Na záver roka výhra. D. Núñez dal po dvanástich zápasoch gól a rozhodol duel v Burnley

24
1626
Darwin Núñez. (foto: twitter.com)

Liverpoolu na Turf Moor neuznali dva góly, napokon ale v zápase dvoch rozdielnych polčasov zaznamenal tri body.

Premier League 23/24 (26.12.), Turf Moor, Burnley

Burnley FC - LIVERPOOL FC 0:2 (0:1)

góly: 6. D. Núñez (Gakpo), 90. Jota (L. Díaz)
ŽK: Berge - Alexander-Arnold
rozhodca: Paul Tierney
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)

BFC zostava

Trafford - Vitinho, D. O´Shea, Beyer, C. Taylor, Trésor (61. Guðmundsson), Berge, Brownhill (90.+1 A. Ramsey), Odobert, L. Foster (85. Bruun Larsen), Amdouni (85. Redmond)

lavička: Muric - Guðmundsson, J. Rodriguez, C. Roberts, Redmond, A. Ramsey, Cullen, Bruun Larsen, Delcroix

Alisson - Alexander-Arnold, Quansah, van Dijk, J. Gomez, Endō, H. Elliott (67. Szoboszlai), Gravenberch (67. C. Jones), Salah, Gakpo (67. L. Díaz), D. Núñez (84. Jota)

lavička: Kelleher - I. Konaté, L. Díaz, Szoboszlai, C. Jones, Jota, L. Chambers, McConnell, C. Bradley

Liverpool bol v I. polčase výborný na lopte, pohybom, nápaditosťou, pokojom, ale v zakončení to až na krásny gól Darwina Núñeza z 9. minúty nebolo ono. Po prestávke sme začali kopiť ľahké straty lôpt, aby napokon navrátilec po zranení Diogo Jota potvrdzoval v 90. min na konečných 2:0.

Rozhodcovia neuznali hosťom dva góly (Gakpovi a Elliottovi), v druhej polovici druhého polčasu sme mali pri pri príležitostiach nováčika aktuálneho ročníku Premier League aj istú dávku šťastia, tri body sa ale počítajú a The Reds sú tak aspoň do štvrtka (28.12.), kedy hrá Arsenal, na čele priebežného poradia. (ak by ale Aston Villa dnes /26.12./ rozbila Man Utd na Old Trafforde o 7 gólov, bola by lídrom, lenže to je len predpoklad, ktorý sa celkom isto nenaplní)

Paul Tierney samozrejme prekvapením byť nemôže, ale aj tak sa pi ňom pristavím. Tento „milovník“ LFC aj s „kámošmi“ na čiarach miestami vyzerajú, ako keby ich pravidelne šňupali, a tak v nejakom čudnom opojení videli napr. pred Gakpovým neuznaným gólom faul Darwina Núñeza.

Nový rok 2024 otvárame herne doma, a to presne 1.1., kedy od 21 h hostíme na Anfielde Newcastle United.