Nottingham – LFC 0:1, hodnotenie hráčov: Záchranca má meno Darwin Núñez, priemerný výkon na 3 body nevyzeral až do konca

50
2366
Zľava Alexis Mac Allister, Joe Gomez a Darwin Núñez. (foto: twitter.com)

Trápenie na City Goud Stadium rozhodol v čase, kedy asi nebolo veľa tých, ktoré verili v tri body, Darwin Núñez.

PL 23/24 (2.3.), City Ground, Nottingham

Nottingham Forest FC - LIVERPOOL FC 0:1 (0:0)

góly: 90.+9 D. Núñez (A. Mac Allister)
ŽK: Gibbs-White, Danilo, Felipe - An. Robertson, Danns
rozhodca: Paul Tierney
TV: Canal+ Sport 1 (SK/CZ)

NFFC zostava

Sels - N. Williams, Omobamidele, Murillo, Toffolo, N. Domínguez (79. Danilo), Yates, Elanga, Gibbs-White, Hudson-Odoi, Origi (64. Awoniyi)Murillo

lavička: M. Turner - Sangaré, C. Kouyaté, Felipe, Niakhaté, Danilo, R. Ribeiro, Gardner, Awoniyi

Kelleher - C. Bradley (84. Tsimikas), I. Konaté, van Dijk, A. Robertson (60. Endō), J. Gomez, A. Mac Allister, B. Clark (60. D. Núñez), H. Elliott (76. Szoboszlai), Gakpo (84. Danns), L. Díaz

lavička: Adrián - Endō, Szoboszlai, D. Núñez, Tsimikas, J. McConnell, L. Koumas, Danns, Quansah

Kelleher (8) – V 23. min zmaril včasným vybehnutím šancu Elangu, bol si istý v rozohrávke, jeho pokoj a rozvaha hrali rolu.

C. Bradley (8) – Poctivý, behavý, vlastne takmer stále sa po odovzdaní lopty ponúkal do priestoru. V 27. min mal po jeho akcii šancu kamarát z juniorky B. Clark. 50. min mohla byť gólová, ale Robertson bol po Conorovej aktivite v šanci zblokovaný.

Mladý futbalista vyhral najviac duelov (10) spomedzi všetkých hráčov, 4/5 tackles, 7x obral súpera o loptu. Výborný.

I. Konaté (7) – Vyhral množstvo súbojov, sem-tram však po nich skončila lopta takmer okamžite u súpera. V 29. min urobil pred vlastnou 16-kou chybu, všetko napravil kolega van Dijk. V 77. min skvele zasiahol pred Kelleherovou bránou. V tretej minúte nastavenia „hasil“ po Endōvej chybe.

Zaujímavé boli jeho fyzické súboje s Awoniyim, ktoré zvládol veľmi dobre.

Darwin Núñez v 9. minúte nastavenia zachránil LFC, Nottingham padol po poctivom výkone

van Dijk (8) – Líder obrany, až na dve odvrátené lopty z nebezpečného súpera priamo súperovi úplne kvalitný, istý a spoľahlivý.

Už po niekoľkých sekundách zastavil možnosť dvojice N. Williams – Origi a ex-spoluhráčom ukázal, koho pred sebou majú. Mal rešpekt protihráčov, platný v medzihre, výstavbe akcií.

A. Robertson (6) – Za hodinu na trávniku dostal žltú kartu, v 50. min mal sľubnú možnosť, lenže bol zblokovaný Omobamidelem.

J. Gomez (6) – Začal ako šestka, pokračoval na ľavej obrane a skončil ako pravý bek. Z Joa je v poslednej dobe jednoznačný univerzál.

Na City Ground vyhral niekoľko súbojov, dobre pressoval, čo sa hodnotenia týka, lepší ako priemerný nebol.

Joe Gomez (vo fialovom). (foto: twitter.com)

A. Mac Allister (8) – Už v 4. min zastavil brejk súpera, po polhodine hry po peknej kombinácii prihral L. Díazovi, ale ten v sľubnej pozícii nedal. V 41. min bol pri rýchlej kombinácii hostí, lenže spoluhráči neporozumeli Gakpovi.

V 70. min výborne pressoval na súperovej polovici a bol z toho brejk i nepresné zakončenie Gakpa, v 76. min narazil L. Díazovi pri jeho pokuse zo 17 m.

Jeho najdôležitejší moment prišiel v 99. minúte, keď na 5-ke našiel hlavu D. Núñeza a LFC cestuje domov s tromi bodmi.

Alexis Mac Allister. (foto: twitter.com)

B. Clark (6) – Prvý ligový štart pred tohto mladíka ukázal, že si vie naozaj dobre kryť loptu, je bojovný, vhodný do pressingu i medzihry.

V 24. min strieľal z 15 m nad, v 27. mal zasa po Bradleyho akcii dobrú možnosť. Celkovo však  priemerný.

Bobby Clark (vpravo) v súboji s odchovancom LFC Necom Williamsom v drese Nottinghamu. (foto: twitter.com)

H. Elliott (6) – Nebol to práve najlepší Harveyho zápas. Bojovať bojoval, snažil sa v medzihre i pressingu, lenže po čase zahral viditeľne slabšie, ako v ostatných zápasoch.

Gakpo (5) – Nejde mu to. Lopta mu sem-tam odskočila, snahu mal, pravdupovediac, výkonom to nevytiahol vyššie ako spoluhráči Clark a Elliott, resp. bol ešte o čosi pod nimi. Raz zakončoval tesne vedľa, inak niekedy ľahko a niekedy viac podpriemerný.

L. Díaz (7) – Agilný, dobre pressujúci, skúšal to 1 na 1. V 17. min bol zo 16 m zblokovaný, v 27. takisto, v 76. min si narazil s Mac Allisterom, jeho pokus tesne minul bránu. V prvej minúte nastavenia bola jeho strela zrazený na roh.

striedania:

Endō (6) – Pár chýb, pár dobrých pozičných postavení. Je dobre, že je fit.

D. Núñez (8) – Aj s nastavením 40 minút na trávniku. Po zranení zabral v samom závere a hlavou rozhodol zápas. Predtým pálil z uhla v zaujímavej pozícii do bočnej siete. MOTM a to aj napriek tomu, že Mac Allister bol herne lepší.

Gólová radosť LFC na City Ground v Nottinghame. Zľava Alexis Mac Allister, Darwin Núñez, Joe Gomez, Dominik Szoboszlai a Virgil van Dijk. (foto: twitter.com)

Szoboszlai (6) – Po zranení sa na trávniku snažil, na druhej strane to sem-tam vyzeralo aj tak, že aj sa šetrí, v 83. min jeho strelu zrazila obrana domácich na roh. Pred rozhodujúcim gólom zahrával roh.