Darwin Núñez v 9. minúte nastavenia zachránil LFC, Nottingham padol po poctivom výkone

57
2251
Darwin Núñez. (foto: twitter.com)

Podľa priebehu remízový zápas na tri body premenil v poslednej možnej chvíli Uruguajčan D. Núñez, ktorý sa len teraz vrátil po zranení na trávnik. Určite je prekvapením, že Paul Tierney nechal hrať cca 270 sekúnd nad avizované 8-minútové nastavenie.

PL 23/24 (2.3.), City Ground, Nottingham

Nottingham Forest FC - LIVERPOOL FC 0:1 (0:0)


góly: 90.+9 D. Núñez (A. Mac Allister)
ŽK: Gibbs-White, Danilo, Felipe - An. Robertson, Danns
ČK:
rozhodca: Paul Tierney
TV: Canal+ Sport 1 (SK/CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

NFFC zostava

Sels - N. Williams, Omobamidele, Murillo, Toffolo, N. Domínguez (79. Danilo), Yates, Elanga, Gibbs-White, Hudson-Odoi, Origi (64. Awoniyi)Murillo

lavička: M. Turner - Sangaré, C. Kouyaté, Felipe, Niakhaté, Danilo, R. Ribeiro, Gardner, Awoniyi

LFC zostava

Kelleher - C. Bradley (84. Tsimikas), I. Konaté, van Dijk, A. Robertson (60. Endō), J. Gomez, A. Mac Allister, B. Clark (60. D. Núñez), H. Elliott (76. Szoboszlai), Gakpo (84. Danns), L. Díaz

lavička: Adrián - Endō, Szoboszlai, D. Núñez, Tsimikas, J. McConnell, L. Koumas, Danns, Quansah

No schválne, kto si v 5. minúte nastavenia myslel, že zo City Ground odídeme s tromi bodmi? Prvé víťazstvo Merseysiders po štyridsiatich rokoch na tomto štadióne nám ale, takpovediac spadlo z oblohy. Celý zápas aktívny Alexis Mac Allister nacentroval z hranice 16-ky na 5-ku, kde si dvojica Neco Williams (odchovanec LFC, pozn.) – Murillo neporadila, resp., neustrážila D. Núñeza a ten hlavou rozhodol.

V priebeh zápasu celkom isto zaujala aj obrovská šanca Elangu v 23. min, Kelleher ale skvele čítal hru a navyše vytiahol extra zákrok. 50. min ponúkla po aktivite C. Bradleyho dobrú možnosť Andyho Robertsona, lenže bez gólovej koncovky, o cca štvrťhodinu neskôr trafil v sľubnej pozícii bočnú sieť striedajúci D. Núñez. Liverpool v poslednej polhodine zvýšil tempo i snahu, skórovať však mohli v 66. min domáci, Elanga ale našťastie pre nás 11 m od brány úspešný nebol. Strela L. Díaza v 76. min minula cieľ.

Paul Tierney, ktorý má spomedzi všetkých rozhodcov najďalej k nejakej náklonnosti ku Kloppovi, nechal hru pokračovať aj po uplynutí avizovaného 8-minútového nastavenia a práve vtedy padlo rozhodnutie o víťazovi.

The Reds sa najbližšie predstavia vo vyraďovacej fáze Európskej ligy, konkrétne v osemfinále. V ňom budú čeliť pražskej Sparte, a to vo štvrtok 7.3. na ihrisku súpera. Výkop je naplánovaný na 18.45 h.

Daruj 4 €

Daruj 100 Kč