(Čitateľský) blog: Hráči predstavujú obraz ich vedenia

35
1867

Pravidelný návštevník lfc1892.net Viktor sa v komentároch pod Talking points k Brentfordu rozpísal, a tak asi nebude úplne od veci, premeniť jeho slová do blogu. Páči sa.

Po koľký krát sme boli svedkami slabých výkonov a zbytočne postrácaných bodov aby sme s nádejou opäť sadali k telkám v očakávaní zlepšenia, veď predsa sme LFC jeden z naj klubov na svete.

Všetci sme však tušili, že nie všetko funguje s „kostolným poriadkom“, keď LFC ako víťaz Ligy majstrov, Premier League, ako aj dvoch národných pohárov začal tento súťažný ročník spôsobom, za ktorý by sa určite hanbili aj kluby menej zvučných mien.

Už počas predchádzajúceho ročníka bola naprieč celou komunitou priaznivcov zhoda v požiadavke posilniť káder, ktorá však nebola kompetentnými vypočutá cielene a plátanie kritických pozícií mladíkmi alebo hráčmi za zenitom výkonnosti neveštilo nič dobré.

James Milner (v červenom) nastúpil na poste pravého obrancu. (foto: Twitter)

Podarilo sa síce angažovať niekoľko hráčov, z ktorých či už Luis Díaz, Thiago Alcântara a najnovšie Darwin Núñez sa ukazujú veľmi sľubne, ale v prípade niekoľkých ďalších je prínos stále otázny.

Dôvod hosťovania Arthura Mela je síce záhadou, isté však je, že odľahčil kasu Juventusu a nám absoúutne nepomohol.

Problémom Kloppov prístup(?)

Najnovšie vyjadrenie či priznanie Kloppa, že to bol on, kto v lete odmietol priviezť hráčov do zálohy, mení môj pohľad na celú situáciu ako takú a maslo na jeho hlave nadobudlo hrozivú kontúru.

Vzhľadom na herný výbuch, ktorého sme boli v Brentforde svedkami, si dovolím vysloviť presvedčenie, že tréner alebo ľudia v jeho blízkosti ovplyvňujúci zápasovú stratégiu nekonali účelne, ak vôbec konali s cieľom zmeniť priebeh tohto zle sa vyvíjajúceho zápasu, čo bolo evidentne hlavne v jeho závere.

I. Konaté dvomi gólmi zariadil výhru. Novoročnú výhru Brentfordu 3:1

Myslel som, že zle vidím, keď za stavu 1:3 jediný náš nebezpečný hráč schopný skórovať hlavou neokupuje pokutové územie súpera, ale moce sa pri postrannej čiare ako mu bolo pred zápasom nalinkované.

Rovnako Matip zdĺhavo rozohráva okolo stredovej čiary namiesto nábehov do šestnástky súpera. Snaha o kombináciu až do kuchyne dopredu odsúdená na neúspech pokračovala až do smutného konca a Klopp namiesto správnej reakcie soptil na rozhodcu.

Pohľad na kondíciu mužstva vyvoláva obavy predovšetkým skladbou hráčov, z ktorých väčšina zaostáva v atletických schopnostiach predovšetkým v rýchlosti, výbušnosti a sile. Nerád to priznávam, ale vzostup výkonnosti ešte donedávna komických „kanonierov“ z Londýna momentálne dominujúcich lige predznamenal príchod progresívneho Artetu a ním riadeného nákupu vhodných mladých rýchlostne vybavených hráčov.

Darwin Núñez. (foto: Twitter)

Popri početných zraneniach kľúčových hráčov vidím dôsledok tohto stavu v angažovaní hráčov, ktorí nie sú schopní prispôsobiť sa rýchlemu a agresívnemu poňatiu hry presadzovanej väčšinou klubov PL.

Alarmujúcim zistením, či potvrdením (aj týmto zápasom) je absolútna absencia streleckých pokusov z okolia šestnástky. Úbohé 2 či 3 štandardky na priame ohrozenie brány tiež čo to napovedajú o vedení zápasu a o príprave na jeho úspešné zvládnutie. Tréningové bago donekonečna oblbujúce hráčov odstráneniu tohto problému tiež nenapomôže.

Trápenie

K samotnému zápasu a hodnoteniu hráčov by som nebol tak kritický. Hlavne pri Ibrahimovi Konatém, ktorý si vybral smolu asi na celý zvyšok sezóny, ale uhol pohľadu na ďalších trápiacich sa hráčov musíme asi zamerať na všetkých vrátane trénera, ktorí sa podieľali na ich angažovaní i dennodennej príprave.

Hráči a tím predstavujú obraz ich vedenia, a pretože som presvedčený, že takmer každý z dnes kritizovaných podával najlepšie výkony po príchode k nám, nevynímajúc Salaha, van Dijka, Matipa ale aj Maného, Oxlada-Chamberlaina a ďalších, je treba zamyslieť sa, kde a v čom sa stala chyba.

Prestupová zima 2023: Ak chce LFC nakupovať, musí predať zahraničných hráčov

Nečudujme sa Tsimikasovi, že pomaly nevedel odcentrovať, keď k lavičke náhradníkov takmer prirástol a Klopp ho z nej neodlepil ani keď na bola vhodná príležitosť. Neviem, čo páni ešte v zime „uvaria“, ale je najvyšší čas konať a som presvedčený, že ak nevyjde top 4, nastanú väčšie problémy, preto nevyužiť situáciu, keď Anfield je ešte žiadanou adresou, bude hriechom voči všetkým jeho priaznivcom.

Záverom ešte dodám, že plánované predĺženie zmluvy s Firminom vidím ako nedomyslené, pretože odhliadnuc od jeho neodškriepiteľných futbalových ale aj charakterových vlastností podľa mňa nenapĺňa požiadavky kladené na súčasný rýchly a agresívny futbal a je skôr prejavom očividnej náklonnosti Kloppa k nemu.

Neobvyklý spôsob, akým som sa aktuálne rozpísal nasvedčuje ako kriticky vnímam dnešný stav v milovanom klube.