Carvalho zariadil 3 body v poslednej možnej chvíli! LFC otočil duel s Newcastlom

68
2694

Zápas sa hrá až dokonca! V prvom polčase LFC dostal gól a musel vyrovnať. Firmino vyrovnal a Fábio Carvalho strelil gól v 98. minúte na 2:1!

Premier League 22/23 (31.8.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Newcastle United FC 2:1 (0:1)

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold (71. F. Carvalho), J. Gomez, van Dijk, Robertson (71. Tsimikas), H. Elliott, Fabinho, J. Henderson (71. Milner), Salah, Firmino, L. Díaz

lavička: Adrián, H. Davies - Milner, Tsimikas, F. Carvalho, C. Jones, Bajcetić, N. Phillips, Matip

NUFC zostava

Pope - Burn, Lascelles, M.Targett, Trippier, Fraser (64. J. Murphy), Longstaff, Willock, Joelinton, Isak (64. Ch. Wood), Almirón (84. E. Anderson)

lavička: Darlow - E. Anderson, J. Lewis, Ch. Wood, Manquillo, J. Murphy, Ritchie, Schär, Botman

The Reds teraz čaká Merseyside derby, a to v sobotu 3.9., kedy sa v rámci 6. kola PL predstavia v Goodison Parku s výkopom od 13.30 h.

1. polčas

3. minúta priniesla šancu pre hráčov LFC, Luis Díaz našiel Salaha, Egypťan však vážne neohrozil bránu.

V 11. minúte prišla šanca pre hostí, Alexander Isak prišiel až do šestnástky, lenže prestrelil.

18. minúta mala obrane Liverpoolu ukázať, že si má na Newcastle dať pozor. Ryan Fraser sa dostal do šance, vystrelil, jeho pokus končil na tribúne.

V 25. minúte našiel H. Elliott L. Díaza, ten Robertsona, ale nebezpečnú prihrávku vyrazila obrana hostí na roh.

28. minúta mohla byť chvíľou Kierana Trippiera,  anglický futbalista napálil priamy kop priamo do rúk Alissona.

34. minúta ukázala, čo vie geniálne robiť Roberto Firmino. Parádne vytiahol Luisa Díaza, Kolumbijčan spravil výbornú kľučku/blafák, ale prekopol bránu.

V 38. minúte sa dostali do šance hráči Newcastle United. Alexander Isak získal priestor a Alisson nemal šancu – 0:1.

Alexander Isak strieľa prvý gól. (Zdroj Twitter)

Hráči LFC vytvorili mierny tlak koncom prvého polčasu, ale okrem niekoľkých rohových kopov nič nevymysleli.

2. polčas

Liverpool šiel do druhého polčasu s cieľom vyrovnať.

54. minúta mohla byť pre hráčov The Reds, čo sa 3-bodových očakávaní týka, konečná. Nový útočník NUFC Isak totiž strelil gól, ale ten nebol uznaný pre ofsajd.

V 60. minúte Harvey Elliott vystrelil na bránu, ale jeho pokusu v sľubnej pozícii chýbala razancia.

61. minúta priniesla vyrovnanie. Salah našiel v 16-ke Firmina, a ten krížnou strelou pomedzi nohy protihráča skóroval – 1:1!

Roberto Firmino vyrovnáva. (Zdroj Twitter)

V 79. minúte si pekne zobral loptu Luis Díaz, nebezpečne vystrelil, ale brankár Pope vyrazil na roh.

81. minúta opäť zamestnala Luisa Díaza, ale s jeho pokusom gólman Nick Pope nemal problém.

83. a 86. minúta mohla patriť Fabinhovi. Brazílčan ale v oboch minútach strieľal vysoko nad bránu.

V 90. minúte našiel z priameho kopu Milner Carvalha. Mladý futbalista netrafil bránu.

Zdalo sa, že 95. minúta ukáže poslednú šancu. Joe Gomez sa dostal k lopte, ale vystrelil veľmi nepresne.

V 97. minúte dostal loptu Salah, hodil si loptu, ale obrana Newcastlu ju vyrazila na roh. Z rohu ešte obranca Newcastlu odhlavičkoval preč, ale odrazená lopta sa dostala ku Carvalhovi, ktorý tesne pred bránkovou čiarou nekompromisne zavesil a na Anfielde sa zrodil zázrak! 2:1 v poslednej možnej chvíli!

Straky, počujete ma? (Foto: Twitter)