Bez zápasov LFC nebudeme ani počas MS. The Reds čakajú atraktívni súperi

77
6548

Klubový futbal na cca 6 týždňov nahradil reprezentačný, konkrétne majstrovstvá sveta v Katare, kam odcestovala aj sedmička hráčov The Reds, menovite Alisson a Fabinho (Brazília), Ibrahima Konaté (Francúzsko), Trent Alexander-Arnold a Jordan Henderson (Anglicko), Darwin Núñez (Uruguaj) a Virgil van Dijk (Holandsko).

Kto ale nie je práve fanúšikom národných tímov a naopak, od futbalu si oddýchnuť nechce, stačí keď upriami pozornosť na Dubai Super Cup, medzisezónny prípravný turnaj za účasti LFC, Arsenalu, milánskeho AC a Lyonu.

Kloppovci strávia na Arabskom polostrove 2 týždne – od 3. do 17.12., aby sa v teplom podnebí pripravili na druhú polovicu sezóny. Po návrate do Anglicka ich čaká 4. kolo Ligového pohára a vysoko náročný dul na pôde Manchestru City. Ten je stanovený na 22.12.

Jürgen Klopp (vpravo) a Harvey Elliott. (foto: Twitter)

Merseysiders sa v Dubaji predstavia v 2 zápasoch. Najprv sa v nedeľu 11.12. s výkopom o 15.00 postavia proti Olympique Lyon, o 6 dní na to – piatok 16.12. ich zasa čaká AC Milan. Hrá sa od 16.30.

Liverpool berie do prípravného kempu situovaného do Spojených arabských emirátov množstvo zvučných mien vrátane Salaha, Firmina, Thiaga A., Robertsona, šancu presvedčiť Kloppa budú mať aj H. Elliott, C. Jones, F. Carvalho, ktorý sa najnovšie rozhodol, že už za 21-ku Portugalska hrať nebude, pričom má možnosť kladne kývnuť na prípadnú miestenku v jednom z výberov Albionu, ďalej Tsimikas, C. Ramsay, N. Phillips, Kelleher, J. Gomez, Milner, ale aj plejáda juniorov ako sú Bajčetić, Doak, Frauendorf, B. Clark, Quansah, L. Stewart, H. Davies, prípadne Kone-Doherty, Mabaya, Koumas či Cannonier.

S tímom by mali byť aj ešte stále nie uzdravení Matip a L. Díaz. Jota a A. Melo podľa všetkého zostanú doma, keďže u oboch ide o dlhodobé zranenie.