Brentford – LFC 1:4, hodnotenie hráčov: Hladká výhra, miestami dominantný výkon a za vedro smoly. Zranenia a The Reds (žiaľ) idú k sebe

9
2039
Darwin Núñez. (foto: twitter.com)

Hladké víťazstvo v Londýne nad Brentfordom nás ale stálo naozaj veľa.

PL 23/24 (17.2.), Gtech Community Stadium, Londýn

Brentford FC - LIVERPOOL FC 1:4

góly: 75. Toney - 35. D. Núñez (Jota), 55. A. Mac Allister (Salah), 68. Salah (Gakpo), 86. Gakpo (J. Gomez)
ŽK: Reguilón, Onyeka - Endō
rozhodca: Michael Oliver
TV: Canal+ Sport (CZ)

BFC zostava

Flekken - Roeslev (63. Lewis-Potter), N. Collins, Ajer, Mee, Reguilón (85. Ghoddos), M. Jensen (74. Damsgaard), Nørgaard (63. Onyeka), Janelt, Toney, Maupay (63. Wissa)

lavička: Strakosha - Wissa, M. Jørgensen, Ghoddos, Onyeka, Lewis-Potter, Damsgaard, Baptiste, Jarmoľjuk

Kelleher - C. Bradley (83. J. Gomez), I. Konaté, van Dijk, An. Robertson, Endō, A. Mac Allister (83. H. Elliott), C. Jones (34. Gravenberch), D. Jota (44. Salah), D. Núñez (46. Gakpo), L. Díaz

lavička: Adrián - J. Gomez, Salah, Gakpo, Tsimikas, H. Elliott, Gravenberch, J. McConnell, Quansah

Kelleher (8) – Skvelý. Za Toneyho gól nemohol, pred ním ale dokázal famózne vychytať Reguilóna. V 2. minúte nastavenia sa predviedol parádnym zákrokom pri šanci Toneyho.

Istý v rozohrávke, istý vo vzduchu, veľmi dobrý výkon.

C. Bradley (8) – Mladík sa vrátil po 2 zápasoch do zostavy (kvôli úmrtiu otca) a bol veľmi dobrý. V II. polčase bol častejšie aj na poste inverted right backa.
Šli mu kombinácie, veľmi dobre sa pohyboval, platný v medzihre, pressoval, podporoval útok, jeho 2 strelecké pokusy ale bránu netrafili.

Inak, hovorí sa, že zdanie klame, ale Conor hral nie ako keby mal v áčku LFC na konte 10 zápasov, ale tak 3 stovky. Výborný.

I. Konaté (8) – Silný, Maupay sa od neho odrážal, Toney si tiež vie predstaviť príjemnejšieho protihráča, dobre čítal hru, rozohrával. Mini chyby v komunikácii so spoluhráčmi sme ale u neho vidieť mohli.

van Dijk (8) – V samom závere zápasu opečiatkoval hlavičkou brvno, inak podobne ako Konaté, len pri nákopoch domácich do našej 16-ky bol tam, kde mal byť. Líder obrany, líder tímu. 2-3 chyby sa ale v jeho hre našli.

An. Robertson (7) – Snaživý, neúnavný, poctivý. Po návrate po zranení najlepší výkon Škóta. Za stavu 3:0 z pohľadu LFC vrazil vo vlastnom pokutovom území do Toneyho, ale Oliver penaltu nepískol.

LFC poľahky vyhral na pôde Brentfordu 4:1, veľkou ranou sú ale zranenia C. Jonesa, Jotu a D. Núñeza

Endō (7) – Na šestke spoľahlivý, umožnil Mac Allisterovi pohybovať sa vyššie. Vedel, kedy urobiť taktický faul, pozične na úrovni, čítaním hry tiež, vedel hru prihrávkou z prvej zrýchliť, platný v medzihre. V 70. min zlou prihrávkou založil brejk súpera, všetko ale včasným návratom vyriešil Robertson.

A. Mac Allister (8) – MOTM. V zálohe, resp. v činnostiach kvalitou vysoko, spoľahlivý. V 55. min si pekne nabehol do 16-ky a po Salahovej prihrávke skóroval. Bol mozgom našej zálohy, nešetril krokom, ponúkal sa do kombinácie, vedel zmeniť tempo hry.

C. Jones (8) – Vedel hru upokojiť, vedel presnou prihrávkou nájsť spoluhráča, kvalitný v medzihre. Žiaľ, vyvrtol si členok a štadión opustil na barlách. Podľa odhadov môže chýbať až 10 týždňov.

D. Jota (8) – Priebojný, veľmi dobre pressujúci, priamočiary, pred Núñezovým gólom vyhral s Reguilónom dôležitý súboj.

Lenže v 40. min si zranil koleno, keď na ňom najprv pocítil kolíky protihráča a potom aj jeho váhu – ten na neho spadol. Ak ide o zranenie mediálneho kolaterálneho väzu, mal by byť out cca 3 mesiace. Samotný Klopp po zápase hovoril, že to s Diogom vyzerá spomedzi čerstvých maródov najhoršie.

Diogo Jota (na zemi) ošetrovaný v zápase s Brentfordom 4:1, ktorý napokon nedohral. (foto: twitter.com)

D. Núñez (8) – V 35. min šiel spoločne s Jotom sám na bránu a asi nejednému z nás v sekunde v hlave naskočilo veľavravné „Prihraj!“, Darwin ale famóznym pokusom preloboval Flekkena a The Reds šli do vedenia.

Uruguajčan tradične poctivo pressoval, nedával obrane súpera vydýchnuť, pomáhal aj v medzihre. Žiaľ, do druhého polčasu nezasiahol, keď pocítil niečo v nohe a Klopp ho stiahol.

L. Díaz (8) – Zasa raz neúnavný. Kvalitný kolumbijský driblér bol postrachom defenzívy The Bees. V 67. min sa po rýchlej kombinácii Gravenbercha so Salahom dostal v 16-ke k zakončeniu z prvej, ale jeho pokus bol zblokovaný.

striedania:

Gravenberch (8) – Po čase konečne zahral kvalitne. Jeho dlhé a v kľučkách rýchle nohy vyviedli The Reds z niekoľkých nepríjemných situácií, vyhral najviac súbojov spomedzi všetkých hráčov, treba povedať, že za Jonesa bol rovnocennou náhradou a snáď mu veľmi dobré predstavenie posilní psychiku.

V 55. min udržal loptu v nebezpečnom území, posunul ju Salahovi, ten Mac Allisterovi a viedli sme 2:0.

Mohamed Salah. (foto: twitter.com)

Salah (8) – Po zranení, resp. AFCON-e sa prvý raz od 1.1. 2024 vrátil do zostavy LFC. V 44. min nastúpil, aby z trávnika odchádzal s bilanciou 1+1.

Lenže spočiatku to nebolo všetko len ružové. V 2. minúte nastavenia I. polčasu pri brejku, resp. lopte L. Díaza do 16-ky, sa Mo dostal do výbornej možnosti, ale lopta kvôli teču skončila len na Egypťanovej holeni a bolo po šanci. V 51. min zasa po dlhom nákope van Dijka šiel sám na bránu, v závere akcie si však loptu píliš predkopol a zakončoval vedľa.

Salahove chvíle ale prišli. V 55. min krásne našiel v 16-ke Mac Allistera a pripísal si na konto gólovú prihrávku, v 68. min zasa po chybe Meeho s Collinsom skóroval.

Gakpo (7) – Do hry sa dostal hneď v úvode 2. polčasu. V 68. min hlavičkou našiel Salaha, ktorý skóroval. V 86. sa dočkal aj sám, keď mu loptu do šance poslal J. Gomez a Cody sa aj vďaka chybe Collinsa nemýlil.

J. Gomez (nehodnotený) – Asistencia na Gakpov gól sa ale počíta.