Prekvapenie pre novinárov i fans. Záložník Juventusu zamieril do LFC

50
3512

Celým menom Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo si v 22/23 zahosťuje pri rieke Mersey. (AKTUALIZOVANÉ!!!)

The Reds riešia problémovú zálohu (najnovšie si zadný stehenný sval poranil kapitán J. Henderson a bude niekoľko týždňov pauzovať) príchodom 26-ročného (nar. 12.8. 1996) brazílskeho reprezentanta Arthura Mela. Defenzívny záložník Juventusu sa s Liverpoolom dohodol na hosťovaní do konca sezóny.

“Som veľmi šťastný, že som tu, že môžem obliekať dres s týmto slávnym znakom, jednoducho, splnil sa mi sen. Anglická Premier League je navyše podľa mňa najkvalitnejšou ligou sveta,” hovorí hovorí v prvom rozhovore nová tvár v kabíne.

Kto nie je prekvapený, nech zdvihne ruku

Ako dobre vieme, Merseysiders nevyšiel začiatkom leta prestup Tchouaméniho, navyše Jürgen Klopp opakovane vyhlásil, že je so zložením zálohy spokojný. Tento počin teda prichádza pomerne prekvapujúco a ešte prekvapujúcejšie je práve meno Arthur Melo.

Čo potom len opakovane potvrdzuje, že novinári po nástupe Kloppa vedia o transferoch The Reds asi toľko, čo Bambi o ručnom zváraní.

Druhou rovinou príchodu futbalistu, ktorý v 2019 získal s Brazíliou titul na Copa América, je potom možný dlhodobejší zdravotný problém dvojice N. Keïta – Thiago A.

Arthur Melo v drese Barcelony. (foto: Twitter)

Skúseností má až až

Arthur Melo je na svoj vek ostrieľaný záložník, ktorý napr. s Barcelonou vyhral v 2018/19 titul v La Lige, odchovanec Grêmia získal s brazílskym klubom napr. Copa Libertadores, Copa do Brazil i Recopa Sudamericana.

Melo odišiel do Európy začiatkom júla 2018 a v drese Barcelony skóroval hneď vo svojom debute (proti Tottenhamu). Ako dispečer veľmi dobre číta hru, má dobrý výber miesta a s loptou na nohe je viac než komfortný.

Rodák z Goiânie má ale len 1.71 m, nie je teda žiadnym typickým rozrážačom línií súpera, ale vďaka mršnosti, nízkemu ťažisku, prirodzenej futbalovej inteligencii a už spomínanému kvalitnému čítaniu hry, resp. predvídateľnosti, má čo ponúknuť. Typologicky je to futbalista približne ako Thiago Alcântara, rozumej veľmi veľmi dobrý na lopte. A vlastne toho aj aktuálne nahrádza, keďže španielskeho reprezentanta zasa raz sužuje zdravie.

(foto: Reddit)

Náchylný na zranenia (?)

A práve zdravotné patálie aktuálne znervózňujú fans The Reds, pretože ani Melo nie je v tomto ohľade nejakým železným mužom. Vzrastom nevysoký futbalista totiž v doterajšej kariére vynechal už 240 dní a to pre najrôznejšie možné zranenia.

No a všetci veľmi dobre vieme, čo dokáže s telesnou schránku spraviť najnáročnejšia futbalová súťaž sveta, ktorou je Premier League.

Melo bude v LFC obliekať dres s číslom 29.

Arthur Melo. (foto: liverpoolfc.com)
Previous articleCarvalho zariadil 3 body v poslednej možnej chvíli! LFC otočil duel s Newcastlom
Next articleTalking points: Joe Gomez odohral najlepší zápas od svojho zranenia
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net