Brighton – LFC 2:2, hodnotenie hráčov: Ľudia robia chyby i hlúposti. Známka Andyho Robertsona teda ide dole

121
3044
V strede Joël Matip. (foto: twitter.com)

Liverpool neudržal v Brightone vedenie 2:1 a z juhu Anglicka si odváža len bod.

Premier League 23/24 (8.10.), Amex Stadium, Brighton

Brighton & Hove Albion FC - LIVERPOOL FC 2:2 (1:2)


góly: 20. Adingra, 78. Dunk - 40. Salah (D. Núñez), 45.+1 Salah z 11 m (Szoboszlai)
ŽK: De Zerbi - Szoboszlai, J. Gomez
ČK:
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Canal+ Action (CZ/SK)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

BHAFC zostava

Verbruggen - Veltman, Dunk, Igor Julio (63. van Hecke), March, Gross, Quomah Baleba, Adingra, João Pedro (89. Fati), Mitoma, E. Ferguson (60. Welbeck)

lavička: Steele - Webster, Dahoud, Gilmour, van Hecke, Lallana, Welbeck, Fati, Hinshelwood

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold (79. J. Gomez), Matip (72. I. Konaté), van Dijk, An. Robertson, H. Elliott (46. Gravenberch), Mac Allister, Szoboszlai, Salah, D. Núñez, L. Díaz

lavička: Adrián - J. Gomez, I. Konaté, Quansah, Tsimikas, L. Chambers, Endō, Gravenberch, Doak

Alisson (7) – Na začiatku II. polčasu famózne zabránil skórovať Adingrovi, hral dokonca aj libera, na druhej strane má podiel na úvodnom góle domácich, keď nedostatočne reagoval na skvelé čítanie hry v podaní Adingru.

Alexander-Arnold (8) – Po čase v lige opäť v základe, navyše defenzívne veľmi dobrý, čo podčiarkuje, že rýchly a šikovný Mitoma sa na jeho strane vlastne nepresadil. Ako inverted right back vedel upokojiť hru i presne rozohrať.

Matip (7)  – Šiel dole cca 20 min pred koncom, pravdepodobne pre bolestivo narazené stehno. Dovtedy mal niekoľko dobrých vecí, ale aj zlé – napr. keď v 70. min zmätkoval vo vlastnej 16-ke.

van Dik (7) – V 20. min mohol dať Mac Allisterovi o čosi razantnejšiu prihrávku, napokon pri zhode okolností z toho bol gól v sieti LFC. Vyhral množstvo súbojov, boli tam ale aj chyby.

An. Robertson (6) – Pomerne slušný, agresívny i energický výkon. Lenže Škót sa v 76. min počas štandardky súpera uhol lopte letiacej do 5-ky a Dunk vyrovnal. Obrovská chyba Andyho.

Mac Allister (7) – Zviedol v strede poľa množstvo súbojov, spoločne s Alexandrom-Arnoldom tvoril hru.

H. Elliott (6) – Priemerný a pomerne prekvapujúco v polčase stiahnutý. na druhej strane pred vyrovnaním Salaha na 1:1 nesebecky a chytro prenechal Egypťanovi zakončenie.

Szoboszlai (8) – Jeden z našich najlepších hráčov. Zasa toho veľa nabehal, síce mu nevyšli všetky prihrávky, ale kvalitu na jeho strane v osobných súbojoch vidieť bolo. Rovnako tak ak chuť a obetavosť. Maďar navyše urobil penaltu, ktorú Salah premenil + prihral do gólovej šance Gravenberchovi..

Salah (8) – Za dva góly celkom isto MOTM na liverpoolskej strane.

D. Núñez (7) – Energický, behavý, ale naopak aj hráč, ktorý sa do šancí príliš nedostal.

L. Díaz (6) – Zasa priveľa sebčil a zbytočne sa vybíjal v kľučkách do viacerých protihráčov.

 

striedania:

Gravenberch (7) – Ak by dal v 57. min na 3:1, asi si z Amex Stadium nesieme 3 body. Na druhej strane nešetril krokom, ukázal aj futbalový um, tiež mu ale nevyšlo všetko.

I. Konaté (6) – Naskočil na posledných približne 20 min a neoslnil ani nesklamal.

J. Gomez (nehodnotený)