Dokuho kung-fu zákrok v 16-ke sa v závere nepískal, v II. polčase výborný LFC remizoval v šlágri s Man City 1:1

86
2315
Zľava van Dijk a A. Mac Allister oslavujú vyrovnávajúci gól v derby s Man City (1:1). Vpravo J. Álvarez. (foto: twitter.com)

Premier League po zápasoch 28. kola zmenila lídra. Je ním Arsenal o skóre pred Liverpoolom, bod zaostáva tretí Manchester City. Absolútny ťahák futbalového programu sa totiž na Anfielde skončil nerozhodne.

PL 23/24 (10.3.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Manchester City FC 1:1 (0:1)

góly: 50. A. Mac Allister z pen (D. Núñez) - 23. Stones
ŽK: Rodri, B. Silva, Ederson
rozhodca: Michael Oliver
TV: Canal+ Sport 1 (SK/CZ)

Kelleher - C. Bradley (61. An. Robertson), Quansah, van Dijk, J. Gomez, Endō, Szoboszlai (61. Salah), A. Mac Allister, H. Elliott, D. Núñez (76. Gakpo), L. Díaz

lavička: Adrián - Salah, Gakpo, Tsimikas, An. Robertson, B. Clark, J. McConnell, Nallo, L. Koumas

MCFC zostava

Ederson (56. Ortega) - K. Walker, Stones, Akanji, Aké, Rodri, K. De Bruyne (69. M. Kovačić), B. Silva, J. Álvarez (69. Doku), Foden, Haaland

lavička: Ortega - R. Dias, M. Kovačić, Doku, S. Gómez, Gvardiol, M. Nunes, Bobb, R. Lewis

1:1, presne ako v prvom vzájomnom sezóny, 1:1, 1:1 po góloch Stonesa z 23. min a A. Mac Allistera z 50., 1:1, pričom bod sa nám máli.

The Reds boli v II. polčase výrazne lepší, vo väčšej fáze dominovali stredu poľa, ale rovnako, ako The Cityzens dokázali streliť len jeden gól. A ten si rozhodne pýtal samostatný nájazd L. Díaza zo 63. min, keď po skvelej prihrávke Salaha síce obstrelil striedajúceho Ortegu, ale bránu netrafil.

Anfield sa gólu nedočkal ani v 71. min po špičkovej prihrávke A. Robertsona Darwinovi Núñezovi, Ortega bol ale pri Uruguajčanovom zakončení pripravený, a rovnako tak aj v 80., keď vyrazil nepríjemnú strelu mladíka Quansaha t 18 m.

Na druhej strane sme mali šťastie v 73. min, keď po centri zo strany Kelleher vyrazil loptu do nabiehajúceho Fodena a ten ani nevedel ako nastrelil brvno, Doku v 89. min už ale áno, Liverpool zachránila tyčka. O desať minút na to, teda v samom závere stretnutia, nakopol Doku pri obrannom zákroku vo vlastnej 16-ke Mac Allistera do rebier, ale Oliver druhú penaltu pre Merseysiders nepískol.

Michael Oliver má byť podľa niektorých tým rozhodcom, ktorý Liverpoolu pomáha. Pár sekúnd pred koncom zápasu naproti tomu Dokuho zákrok kopačkou do Mac Allisterových rebier ako penaltový neposúdil a vzápätí ani alibisti (Attwell) za VAR-om.

Platné pravidlá „z dielne“ FA totiž naproti (mne úplne nepochopiteľným) názorom, že to nebol dostatočne tvrdý/veľký faul na penaltu hovoria, že „vysoká noha“ je faulom aj keď faulujúci skôr zasiahne loptu.

Vo štvrtok 14.3. sa The Reds predstavia v odvete osemfinále Europa League, kedy na Anfield zavíta pražská Sparta. Výkop je naplánovaný na 21 h.