Kvíz (01): Koľko hráčov The Reds, ktorým sa priezvisko začína na písmeno „C“, poznáš?

29
2535

Po čase prichádza na rad kvíz. A aj súťaž o najväčšieho frajera v tomto priestore, lebo dať viac ako 50% frajerinou rozhodne je.

Síce mnohí aktuálne sledujú svetový šampionát v Katare, snívajú o tom, ako by XY mohol prestúpiť do LFC, veď mu vyšiel 1 zápas, v ktorom urobil 3 pekné kľučky a ešte je aj sakra rýchly, sú ale aj takí, ktorí majú repre futbal tam, kde aj arabský šejk musí spláchnuť sám, a čakajú na klubové info. Tie prichádzajú aktuálne, len sú o čosi posunuté.

V tomto prípade je to zároveň zábavka, navyše nevinná, takže here we go! Pre menej znalých technológií a anglického jazyka, stačí kliknúť na zelený gombík PLAY QUIZ, spustí sa časomiera a následne do príslušných riadkov píšeš odpovede. Hneď vedľa tohto buttonu je info koľko hráčov si zadal správne a za lomítkom, koľko ich je dohromady.

Otázka preložená z angličtiny znie Vymenuj všetkých hráčov pôsobiacich v prvom tíme Liverpoolu od roku 1960, ktorým priezvisko (last name) sa začína na písmeno C.

Vo všeobecnosti stačí priezvisko (niekedy sa však stane, že ho zoberie až po zadaní prvého mena;), pričom ono musí začínať na príslušné písmeno, v tomto prípade C. Ešte upozornenie, angličtina nepozná CH, ani Č či Ć, všetko berie ako C.

(všeobecný príklad: Kingsley Coman – píšeš Coman; Vedran Ćorluka – píšeš Corluka; pozor!! Nigel Reo-Coker – ma prvé písmeno priezviska R; Marco van Basten píšeš ako van Basten, teda V je prvé písmeno; a Ederson Moraes zasa ako Moraes)

PS: Kvíz pripravili chalani z This is Anfield, ja ho sem len vkladám.

PS2: O výsledky, ideálne print screenom, sa podeľ v diskusii 😉