Darwin Núñez štyrmi gólmi v druhom polčase uzemnil Lipsko

71
4237
Darwin Núñez. (foto: Twitter)

V prvom európskom prípravnom zápase na pôde bundesligistu z Lipska sme dominovali a po päťgólovej nádielke si odnášame dobrý pocit, že sme snáď znova nakupovali dobre.

Príprava 22/23 (21.7.), Red Bull Arena, Lipsko

RB Lipsko - LIVERPOOL FC 0:5 (0:1)

góly: 8. Salah (Firmino), 48. D. Núñez (L. Díaz), 51. D. Núñez (Alexander-Arnold), 68. D. Núñez (H. Elliott), 89. D. Núñez (F. Carvalho)
ŽK:
ČK:
rozhodca: F. Zwayer (GER)
TV: LFC TV, YouTube
streams: livetv, totalsportek, vipleague

RBL zostava

Gulácsi (59. Blaswich) - Simakan, Orbán, Henrichs, Angeliño, Halstenberg (77. S. Ba), Kampl, Szoboszlai (59. Schlager), D. Olmo (59. Laimer), Nkunku (59. Novoa), Sørloth (33. A. Silva)

lavička: Blaswich - Nickisch, Schlieck, A. Haidara, Forsberg, Klostermann, A. Silva, Mukiele, Schlager, S. Ba, Laimer, Novoa

LFC zostava

Adrián (60. H. Davies) - Alexander-Arnold (60. Milner), I. Konaté (46. Matip), van Dijk (60. J.Gomez), Robertson (46. Tsimikas), Fabinho (60. C. Jones), Thiago A. (60. Bajčetić), N. Keïta (46. J. Henderson), Salah (60. F. Carvalho), Firmino (46. D. Núñez), L. Díaz (60. H. Elliott)

lavička: H. Davies, L. Hughes - Matip, J. Gomez, J. Henderson, C. Jones, Tsimikas, F. Carvalho, D. Núñez, Bajčetić, N. Phillips, Mabaya, van den Berg, Morton

Klopp do úvodu prípravného zápasu postavil „áčkovú“ zostavu. Teda ak si odmyslíme Adriána. A na trávniku to v konečnom dôsledku bolo vidieť. Salah strelil prvý gól stretnutia hneď v jeho úvode, v druhom sa odtrhol z lisabonskej Benficy čerstvo kúpený Darwin Núñez a 4 gólmi knockoutova doubterov z ázijského turné.

Liverpool sa teraz presúva pod Alpy do Rakúska, kde má týždňový prípravný kemp a v rámci neho sa v stredu 27.7. od 20 h stretne s ďalším tímom z portfólia Red Bullu, tentoraz Salzburgom.

Darwin Núñez (v strede) sa teší z gólu. Vpravo Joe Gomez. (foto: Twitter)

1. polčas

Hneď v úvode prvého polčasu otvoril skóre Mo Salah po Firminovej prihrávke 0:1.

2. polčas

Do druhého polčasu poslal Klopp Darwina, Tsimikasa, Matipa a J. Hendersona. A hlavne Darwin Núñez dokonale rozobral Lipsko. Hattrick za 23 minút ešte prikrášlil štvrtým gólom v 90. minúte.

V 48. minúte po faule brankára na L. Diáza prepustil exekúciu pokutového kopu Salah práve D. Núñezovi. Ten sa síce z bieleho bodu nemýlil, ale penalta bola zle kopnutá. Brankár však na jeho strelu nezareagoval dobre a loptu si vyrazil do brány – 0:2.

Už o 3. minúty Alexander-Arnold priťukol pred šestnástkou loptu D. Núñezovi, a ten rutinérsky k tyči zvýšil skóre na 3:0 z pohwadu Liverpoolu.

Klopp potom poslal do hry ďalších náhradníkov ako F. Carvalha, H. Elliotta, Milnera, C. Jonesa, J. Gomeza, Bajčetića či brankára H. Daviesa.

V 68. minúte znova Darwin Núñez po centri H. Elliotta skvelým zakončením k tyči zvýšil – 0:4.

V 90. minúte po Carvalhovej nahrávke pečatil výsledok na 0:5 skvelý Darwin.