Darwin Núñez zariadil 2 gólmi výhru nad Southamptonom, jubilant Alisson s parádnym výkonom

97
5282
Darwin Núñez. (Twitter)

Prvý polčas veľmi dobre, druhý výkonnostne pokrivkával, ale keďže mal Liverpool na strane gólovo potentného Darwina Núñeza a výborného Alissona, berie pred cca 6-týždňovou pauzou spôsobenou MS v Katare 3 body.

Premier League 22/23 (12.11.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Southampton FC 3:1 (3:1)

góly: 6. Firmino (Robertson), 22. D. Núñez (H. Elliott), 42. D. Núñez (Robertson) - 8. Ch. Adams
ŽK: Ćaleta-Car, Salisu
rozhodca: Simon Hooper
TV: Canal+ Sport 3 (CZ/SK)

Alisson - Alexander-Arnold (87. N. Phillips), J. Gomez, van Dijk, Robertson (86. Tsimikas), Fabinho, Thiago A., H. Elliott (69. Milner), Salah, Firmino (75. Oxlade-Chamberlain), D. Núñez (86. F. Carvalho)

lavička: Adrián, Kelleher - Milner, Oxlade-Chamberlain, Tsimikas, F. Carvalho, Bajčetić, N. Phillips, Doak

SFC zostava

Bazunu - Ćalata-Car (58. Maitland-Niles), Bella-Kotchap (73. Lyanco), Salisu, Perraud, Lavia (81. Aribo), Ward-Prowse, S. Armstrong (58. Walcott), Elyounoussi, Ch. Adams, A. Armstrong (58. Edozie)

lavička: A. McCarthy - Maitland-Niles, Lyanco, I. Diallo, Djenepo, Aribo, Edozie, Walcott, Mara

Prvý polčas bol naozaj zaujímavý. Liverpool šiel do vedenia už v 6. min (skóroval Firmino), aby ani nie 3 minúty bolo 1:1 (Che Adams). V 22. min sa po kvalitnom centri H. Elliotta presadil Darwin Núñez a keď Uruguajčan po peknej kombinačnej akcii pridal v 42. min aj svoj druhý gól, mohol si Liverpool dovoliť v II. polčase o poznanie horší výkon (najmä v defenzíve).

Našťastie má Alissona, ktorý chytil 3 gólové (super)možnosti, a tak si od klubového futbalu na niekoľko týždňov oddýchneme viac ako menej spokojní.

Klubový futbal má nateraz kvôli svetovému šampionátu v Katare prestávku, LFC ďalší duel odohrá až pred Vianocami, konkrétne 20.12., kedy v Carabao Cupe zavíta na Etihad Stadium, kde ho vyzve Manchester City.

Radosť hráčov Liverpoolu v dueli so Southamptonom. (foto: Twitter)

1. polčas

2. min, center Elyounoussiho z pravej strany, Adams v šanci, ale jeho hlavička po zaspaní Alexandra-Arnolda šla našťastie vedľa!

O 120 sekúnd neskôr sa po chybe Bellu-Kotchapa dostal k lopte D. Núñez, vnikol do 16-ky, ale tiesnený zle odcentroval.

V 6. min priamy kop Robertson sprava našiel 12 m od brány hlavu Firmina a Brazílčan ju poslal na zadnú tyč – 1:0!

Roberto Firmino sa spoločne s krajanom Fabinhom teší z presného zásahu. (foto: Twitter)

8. min a Elyounoussiho center z pravej strany skončil na Alissonovi.

Hosťom sa ale podarilo veľmi skoro vyrovnať. V 9. min priamy kop Ward-Prowsa našiel na 16-ke Che Adamsa, ktorého neustrážil van Dijk a hlavou poslal loptu do siete – 1:1.

V 12. min akcia Sotonu, Perraudov center, napokon si poradila obrana The Reds.

16. min ponúkla brejk LFC a výborný pas do „vápna“ od D. Núñeza, ale Salaha v čistej šanci vychytal gólman Bazunu!

V 18. min Salahova prihrávka D. Núñezovi, šanca, lenže Bella-Kotcham sa výborne vrátil a Uruguajčanovi znemožnil zakončiť.

22. min a závar v 16-ke Southamptonu, Firmino zabojoval na 16-ke. lopta k H. Elliottovi, ktorý parádnym centrom našiel v pokutovom území D. Núñeza a ten zblízka pohotovo zakončil – 2:1.

Darwin Núñez (foto: Twitter)

O pár sekúnd brejk LFC, Salah, ale zle prihral na nabiehajúceho D. Núñeza.

Brejk LFC a krásna kombinácia Salah – D. Núñez – Firmino, Bobby ale pred 5-kou v superšanci neprestrelil gólmana hostí!

31. min a pekná akcia domácich, Alexander -Arnold na zadnú tyč do šance D. Núñezovi, jeho hlavičku zneškodnil Bazuni, ešte pri lopte Firmino, posunul Robertsonovi, ten Salahovi, ktorý z hranice  m neprestrelil protihráčov!

V 34. min výborný obranný zákrok Thiaga A. pri prieniku Laviu. 41. min a Elyounoussiho center sprava, S. Armstrong hlavou na loptu nedočiahol.

42. min a akcia LFC, Thiago A. Firminovi, ten uličkou vyzval k nábehu a centru Robertsona, ktorý našiel pred 5-kou, D. Núñeza a útočník LFC nemal problém – 3:1.

2. polčas

V 47. min pokus Adamsa, Alisson pozorný. 49. min a výborný pressing Firmina, ktorý zariadil roh pre domácich. Z neho Robertsonov center a hlavička Firmina zo 6 m nad.

54. min a nástrel Perrauda do 16-ky, Thiago A. sa pošmykol, našťastie nič z toho. O chvíľu pekná kombinácia Liverpoolu, Alexander-Arnold poslal z 22 m center pred 5-ku, kde našiel Salaha, ale jeho hlavička v dobrej pozícii šla nad.

V 58. trojité striedanie Southamptonu, do hry Walcott, Edozie a Maitland-Niles.

62. min a krásna akcia Sotonu, Elyounoussi sa dostal do stopercentnej šance, Alisson skvele!

Na opačnej strane chyba Salisua, Salah sám na bránu, bol výrazne tiesnený Bellom-Kotchapom, lenže hlavný rozhodca penaltu neodpískal.

Andy Robertson. (foto: Twitter)

Hra sa zakrátko dostala pred bránu LFC, Edozie v jasnej šanci a opäť skvelý zákrok Alissona!

V 67. min pekný pas H. Elliotta do pokutového územia na D. Núñeza, ten v šanci nespracoval!

69. min a do hry Milner namiesto H. Elliotta, veterán The Reds má tak na konte 600 duelov v Premier League. Vau!

V 72. min Robertsonov center zľava a van Dijkova hlavička z 11 m tesne vedľa!

77. min a kombinácia hostí. Maitland-Niles odcentroval z pravej hranice 16-ky a Adamosvu hlavičku cez J. Gomeza famózne vytesnil Alisson!

V 88. min roh striedajúceho Tsimikasa a hlavička van Dijka zo 7 m tesne vedľa!

92. min a Salahova akcia, 15 m od brány zblokovaný, roh pre LFC.