LFC poľahky vyhral na pôde Brentfordu 4:1, veľkou ranou sú ale zranenia C. Jonesa, Jotu a D. Núñeza

63
2601
Zľava Mohamed Salah, Luis Díaz a Alexis Mac Allister. (foto: twitter.com)

The Reds po 86 rokoch zvíťazili v ligovom dueli na štadióne Brentfordu.

PL 23/24 (17.2.), Gtech Community Stadium, Londýn

Brentford FC - LIVERPOOL FC 1:4

góly: 75. Toney - 35. D. Núñez (Jota), 55. A. Mac Allister (Salah), 68. Salah (Gakpo), 86. Gakpo (J. Gomez)
ŽK: Reguilón, Onyeka - Endō
rozhodca: Michael Oliver
TV: Canal+ Sport (CZ)

BFC zostava

Flekken - Roeslev (63. Lewis-Potter), N. Collins, Ajer, Mee, Reguilón (85. Ghoddos), M. Jensen (74. Damsgaard), Nørgaard (63. Onyeka), Janelt, Toney, Maupay (63. Wissa)

lavička: Strakosha - Wissa, M. Jørgensen, Ghoddos, Onyeka, Lewis-Potter, Damsgaard, Baptiste, Jarmoľjuk

Kelleher - C. Bradley (83. J. Gomez), I. Konaté, van Dijk, An. Robertson, Endō, A. Mac Allister (83. H. Elliott), C. Jones (34. Gravenberch), D. Jota (44. Salah), D. Núñez (46. Gakpo), L. Díaz

lavička: Adrián - J. Gomez, Salah, Gakpo, Tsimikas, H. Elliott, Gravenberch, J. McConnell, Quansah

LFC síce nezačal v ideálnom tempe, ale napokon úplne pohodlne ovládol stred poľa a keďže sa mu podarilo 4 šance premeniť na gól, berie zo západného Londýna prepotrebné tri body. Vďačiť môže aj veľkým hrúbkam v domácej obrane.

Úvodný gól stretnutia strelil po samostatnom nájazde na Flekkena ukážkovým lobom Darwin Núñez, v 55. min sa po vtipnom pase Salaha v 16-ke výborne zorientoval A. Mac Allister, The reds tretí gól pridali v 68. min, keď sa presadil spomenutý navrátilec na trávniky Mohamed Salah. Liverpoolsky fanúšik Toney síce v 75. min znížil (gólu predchádzal famózny zákrok Kellehera pri šanci Reguilóna, pozn.), ale posledné slovo mal Gakpo, ktorý v 86. min stanovil na konečných 4:1.

A to ešte v 7. minúte nastavenia trafil po Robertsonovom rohu van Dijk hlavou brvno, či po peknom brejku v nastavení prvého polčasu loptu zle v šanci trafil Salaha, resp, lopta zle trafila Egypťana. Pár sľubných možností mali aj domáci The Bees, Toneyho šikovné zakončenie sa po štvrťhodine do brány nezmestilo a najlepší domáci futbalista mal výbornú možnosť aj v injury time II. polčasu, ale jeho hlavičku nepustil do brány výborný Kelleher.

Ak za polčas prídeš o troch hráčov základnej zostavy, tak to rozhodne prekvapí. Jota opustil trávnik na nosidlách a pri jeho injury prone telesnej schránke tŕpneme, či si vôbec ešte v tejto sezóne zahrá. C. Jones sa zranil naozaj nešťastne a tiež bude nejaký čas out a prečo strelec úvodného gólu D. Núñez nenastúpil do II. polčasu sa zakrátko dozvieme, ak ale za jeho stiahnutím nie je zranenie, tak je to potom veľmi čudné.

Premier League pre LFC pokračuje už v stredu 21.2., kedy na Anfield zavíta nováčik Luton Town. Stretnutie má naplánovaný výkop na 20.30 h.