Registrujte sa do tipovačky 2022/2023 a hrajte o zaujímavé ceny

100
2310

Tipovačka 2022/2023 začína ostrým súbojom Community Shield medzi LFC a Manchestrom City, a preto je najvyšší čas spustiť registráciu.

Poslednú tipovačku 2021/2022 vyhral slaffko 14, ktorý spomedzi 101 zaregistrovaných tipérov dosiahol až 2540 bodov. Na druhom mieste skončil Burton (2400 bodov) a tretí bol Steve3465 s 2390 bodmi. Ceny boli výhercom odovzdané, a preto môžeme spoločne začať prekonávať štatistiky dosiahnuté v minulej sezóne.

Tipovačka 21/22: Záverečné vyhodnotenie

Registrácia

V tomto ročníku tipovačky budeme fungovať zaužívaným a osvedčeným spôsobom, ale predsa len prinesieme zopár noviniek, najmä čo sa pravidiel týka. Najskôr však je tradične potrebné sa do tipovačky zaregistrovať. Ako na to? Stačí jednoducho do komentára k tomuto článku napísať  „REG“ + nick, pod ktorým plánujete tipovať. Jednoduché, nie? Registrácia bude prebiehať od dnešného dňa (t.j. 17. 7. 2022)do 31.8. 2022, následne sa počet účastníkov tipovačky uzavrie a nikto ďalší sa už nebude môcť pridať.
Je dôležité pri registrácii uvádzať presne rovnaký nick, pod ktorým sa prihlasujete!

Pravidlá

 • Pred každým zápasom bude na www.lfc1892.net vydaný článok s nadpisom „Tipovačka 2022/23…“.
 • Do komentárov je nutné napísať svoj tip obsahujúci skóre, strelca a asistenta v znení:
  „LFC – NUFC 2:0 Salah (Alexander-Arnold)“ (ak Liverpool hrá doma) alebo
  „NUFC – LFC 1:3 Firmino (Robertson)“ (ak Liverpool hrá vonku).
  Vzor pridaného tipu nájdete nižšie (Pedro8 tipoval víťazstvo Liverpoolu 2:1, za strelca
  zvolil Salaha a ako asistenta tipoval Robertsona).
 • Tipuje sa výsledok po 90 minútach zápasu, v prípade predĺženia (nebavíme sa
  o Premier League a skupinovej fáze Ligy majstrov, pozn.) sa počíta stále stav po 90 minútach. Taktiež platí, že pri tipovaní výsledku 0:0 nič nebráni tomu, aby tipér zvolil
  aj strelca a asistenta v zápase.
 • Pri tipovaní strelca/asistenta sa do úvahy berie akýkoľvek hráč LFC aj hráč súpera, ktorý v danom zápase strelí gól (okrem penaltového rozstrelu), prípadne prihrá na gól (nemusí ísť o ten istý gól!). Zároveň podotýkam, že je možné v jednom kole tipovať rovnakého hráča za strelca aj asistenta. Pre bodovanie je rozhodujúce, na akej pozícii daný hráč nastúpil!
 • Ďalšou vítanou zmenou je deadline pre tipovanie. Platí, že posledné tipy, ktoré sa berú do úvahy sú tie, ktoré budú natipované najneskôr 2 hodiny (120 minút !!!) pred výkopom, t.j. do zverejnenia zostáv pre daný zápas (ak teda napr. zápas LFC – Everton začína o 21:00 hod, je potrebné odovzdať tip najneskôr o 19:00 hod.). Zároveň platí, že tipér môže svoj tip akokoľvek upravovať a meniť v rámci komentáru kedykoľvek až do uplynutia deadlinu pre tipovanie.
 • Priebežné výsledky spolu so zaujímavými štatistikami nájdete vždy v nasledujúcom článku tipovačky. V ďalšom článku, ktorý možno očakávať niekoľko dní pred prvým zápasom LFC, budú môcť registrovaní tipéri odovzdať svoj prvý tip v sezóne 2022/2023.

Bodovanie

Body budú udeľované nasledovne:

 • správny výsledok (skóre) zápasu + 60 bodov (ak tipér uhádne presný výsledok zápasu, už sa mu nepripočítava 20 bodov za správny tip),
 • správny tip na víťaza (prípadne remízu) + 20 bodov,
 • správny strelec gólu v zápase (brankár / obranca) + 30 bodov
  správny strelec gólu v zápase (záložník / útočník) + 20 bodov
  (nemusí ísť o víťazný, prvý ani posledný gól),
 • správny asistent na gól v zápase (brankár / obranca) + 30 bodov
  správny asistent na gól v zápase (záložník / útočník) + 20 bodov
  (asistent = ktorýkoľvek hráč, ktorému sa podarí prihrať na gól),
 • tip výsledku, ktorý ušiel o gól + 10 bodov (napr. duel skončí 3:1 a tipér zvolil výsledok 2:1, získava 20 bodov za správny tip a 10 bodov za to, že bol veľmi blízko
  k správnemu výsledku).

V jednom kole teda môže tipér získať maximálny počet bodov v rozmedzí 100 – 120 bodov.
Hlavnou novinkou je udeľovanie počtu bodov v kategórii strelec a asistent v zápase podľa pozície, na ktorej uvedený hráč nastúpil – t.j. pri tipovaní záložníka alebo útočníka získa tipér 20 bodov, zatiaľ čo v prípade úspešného tipu na brankára alebo obrancu až 30 bodov.

Ceny pre víťazov

Doba je ťažká. Napriek tomu, že tipovačka je bez vstupného poplatku, snažíme sa udržať nastavený štandard a opäť ponúkneme zaujímavé ceny pre troch najlepších tipérov. Ale koniec koncov nejde o ceny, väčšina aj tak tipuje pre zábavu. Udržme si to!

 • 1.miesto = batoh LFC
 • 2.miesto = osuška LFC
 • 3.miesto = hrnček LFC

__________________________________________________

Neváhajte sa teda opäť zapojiť do našej tipovačky 2022/2023, kde budete mať možnosť nielen vyhrať zaujímavé ceny, ale zároveň sa spoločne baviť pri tipovaní zápasov LFC.