V prvom európskom prípravnom zápase na pôde bundesligistu z Lipska sme dominovali a po päťgólovej nádielke si odnášame dobrý pocit, že sme snáď znova nakupovali dobre.

Príprava 22/23 (21.7.), Red Bull Arena, Lipsko

RB Lipsko - LIVERPOOL FC 0:5 (0:1)

góly: 8. Salah (Firmino), 48. D. Núñez (L. Díaz), 51. D. Núñez (Alexander-Arnold), 68. D. Núñez (H. Elliott), 89. D. Núñez (F. Carvalho)
ŽK:
ČK:
rozhodca: F. Zwayer (GER)
TV: LFC TV, YouTube
streams: livetv, totalsportek, vipleague

RBL zostava

Gulácsi (59. Blaswich) - Simakan, Orbán, Henrichs, Angeliño, Halstenberg (77. S. Ba), Kampl, Szoboszlai (59. Schlager), D. Olmo (59. Laimer), Nkunku (59. Novoa), Sørloth (33. A. Silva)

lavička: Blaswich - Nickisch, Schlieck, A. Haidara, Forsberg, Klostermann, A. Silva, Mukiele, Schlager, S. Ba, Laimer, Novoa

LFC zostava

Adrián (60. H. Davies) - Alexander-Arnold (60. Milner), I. Konaté (46. Matip), van Dijk (60. J.Gomez), Robertson (46. Tsimikas), Fabinho (60. C. Jones), Thiago A. (60. Bajčetić), N. Keïta (46. J. Henderson), Salah (60. F. Carvalho), Firmino (46. D. Núñez), L. Díaz (60. H. Elliott)

lavička: H. Davies, L. Hughes - Matip, J. Gomez, J. Henderson, C. Jones, Tsimikas, F. Carvalho, D. Núñez, Bajčetić, N. Phillips, Mabaya, van den Berg, Morton

Klopp do úvodu prípravného zápasu postavil „áčkovú“ zostavu. Teda ak si odmyslíme Adriána. A na trávniku to v konečnom dôsledku bolo vidieť. Salah strelil prvý gól stretnutia hneď v jeho úvode, v druhom sa odtrhol z lisabonskej Benficy čerstvo kúpený Darwin Núñez a 4 gólmi knockoutova doubterov z ázijského turné.

Liverpool sa teraz presúva pod Alpy do Rakúska, kde má týždňový prípravný kemp a v rámci neho sa v stredu 27.7. od 20 h stretne s ďalším tímom z portfólia Red Bullu, tentoraz Salzburgom.

Darwin Núñez (v strede) sa teší z gólu. Vpravo Joe Gomez. (foto: Twitter)

1. polčas

Hneď v úvode prvého polčasu otvoril skóre Mo Salah po Firminovej prihrávke 0:1.

2. polčas

Do druhého polčasu poslal Klopp Darwina, Tsimikasa, Matipa a J. Hendersona. A hlavne Darwin Núñez dokonale rozobral Lipsko. Hattrick za 23 minút ešte prikrášlil štvrtým gólom v 90. minúte.

V 48. minúte po faule brankára na L. Diáza prepustil exekúciu pokutového kopu Salah práve D. Núñezovi. Ten sa síce z bieleho bodu nemýlil, ale penalta bola zle kopnutá. Brankár však na jeho strelu nezareagoval dobre a loptu si vyrazil do brány – 0:2.

Už o 3. minúty Alexander-Arnold priťukol pred šestnástkou loptu D. Núñezovi, a ten rutinérsky k tyči zvýšil skóre na 3:0 z pohwadu Liverpoolu.

Klopp potom poslal do hry ďalších náhradníkov ako F. Carvalha, H. Elliotta, Milnera, C. Jonesa, J. Gomeza, Bajčetića či brankára H. Daviesa.

V 68. minúte znova Darwin Núñez po centri H. Elliotta skvelým zakončením k tyči zvýšil – 0:4.

V 90. minúte po Carvalhovej nahrávke pečatil výsledok na 0:5 skvelý Darwin.

Salah (pomerne prekvapujúco) prenechal penaltu a Darwin Núñez tak mohol dať svoj (síce nesúťažný) prvý gól v liverpoolskom drese.

Uruguajský forward pridal ešte tri a má na konte aj prvý hetrik na novom pôsobisku, resp. 4-gólový zápis, ktorý jasne zadefinoval zápas.

Trojica mladíkov F. Carvalho, H. Elliott a Bajčetić zapôsobila na Kloppa i fans. Chytal sa aj C. Jones.

Klopp síce po zápase povedal, že fyzicky na tom jeho tím nie je ešte ani zďaleka tam, kde by chcel, ale v zápase nebolo málo častí, kedy hráči veľmi dobre pressovali, nešetrili krokom.

Ani v treťom vzájomnom zápase (prvé dva boli súťažné v Lige majstrov) futbalisti RB Lipsko Liverpoolu nestrelili gól.

Adrián (8) - V hierarchii prvého tímu až tretí brankár párkrát veľmi dobrými zákrokmi podržal LFC, bol si istý, keď lopta smerovala do 16-ky i v rozohrávke.

Alexander-Arnold (8) - Už aj tradične prihral na gól (D. Núñezovi), za hodinu na trávniku ukázal presne to, čo vie. Dobre kombinoval, vedel podržať loptu i presne prihrať.

I. Konaté (7) - Francúzsky mladík odohral kvalitné stretnutie, bol dobrý pozične i v súbojoch.

van Dijk (7) - S Konatém si dobre rozumel, rovnako tak so spoluhráčmi vyššie, futbalisti RBL s ním mali problém.

Robertson (7) - Štandardne poctivý, veľmi dobre pressoval, neúnavne podporoval útok.

Fabinho (7) - Držal stred poľa, dobre čítal hru.

Thiago A. (7) - Jeho nápady, ktorými otváral priestory pre spoluhráčov neboli vždy využité, boli však účinné a na hráčov súpera pôsobili otravne, pretože si nemohli dovoliť "šetriť" krokom.

N.Keïta (6) - Sem-tam nevýrazný, na druhej strane ale aj s dobrými zábleskami. Vo finále ale priemerný.

Salah (8) - Strelil po dobrom pressingu spoluhráčov prvý gól stretnutia, mal aj ďalšie sľubné možnosti. Pred penaltou sa ukázal ako veľký hráč, resp. dovolil D. Núñezovi streliť premiérový gól v LFC.

Firmino (7) - Asistencia na Salahov gól, umné otváranie priestorov. Bobby nevyzeral vôbec zle.

L. Díaz (7) - Veľmi agilný, snaživý, behavý, tímový. Škoda, že sa svoju snahu nepremenil na gól.

H. Davies (6) - Mladý gólman nemal veľa práce.

J. Gomez (6) - Vzadu nemal problém.

Tsimikas (7) - Grék je kvalitný futbalista a dokazuje to aj na trávniku. Hrá hlavou, dobre podporuje útok.

C. Jones (7) - 21-ročný Angličan mal hneď niekoľko svetlých okamihov, vedel podržať loptu i rozohrať. Dobre kombinoval.

J. Henderson (7) - V strede poľa nemal problém, usmerňoval spoluhráčov.

F. Carvalho (8) - Pohyblivý, hbitý s dobrým ťahom na bránu a pre súpera neustále nebezpečný. Pripísal si aj gólovú asistenciu.

Bajčetić (8) - Pre mnohých prekvapenie, pre ďalších nádej do budúcnosti, resp. o pár rokov veľmi dobrá voľba na šestku. Dostal šancu pred Mortonom a to o niečom svedčí. Pred jedným z  Núñezových gólov skvele odbral protihráča o loptu a "jasličkami" ju poslal doprava na asistujúceho H. Elliotta. Mladý Španiel bol výborný.

D. Núñez (10) - 4 góly hovoria za všetko. Okrem toho mal ešte takmer gólovú hlavičku, ale gólman súpera jeho pokus skvele vyrazil. Bol snaživý, nešetril pohybom, jeho nábehy za obranu pôsobili súperovi hlavybôľ. Dokonale umlčal kritikov, ktorí boli po jeho doterajšej hodine v zápasoch v juhovýchodnej Ázii, resp. na začiatku prípravy schopní hovoriť, že nie je hodný svojej cenovky.

H. Elliott (8) - Hral tentoraz na pravom krídle, ale mohli sme ho vidieť zbiehať si aj na stred. Pohyblivý, agilný, energický, dobre kombinoval, prihral na gól a bol proste veľmi veľmi dobrý.