Burnley – LFC 0:2 , hodnotenie hráčov: van Dijk, Quansah i J. Gomez výkonom vysoko, The Reds dosiahli povinnú výhru

29
1917
Diogo Jota. (foto: twitter.com)

Liverpool sa síce zopár ráz v II. polčase pri nebezpečných akciách The Clarets strachoval o výsledok, celkovo ale bol viditeľne lepší a zaslúžene berie dôležité víťazstvo.

Premier League 23/24 (26.12.), Turf Moor, Burnley

Burnley FC - LIVERPOOL FC 0:2 (0:1)

góly: 6. D. Núñez (Gakpo), 90. Jota (L. Díaz)
ŽK: Berge - Alexander-Arnold
rozhodca: Paul Tierney
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)

BFC zostava

Trafford - Vitinho, D. O´Shea, Beyer, C. Taylor, Trésor (61. Guðmundsson), Berge, Brownhill (90.+1 A. Ramsey), Odobert, L. Foster (85. Bruun Larsen), Amdouni (85. Redmond)

lavička: Muric - Guðmundsson, J. Rodriguez, C. Roberts, Redmond, A. Ramsey, Cullen, Bruun Larsen, Delcroix

Alisson - Alexander-Arnold, Quansah, van Dijk, J. Gomez, Endō, H. Elliott (67. Szoboszlai), Gravenberch (67. C. Jones), Salah, Gakpo (67. L. Díaz), D. Núñez (84. Jota)

lavička: Kelleher - I. Konaté, L. Díaz, Szoboszlai, C. Jones, Jota, L. Chambers, McConnell, C. Bradley

Alisson (6) – V prvom polčase nemal čo robiť, v tom druhom, kedy soi The Reds vybrali pár hluchých i laxných momentov sa párkrát prezentoval zlou rozohrávkou.

Alexander-Arnold (6) – Až do príchod Szoboszlaia hral invertovaného pravého beka, teda väčšinu zápasu strávil v strede poľa. Pár kvalitných pasov rozdal, ale nebolo to z pohľadu výkonu nič výnimočné.

Quansah (8) – Kvalitný, istý, najčastejšie z našich pri lopte. V 79. min nepustil na 16-ke do superšance Amdouniho.

van Dijk (8) – Organizáciu defenzívy zvládol na výbornú, pri ňom výrazne rastie aj mladík Quansah. MOTM,

J. Gomez (8) – Kvalitný výkon Joa, ktorý musel hrať cez nohu. Vedel zaútočiť, dozadu si bol asi až na jeden moment (v 68. min po prieniku Amdouniho nechal bez povšimnutia zakončiť Guðmundssona) istý, jeden z jeho z naj výkonov za dlhé obdobie.

Na záver roka výhra. D. Núñez dal po dvanástich zápasoch gól a rozhodol duel v Burnley

Endō (7) – Veľmi dobrý výkon japonského reprezentanta a ak by mu viac ráz nehaprovala rozohrávka, tak by mal istotne vyššiu známku. V 87. min za stavu 1:0 pre LFC prihral pred vlastnú 16-ku priamo protihráčovi Bruun Larsenovi, ktorý našťastie neskóroval.

H. Elliott (7) – Snaživý, istý si na lopte, snažil sa tvoriť hru, nešetril krokom. Dal aj gól, ale ten mu pre Salahov ofsajd rozhodcovia neuznali. Klopp na situáciu po zápase reagoval tak, že tento gól mohol neuznať len ten, kto nikdy nehral furbal.

Gravenberch (6) – Priemerný. A to doslova. Párkrát bol platný vo vystavaní ofenzívnej akcie, vo finálne tretine sa mu ale nedarilo.

Salah (6) – Párkrát sa snažil prihrávkou vyzvať spoluhráča k zakončeniu, ale na môj vkus priveľa z nich pokazil. Vpredu zdvojovaný, loptu podržať vedel, ale v ofenzívnej fáze to na Turf Moor bolo o ničom.

Gakpo (6) – Celkovo podal priemerný výkon. Vedel loptu potiahnuť dopredu, ale aj zle vyriešiť zopár situácií. Jeho gól v I. polčase nebol Tierneym uznaný pre vymyslený Núñezov faul.

D. Núñez (7) – Konečne skóroval, za víťazný gól má bod navyše. V I. polčase bol nebezpečný, väčšinu situácií ale nevyriešil dobre, resp. ich riešil naopak. V II. síce behal, snažil sa, ale bol už poslabší. Inak, celkovo najfaulovanejší hráč na trávniku.

striedajúci:

L. Díaz (6) – Prihral Jotovi na záverečný gól, inak snaživý, ale aj nepresný v rozorávke, či čitateľný v prienikoch.

Szoboszlai (6) – Bojoval, ale nebolo to ono. Do zápasu sa z pozície náhradníka nezapojil nijako inak ako priemerne.

C. Jones (6) – Po príchode na trávnik 2x na vlastnej polovici stratil, inak bojovný, ale ako ani ostatní vyššie spomenutí náhradníci, ani Curtis nepriniesol požadovanú kvalitu.

Jota (nehodnotený) – Za cca 11 minút na trávniku stihol streliť gól, ktorým nás prupokojil.