Klopp 8 rokov na lavičke The Reds nezavŕšil víťazne, LFC stratil v Brightone vedenie a má bod

40
2163
Mohamed Salah (v červenom) a hráč Brightonu pascal Gross. (foto: Twitter)

Ofenzívny zápas plný pekných akcií a niekoľkých veľmi dobrých príležitostí sa skončil nerozhodne.

Premier League 23/24 (8.10.), Amex Stadium, Brighton

Brighton & Hove Albion FC - LIVERPOOL FC 2:2 (1:2)

góly: 20. Adingra, 78. Dunk - 40. Salah (D. Núñez), 45.+1 Salah z 11 m (Szoboszlai)
ŽK: De Zerbi - Szoboszlai, J. Gomez
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Canal+ Action (CZ/SK)

BHAFC zostava

Verbruggen - Veltman, Dunk, Igor Julio (63. van Hecke), March, Gross, Quomah Baleba, Adingra, João Pedro (89. Fati), Mitoma, E. Ferguson (60. Welbeck)

lavička: Steele - Webster, Dahoud, Gilmour, van Hecke, Lallana, Welbeck, Fati, Hinshelwood

Alisson - Alexander-Arnold (79. J. Gomez), Matip (72. I. Konaté), van Dijk, An. Robertson, H. Elliott (46. Gravenberch), Mac Allister, Szoboszlai, Salah, D. Núñez, L. Díaz

lavička: Adrián - J. Gomez, I. Konaté, Quansah, Tsimikas, L. Chambers, Endō, Gravenberch, Doak

Liverpool sa pomalšie rozbiehal a už v 5. min mohol prehrávať, domáci ale najprv po peknom signáli z rohu (vďaka van Dijkovi), ani krátko na to pri pokuse J. Pedra úspešní neboli. Prvý gól padol paradoxne, keď sa už LFC dostal do tempa. V 20. min sa presadil Adingra, ktorý vemi dorbe čítal hru, pri van Dijkovej rozohrávke z vnútra 16-ky preskočil Mac Allistera, navyše využil, že Alisson bol príliš vonku z brány.

Merseysiders ale do polčasu stav otočili. najprv po pekne akcii skóroval v 40. min Salah a keď bol Szoboslai v závere prvej 45-minútovky potiahnutý v 16-ke za dres, premenil Egypťan aj penaltu.

Na začiatku druhého polčasu mal obrovskú šancu strelec gólu Adingra, tentoraz ho ale skvele vychytal Alisson.

V 54. min sme mohli viesť o 2 góly. striedajúci Gravenberch ale po krásnej akcii a prihrávke Szoboszlaia trafil len brvno prázdnej brány. A tak prišiel trest. 78. min minúta ponúkla priamy kom Brightonu a loptu do 5-ky, ktorej sa nepochopiteľne uhol Andy Robertson a Dunk vyrovnal na konečných 2:2. „Čajky“ mohli pokojne aj vyhrať, J. Pedro ale z 9 m netrafil v plne čistej situácii bránu.

Prečo nebol Pascal Gross po tom, ako v 46. minúte v 16-ke za dres potiahol Szoboszlaia, asi vie len rozhodca Anthony Taylor a jeho pomocníci za VAR-om.

Nateraz je pred nami obľúbená reprezentačná prestávka, a po nej ďalšie stretnutie v rámci PL. Merseyside derby LFC vs Everton je na programe v sobotu 21.10. v nemenej obľúbenom čase od 13.30 h.