Stats pred zápasom: Pod Kloppom dával Wolves v FA Cupe góly len Origi. Čo teraz?

28
1269

Po katastrofálnom a odovzdanom výkone, ktorý priniesol v Premier League krutú prehru prehru 1:3 na pôde Brentfordu, čaká LFC úvodný zápas novej sezóny v asociačnom pohári.

LFC team info

ABSENCIE (8) A. Melo - sval, L. Díaz - koleno, Jota - lýtko, Firmino - lýtko (otázny štart), Milner - sval (otázny štart), J. Henderson - otras mozgu, van Dijk - stehno, N. Keïta - nešpecifikované

WWFC team info

ABSENCIE (3) Chiquinho - koleno, P. Neto - členok, Kalajdžić - koleno

The Reds začnú cestu za obhajobou triumfu v FA Cupe v sobotu večer (7.1.), kde na Anfielde nastúpia proti Wolverhamptonu Wanderes. Na lavičke Wolves od reštartu klubovej sezóny už sedí španielsky manažér Julen Lopetegui, ktorý sa snaží tím naštartovať k lepším výkonom a hlavne výsledkom.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova bilancia v FA Cupe:

Jürgen Klopp viedol The Reds doteraz v 7 ročníkoch FA Cupu.

Hneď vo svojej prvej sezóne 2015/16 sa prebojoval do 4. kola, kde v opakovanom zápase vonku  prehral 1:2 po predĺžení s West Hamom United a vypadol z pohára.

Aj v druhej sezóne 2016/17 sa Kloppovi podarilo dostať do 4. kola. Tu v súboji doma na Anfielde prehral 1:2 s Wolverhamptonom Wanderers, vtedy účastníkom Championship (2. liga).

A do tretice, v edícii 2017/18 prišla stopka tiež v 4. kole po prehre opäť doma 2:3 s West Bromwichom Albion, ktorý potom vypadol z Premier League.

Sezóna 2018/19 priniesla hneď v úvode stopku. V 3. kole Klopp a spol. prehrali 1:2 vonku na Molineux Stadium s domácim účastníkom PL Wolverhamptonom.

Edícia 2019/20 priniesla postup do osemfinále. Po vyradení Evertonu a Shrewsbury nám vystavila stopku na Stamford Bridge po prehre 0:2 Chelsea.

Sezóna 2020/21, šiesta pre Kloppa v anglickom FA Cupe, priniesla postup iba do 4. kola. Ďalej nás nepustil Manchester United, keď vonku na Old Trafforde prišla prehra 2:3.

Diogo Jota strieľa gól do siete Nottinghamu. (foto: Twitter)

Minulú edíciu 2021/22 sme začali v 3. kole výhrou doma 4:1 nad treťoligovým Shrewsbury Town. V 4. kole sme zdolali doma druholigový Cardiff City 3:1. Do tretice sme hostili na Anfielde v osemfinále klub z PL – Norwich City a porazili sme ho 2:1. Vo štvrťfinále už Kloppovci cestovali do Nottinghamu, kde na štadióne City Ground zdolali domáci, vtedy druholigový Forest 1:0.

Klopp so svojím tímom prvýkrát nastúpil v semifinále asociačného pohára, a to už bolo vo Wembley, kde sa stretol so svojím najťažším protivníkom Manchestrom City. Po skvelom prvom polčase LFC viedol po dvoch góloch Maného a jednom I. Konatého už 3.0, The Cityzens v 2. polčase gólmi Grealisha a B. Silvu iba skorigovali na konečných 3:2 pre Liverpool.

Pre nemeckého manažéra LFC nasledovalo prvé finále FA Cupu a hneď zisk trofeje. Vo finále s londýnskou Chelsea v riadnej hracej dobe ani v predĺžení gól nepadol, rozhodlo sa teda v penaltovom rozstrele, ktorý Liverpool vyhral 6:5 a  FA Cup získal po 8-krát v histórii.

Sumár: Takže štyri razy 4. kolo, jedno 3. kolo, jedno osemfinále a v 21/22 konečne výhra a zisk trofeje pre Kloppa.

Bilancia celkom: 22 zápasov, z toho 11 výhier, 5 remíz, 6 prehier, skóre 36:25, úspešnosť 58%.

3. kolo: 9 zápasov, 6 výhier, 2 remízy, 1 prehra, skóre 18:7, úspešnosť 74%

4. kolo: 8 zápasov, 2 výhry, 2 remízy, 4 prehry, skóre 12:13, úspešnosť 33%

Osemfinále: 2 zápasy, 1 výhra, 0 remíz, 1 prehra, skóre 2:3, úspešnosť 50%

Štvrťfinále: 1 zápas, 1 výhra, skóre 1:0, úspešnosť 100%

Semifinále: 1 zápas, 1 výhra, skóre 3:2, úspešnosť 100%

Finále: 1 zápas, 1 remíza (výhra v penaltovom rozstrele), skóre 0:0.

• Bilancia doma: 11 zápasov, 7 výhier, 2 remízy, 2 prehry, skóre 19:9, úspešnosť 70%.
  • Bilancia vonku: 9 zápasov, 3 výhry, 2 remízy, 4 prehry, skóre 14:14, úspešnosť 41%.
  • Neutrálne ihrisko: 2 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, 0 prehier, skóre 3:2, úspešnosť %.
Zľava Ibrahima Konaté a Takumi Minamino. (foto: Facebook)

Pod Kloppom strelili hráči The Reds  v FA Cupe celkom 36 gólov.

Najviac 4-krát sa presadili Salah a Mané. Hneď za nimi je Minamino s 3 gólmi. Po dva razy sa trafili do siete Jota, C. Jones, Firmino, Origi a Fabinho (jeden z 11 m). Po jednom presnom zásahu majú na svojom

konte I. Konaté, H. Elliott, K. Gordon, Milner (z 11m), van Dijk, Wijnaldum, Coutinho, J. Allen, Ojo, Lucas Leiva, B. Smith, J. Sinclair  a J. Teixeira. Vlastné boli dva, oba od hráčov Shrewsbury (Love a R. Williams).

Klopp proti Wolves v FA Cupe:

Nemec v službách LFC sa v najstaršej futbalovej súťaži sveta stretol s „vlkmi“ 2-krát a v oboch zápasoch odišiel porazený. Strelecky sa presadil iba ex-liverpoolsky útočník Origi (v oboch dueloch dal po jednom góle).

sezóna štadión  kolo výsledok strelci rezultát
2016/17 doma  4. 1:2 (0:2,1:0) Origi – Stearman, Weimann   prehra
2018/19 vonku  3. 1:2 (0:1,1:1) Origi – R. Jimenez, R. Neves   prehra

Kloppova bilancia v 3. kole FA Cupu od sezóny 2015/2016:

Nemecký manažér viedol LFC počas 7 sezón až v 9 zápasoch FA Cupu, lebo v prvých dvoch sezónach došlo po remíze v prvom zápase k opakovaniu duelu. V tomto 3. kole iba v jednej konfrontácií neuspel (bolo to práve proti nadchádzajúcemu súperovi – „vlkom“, ktorí vtedy účinkovali  v 2. lige).

V ďalších šiestich súbojoch uspel, pričom 3-krát proti súperom z Premier League (proti Evertonu – 2x a raz proti Aston Ville).

2021/22  doma Shrewsbury 4:1 (2:1,2:0) Minamino 2, Origi   výhra

Bilancia celkovo: 9 zápasov, 6 výhier, 2 remízy, 1 prehra, skóre 18:7, úspešnosť 74%.

• Bilancia doma: 5 zápasov, 4 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 10:2, úspešnosť 87%
  • Bilancia vonku: 4 zápasy, 2 výhry, 1 remíza, 1 prehra, skóre 8:5, úspešnosť 58%
  • Bilancia 1. polčasu: 9 zápasov, 4 výhry, 3 remízy, 2 prehry, skóre 7:5, úspešnosť 56%
  • Bilancia 2. polčasu: 9 zápasov, 5 výhier, 4 remízy, 0 prehier, skóre 11:2, úspešnosť 70%
Sadio Mané. (foto: Twitter)

Góly (18): Dva razy sa presadili Fabinho a Mané, po jednom góle zaznamenali Salah, Firmino, van Dijk, Origi, C. Jones, Wijnaldum, K. Gordon, Lucas Leiva, Allen, J. Sinclair, Ojo, J. Teixeira, B. Smith a Milner (z penalty).

Asistencie (12): Dve prihrávky na gól si pripísal Shaqiri, po jednej asistencii majú na konte Oxlade-Chamberlain, I. Konaté, C. Jones, Minamino, Origi, Ch. Benteke, Coutinho, Ibe, C. Bradley a B. Smith.

Žlté karty (6): Po jednej inkasovali Milner, C. Jones, J. Gomez, Solanke, Ojo a Ejaria.

Červená karta (0): nikto z hráčov LFC a ani u súpera.

Kloppove penaltové rozstrely v FA Cupu:

P. sezóna kolo súper výsledok rozstrel premenili penaltu za LFC nepremenili
1. 21/22 Finále Chelsea 0:0 (0:0)   6:5 Milner, Thiago A., Firmino, Alexander-Arnold, Jota, Tsimikas Mané

Zaujímavosti: Nemecký manažér LFC absolvoval iba jednu penaltovú drámu, ktorá bola v minulosezónnom finále úspešná.

Liverpool FC v histórii FA Cupu proti Wolves:

The Reds sa doteraz stretol s Wolverhampton Wanderers FC celkom 7-krát.

Historický prehľad vzájomných konfrontácií:

1. Sezóna 1895/96, kolo, vonku na Molineux, prehra 0:2 (0:2). Manažér bol John McKenna.

2. Edícia 1922/23, kolo, opäť na Molineux, výhra 2:0 (1:0), góly Dick Johnson a Dick Forshaw.

3. Sezóna 1938/39, kolo, do tretice na Molineux, prehra 1:4 (0:2), gól LFC dal Willie Fagan (z11m). Manažérom bol v sezóne George Edícia.

4. Edícia 1948/49, kolo, po 4-krát na Molineux, prehra 1:3 (0:1), gól The Reds strelil Cyril Done. Manažérom bol George Kay.

Bob Paisley. (foto: Google)

5. Sezóna 1951/52, kolo, doma na Anfielde, výhra 2:1 (2:0), góly LFC dali Bob Paisley a Cyril Done. Manažérom bol v sezóne Don Walsh.

6. Edícia 2016/17, kolo, znovu na Anfielde, prehra 1:2 (0:2), gól The Reds dal Divock Origi. Manažérom bol Jűrgen Klopp.

7. Sezóna 2018/19, kolo, vonku na Molineux, prehra 1:2 (0:1), gól LFC strelil Divock Origi. Manažérom bol Jűrgen Klopp.

Bilancia celkovo: 7 zápasov, 2 výhry, 0 remíz, 5 prehier, skóre 8:14, úspešnosť 29%.

• Bilancia doma: 2 zápasy, 1 výhra, 0 remíz, 1 prehra, skóre 3:3, úspešnosť 50%
  • Bilancia vonku: 5 zápasov, 1 výhra, 0 remíz, 4 prehry, skóre 5:11, úspešnosť 20%
  • Bilancia 1. polčasu: 7 zápasov, 2 výhry, 0 remíz, 5 prehier, skóre 3:8, úspešnosť 29%
Divock Origi. (foto: Twitter)

Góly (8): Dva razy sa presadili Divock Origi a Cyril Done, po jednom góle zaznamenali Dick Johnson, Forshaw, Paisley a Fagan (z penalty).

Jürgen Klopp má v FA Cupe  celkovú úspešnosť na úrovni 58%, čo horšia ako je jeho bilancia v 3. kole – 74%.

Varovaním pred nadchádzajúcim zápasom FA Cupu proti Wolves sú obe doterajšie prehry nemeckého manažéra LFC, a tiež aj veľmi slabá bilancia The Reds v histórii anglického asociačného pohára proti „vlkom“ z Wolverhamptonu, ktorá je na úrovni 29%.