Glosa z nosa (6.): Aj fans LFC potrebujú na niekoho ukázať prstom

15
1590

Skôr nepravidelný, ako pravidelný súhrn toho, čo mi v súvislosti s LFC posledných dní napadlo.

Disclaimer!!! Nebuď pako, ani iné expresívum začínajúce sa na “p”. Ak si citlivejšej povahy,  ak máš LFC úplne zromantizovaný, ak súčasťou tvojho šatníka sú za každých okolností ružové okuliare (samozrejme s ružovým rámom a ružovými sklami, dokonca na ružovej šnúrke), ak Merseysiders nesleduješ až tak často, ak ti vadí forma (spôsob ukladania slov, samotný humor, irónia, nepohodlné názory) i slovník, ak nedokážeš čítať s porozumením a nech je za tým čokoľvek, alebo si len o autorovi myslíš, že je sebestredný debil, nasledujúce riadky nečítaj! Fakt nie, však na čo sa trápiť, možno potom doťahovať či nebodaj hádať. 😎

Btw, toto bude ale že strašná hyperbola. Ako z pera Jimba Pearca či Paula Joyca. Aktuálne ale výrazné bludy von púšťajú Wallace, Kennett i legenda The Reds Jamie Carragher – doplním, že ich články sú bez uvedenia zdroja, teda v reáli len domnienky. Tak zober pukance a ideme na to.

Liverpoolski fans nie sú elita. Po desiatich pivách a +/- rovnakom počte borovičiek ich nerozoznáš nielen od priaznivcov nenávideného Man Utd, puberťákov drukujúcich Man City či Realu Madrid, plastic priaznivcov Chelsea, tupej nazi časti bratislavského Slovana či niemandov z radov CZ Belehrad, Galatasarayu, juhoamerických klubov, či dokonca Millwallu, ale od akejkoľvek inej skupiny. A to ani vtedy, keby si bol sebelepší Sherlock Holmes.

V našich radoch sú MacGyverovia aj mentálni atléti. Sme ľudia (aj keď sem-tam čuňatá), a tak je to úplne normálne.

A keďže ako fans Liverpoolu sme úplne bežní, potrebujeme hlavne v časoch, keď sa nedarí, na niekoho ukázať prstom. Nájsť vinníka. A Liverpoolu sa v porovnaní s 21/22 viditeľne nedarí.

Pep Lijnders. (foto: Twitter)

Tak teda poďme spoločne ukázať na druhého muža Kloppovho realizačného tímu Pepijna Lijndersa. Toho Lijndersa, ktorý pred nedávnom vydal knihu (odvážnejší si ju dokonca môžu objednať napr. v Martinuse) s názvom Intensity, toho, kto dlhoročnému Kloppovmu parťákovi Buvaćovi nesiaha podľa všeznalých absolventov vysokej školy života ani po členky.

A aby Holanďan vyznel ako poriadny evil, doplňme si ešte, že sa v 2018 vykašľal na Kloppa – reálneho manažéra, navyše už vtedy veľkého frajera v celosvetovom trénerskom meradle, a kývol na ponuku byť hlavným koučom doma v NEC (Nijmegen Eendracht Combinatie), ktorý mal postupové ambície. Lijnders podpísal kontrakt začiatkom januára, ale už v polovici mája po neúspešnom play-off o Eredivisie dostal kopačky. Nasledoval návrat do Liverpoolu.

Čoskoro 40-ročný (nar. 24.1. 1983) rodák z dedinky Broekhuizen ležiacej na severovýchode krajiny tulipánov, drevákov a rôznych opiátov je ale ešte o dosť horší človek, povedal by si každý investigatívec po sedmičke okeny, ktorý navyše nedokončil základnú školu, lebo veď na čo, lebo vzdelanie sa zbytočne preceňuje, lebo takí či onakí učitelia si na mňa predsa zasadli, fňuk.

Zľava Peter Krawietz, Jürgen Klopp a Pepijn Lijnders krátko po podpise nových zmlúv v Liverpoole. (foto. liverpoolfc.com)

Horší preto, lebo mu ide len o kariéru. A tak sa po Kloppovom chrbte vyšplhal až tam, kde jeho telesný pach i prítomnosť vadili najprv Michaelovi Edwardsovi, a potom aj jeho nástupcovi na poste športového riaditeľa Julianovi Wardovi. Len aby sa nezabudlo, obaja dali výpoveď.

Redaktor z Telegraphu Sam Wallace, dátový analytik píšuci napr. pre AnfieldIndex Dan Kennett a v neposlednom rade aj Jamie Carragher, ktorý v poslednej dobe pôsobí hlavne pod značkou Sky Sports, sa teraz rozhodli, že zistia pravú príčinu, prečo sa Liverpoolu aktuálne nedarí.

Z vysloveného si následne ktokoľvek mohol zobrať napr., že Lijnders má aktuálne výrazné slovo, čo sa transferov týka. I predlžovania zmlúv. Preto dostal novú Milner i Salah, preto Liverpool podpísal Gakpa, častejšie zraneného Jotu (Holanďanove väzby na FC Porto), D. Darwin Núñeza, dlhodobého maróda L. Díaza, preto sa tím z Anfieldu má zaujímať o Matheusa Nunesa z Wolves i Tenu Koopmeinersa z Atalanty, preto že vraj odmietol príchod momentálne útočníka RB Lipsko Christophera Nkunkua. Preto hráme vysokú líniu bez pressingu, preto je zlá nálada v kabíne, čo sa navonok prejavuje ako nesúdržný tím bez štipky zanietenia prechádzajúci sa po ihrisku.

No a takto sa dá pokračovať, pre krátkosť času však už len dodám, že Pep Lijnders má byť podľa tejto pračudesnej propagandy tým, kto má dobre že nie väčšie slovo ako samotný Jürgen Klopp. A teraz čítajte len naozaj odvážni (zvyšok povinne zapchať uši a Savo do očí), tento neznaboh dokonca vedie množstvo tréningov prvého tímu!!! Škandalózne! Choré! Šialené! 😯🤮

Navyše keďže charizmou, skúsenosťami či úspechmi ani omylom nedosahuje Nemcove kvality, musia sa, síce priemerní, nevedomí, sem-tam hluchí, slepí i po lobotómii fans – sumárne priemerní fans The Reds mať na pozore. Lebo zlo si po teba príde! 😎👿

Pep Lijnders. (foto: Twitter)

Veď po Kloppa si už prišlo, v podobe hada, ktorého si chová na hrudi, hada z Nizozemska, ktorý si dokonale podmaňuje jeho priazeň, zmysly a z rodáka zo Stuttgartu sa stáva priemerný tréner a logicky z Liverpoolu priemerný tím.

No a Lijnders celkom isto môže aj za to, že sa Gerrard svojho času v dueli s Chelsea (0:2) pošmykol, aby si dodnes mnohí mysleli, že preto sme v 2013/14 pár kôl pred koncom Premier League prišli o líderskú pozíciu a na vysnívaný titul už nesiahli.

PS: Ak si dočítal dokonca, tak ti musí byť jasné, že toto je len spŕška absolútnych nezmyslov, pričom neplatí, že keďže vánok narába s pohybom listov na stromoch, tak na akomkoľvek šume musí byť niečo pravdy. Nemusí a nie je. A úprimne, toľko hlúpostí pokope som naposledy čítal u Blablahu. Ľudia sú fakt zvláštne tvory, ktoré pre pozornosť urobia čokoľvek.