi

22
1567
Darwin Núñez. (foto: twitter.com)

Po prvej 45-minútovke sme sa viacerí báli, že na Vitality Stadium to pokojne nemusí byť o troch bodoch pre Merseysiders. Tí nás v druhom polčase dokonali vyviedli z omylu.

Premier League 23/24 (21.1.), Vitality Stadium, Bournemouth

AFC Bournemouth - LIVERPOOL FC 0:4 (0:0)

góly: 49. D. Núñez (Jota), 70. Jota (Gakpo), 80. Jota (C. Bradley), 90.+3 D. Núñez (J. Gomez)
ŽK: L. Cook - C. Bradley
rozhodca: Andy Madley
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)

BFC zostava

Neto - Aarons, Zabarnyj, Mepham, J. Hill (55. L. Kelly), L. Cook (83. Billing), R. Christie, Sinisterra (55. A. Scott), Kluivert (69. D. Brooks), M. Tavernier, Solanke (83. K. Moore)

lavička: Travers - L. Kelly, Marcondes, D. Brooks, A. Scott, K. Moore, Kilkenny, Billing, B. Greenwood

Alisson - C. Bradley (82. Beck), I. Konaté, van Dijk, J. Gomez, A. Mac Allister, C. Jones (82. B. Clark), H. Elliott (63. Gravenberch), Jota (90.+4 K. Gordon), D. Núñez, L. Díaz (63. Gakpo)

lavička: Adrián, Kelleher - Gakpo, Gravenberch, B. Clark, K. Gordon, J. McConnell, Beck, Quansah

Všetko to začal v 49. min presný zásah z prvej v podaní Darwina Núñeza, alebo ešte pred ním polčasový príhovor Kloppa v šatni, lebo favorizovaní hostia hrali v prvej 45-minútovke biedne.

Dominantný II. polčas v podaní The Reds ponúkol jasné smerovanie za tromi bodmi, ktoré podčiarkli 4 gólmi. Okrem D. Núñeza sa v 70. a 80. min trafil Diogo Jota, aby opakovane spomenutý Uruguajčan pridal po výbornom centri J. Gomeza v 3. minúte nastavenia aj záverečný štvrtý kúsok.

Nebol by to ale Liverpool, prioritne Liverpool sezóny 23/24, aby to bolo všetko len v pekných kontúrach. V 82. min zostal pre problémy so stehenným svalom na trávniku sedieť C. Jones a radí sa tak k jedenástke aktuálne absentujúcich hráčov The Reds.

Hovorí sa, že 2x do tej istej rieky nevstúpiš. Pre fans Bournemouthu to ale neplatí. Keď The Reds vyhrali v tejto sezóne na Vitality Stadium aj duel 1/16 League Cupu, o konečnom výsledku 2:1 a postupe do ďalšieho kola rozhodol D. Núñez. Ten pár sekúnd pred gólom zle spracoval dlhú loptu, fans The Cherries sa mu nahlas zasmiali, aby už o chvíľu mali hlavy v dlaniach.

21.1. 2024 si pripomenuli, že majú krátku pamäť, Jota totiž v 80. minúte po prihrávke C. Bradleyho v 16-ke loptu netrafil, štadión sa mu posmešne zasmial, aby Portugalčan okamžite svoj druhý pokus upratal za Neta.

Už o 3 dni, a to konkrétne v stredu 24.1. je na programe odveta semifinále Ligového pohára, kedy sa The Reds predstavia na trávniku Fulhamu. Do odvety idú s výhodou výhry 2:1 z domáceho duelu. Zápas má výkop naplánovaný na 21 h.