LFC – Man City 1:1, hodnotenie hráčov: Famózny van Dijk, skvele zahrali aj A. Mac Allister a Endō, mrzí šanca L. Díaza i neodpískaná penalta po zákroku Dokuho

91
3038
Virgil van Dijk. (foto: twitter.com)

Šláger 28. kola Premier League sa na Anfielde skončil nerozhodne 1:1, poďme na hodnotenie hráčov The Reds.

PL 23/24 (10.3.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Manchester City FC 1:1 (0:1)

LFC zostava

Kelleher - C. Bradley (61. An. Robertson), Quansah, van Dijk, J. Gomez, Endō, Szoboszlai (61. Salah), A. Mac Allister, H. Elliott, D. Núñez (76. Gakpo), L. Díaz

lavička: Adrián - Salah, Gakpo, Tsimikas, An. Robertson, B. Clark, J. McConnell, Nallo, L. Koumas

MCFC zostava

Ederson (56. Ortega) - K. Walker, Stones, Akanji, Aké, Rodri, K. De Bruyne (69. M. Kovačić), B. Silva, J. Álvarez (69. Doku), Foden, Haaland

lavička: Ortega - R. Dias, M. Kovačić, Doku, S. Gómez, Gvardiol, M. Nunes, Bobb, R. Lewis

Kelleher (8) – Caoimhín si ostatné týždne drží vysoký výkonnostný štandard, čo potvrdil aj v dueli proti úradujúcemu majstrovi.

Už v 3. min zneškodnil nebezpečný pokus J. Álvareza z 13 m, aby po tom, čo v 13. min Rodri preskočil Enda zmaril aj strelu K. De Bruyneho. V 39. min nemal veľa práce s pokusom z hranice 16-ky v podaní Haalanda, ktorého do ideálneho uhla nepustil van Dijk.

V 58. min hasil veľkú Quansahovu chybu, keď výborne vychytal Fodena a pri koncovke toho istého futbalistu bol aj v 73. min, kedy sa od Angličana po Kelleherovom vyrazení lopty práve do neho odrazila do brvna (prípadný gól by pre ruku futbalistu hostí napokon neplatil).

Írsky brankár bol spoľahlivý, bol si istý pri rozohrávke, miestami hral dokonca na úrovni stopérov.

Dokuho kung-fu zákrok v 16-ke sa v závere nepískal, v II. polčase výborný LFC remizoval v šlágri s Man City 1:1

C. Bradley (8) – Za hodinu na trávniku podal v jednom z najväčších zápasov kariéry výborný výkon. Platný v pressingu, medzihre, s výborným pohybom a tiež odvážny.

Skúsenosti zbierajúci dvadsiatnik nastúpil proti MCFC od začiatku a na pravej strane hral sem-tam dokonca pravé krídlo, vzadu si však povinnosti tiež splnil.

V 7. min po rane De Bruyneho a zákroku Kellehera loptu upratal z „veľkého vápna“, v 9. zasa zrazil Fodedovu loptu na roh, vzadu bol prospešný aj v 20. min, keď sa príkladne vrátil. Druhá minúta nastavenia prvého polčasu mohla z neho urobiť hrdinu, ale Conor po Szoboszlaiovej prihrávke váhal so zakončením, aby ho napokon zblokoval Walker.

Hneď po prestávke v 47. min pressoval Akého, ten poslal Edersonovi do 16-ky krátku „malú domov“, na čo pohotovo zareagoval D. Núñez a domáci kopali penaltu.

Conor Bradley. (foto: twitter.com)

Quansah (9) – Vyhral všetky súboje, ktoré absolvoval (!!), 11x odobral súperovi loptu, čo je najviac spomedzi všetkých aktérov. vyše polovicu (6 z 11) dlhých lôpt našlo správneho adresáta. Jarell bol výborný a až na jednu veľkú chybu by som sa nebál povedať, že impozantný. Ktovie, čo na to hovoria Haaland či J. Álvarez.

V 12. min kvalitne zasiahol vzadu, v 17. pre zmenu výborne čítal hru a nepustil súpera do do šance. V 58. min sa dlho hral vo vlastnom v nebezpečnom území s loptou, napokon ju stratil a Fodenovu výbornú možnosť musel vyriešiť Kelleher.

Mladík sa v 80. min predviedol ofenzívnou akciou, keď loptu potiahol cez 2 protihráčov na 16-ku a jeho ranu Ortega s námahou vyrazil.

van Dijk (10) – MOTM a fakt najväčší klobúk z najväčšej hlavy dole. Dominantný, vyhral 100% osobných súbojov, len 2 zo 79 prihrávok nenašli spoluhráča, mal 6 zo 7 dlhých pasov úspešných, 5x obral súpera o loptu.

Virgil ukázal svoju extratriedu a Haaland si pri ňom ani neškrtol. Ak by niekto namietal situáciou z 39. min, kedy sa nórsky zakončovateľ s hlavou ponorenou do trávy hnal smerom ku Kelleherovej bráne, pričom aj cez Holanďana zakončil, tak vedz, že ho van Dijk cielene vytlačil z lepšieho uhla.

Hráč s č. 4 na drese vyriešil už v 2. min chybu Gomeza, keď sa v 16-ke ocitol Foden, v 33. min zblokoval pokus B. Silvu na roh (z ktorého padol úvodný gól stretnutia). V 44. min nebol príliš koncentrovaný, a tak pred vlastným pokutovým územím otáľal s rozohrávkou až mu loptu zobral Haaland.

Virgil van Dijk (v červenom úplne vpravo) zablokoval snahu hráča Man City Phila Fodena. (foto: Twitter)

J. Gomez (7) – Najprv na ľavej obrane, potom na pravej a tiež aj ako inverted right back. Joe bol v I. polčase slabý, ako keby sa nedokázal koncetrovať, navyše Foden mu robil nemalé problémy.

Napr. už v 2. min, keď Gomez zle rozohral a Fodenovu snahu musel zastaviť van Dijk. V 9. min si dvojica akciu zopakovala, resp. Foden poľahky cez liverpoolskeho obrancu prešiel, tentoraz zachraňoval Bradley. V závere prvej 45-minútovky prišla ďalšia chyba, Walkerov center pri brejku do 5-ky bol ale pridlhý.

Keď si mnohí mysleli, že hneď od úvodu II. polčasu by mal nastúpiť Robertson, prišiel na trávnik viditeľne iný Joe Gomez. A napokon odohral celé stretnutie.

Po hodine hry vyzval k zakončeniu Szoboszlaia, inak výborne pressoval, mal veľmi dobrý pohyb a po príchode spomíaného Robertsona šiel na pravú obranu, kde sa jeho výkon zdvihol.

Endō (10) – Priemerný futbalista z (pod)priemerného klubu, resp. z toho, čo hrá v Bundeslige o záchranu. Takto nejako som si nakadil do úst, keď som tu na webe oznamoval článkom Japoncov príchod do LFC.

Wataru je ostatné týždne buď veľmi dobrý (zriedka), výborný, alebo vynikajúci. A v dueli proti obrovským menám súčasného futbalu, ako sú Rodri či De Bruyne bol úžasný.

Paradoxne, Endō nezačal najlepšie, v 8. min ho totiž preskočil Rodri a hostia mali šancu. To bola jediná chyba 31-ročného defenzívneho stredopoliara, ktorý skvele čítal hru, bol kvalitný v medzihre (96% úspešnosť prihrávok) i rýchlom, upokojujúcom posúvaní lopty.

Vyhral 6 zo 7 duelov, predviedol 4 úspešné tackles, 6x súpera obral o loptu.

A nám sa začína predstava o Caicedovi zdať ako niečo maximálne surreálne, pri Laviovi si ani za ten oný nevieme spomenúť, že kto to je .. Endō je proste borec.

V červenom Wataru Endō. (foto: Twitter)

Szoboszlai (6) – Je na ňom vidieť, že po zranení ešte nemá požadovaný rytmus. A tak robil veci o kúsok pomalšie, ako by bolo dobré.

Dominika navyše v istých fázach duelu nebolo vidieť. Na druhej strane sa zapájal do medzihry i pressingu. Jedným slovom teda priemerný.

Po polhodine hry mal šancu, jeho hlavička v záklone v dobej pozícii minula bránu. V 42. min po skvelej práci Enda v strede poľa posúval do šance L. Díazovi, v nastavenom čase I. polčasu strieľal z priameho kopu z cca 22 m len do miest, kde stál Ederson.

A. Mac Allister (10) – Ak by sa niekto spýtal, kto v zápase vyhral najviac osobných duelov (8), stačí si vybaviť tohto Argentínčana. Rovnako, ako Quansah obral súpera o loptu 11x! Pridal k tomu aj 7 prihrávok vo finálnej tretine ihriska a čo je veľmi dôležité, v 50. min premenil penaltu.

V 65. min mal sľubnú príležitosť, lenže Ortega jeho strelu zo 17 m zrazil na roh, v 84. min sa 12 m od brány dostal k lopte a v zaujímavej možnosti dával nad.

V 8. minúte nastavenia ho Doku pri snahe poslať loptu do bezpečia štupľami kopačky kopol vo vlastnej 16-ke do rebier, no Oliver, ani VAR situáciu za penaltovú neposúdili.

Alexis Mac Allister. (foto: twitter.com)

H. Elliott (7) – V 31. min centroval na hlavu Szoboszlaia, ten však v šanci hlavičkoval v záklone a hlavne nepresne.

Harvey odohral ďalšiu plnú minutáž a proti Man City kvalitným pohybom pomáhal zhusťovať diery v zálohe pri prechodovej fáze súpera. Bol výrazne platný v medzihre, nešetril krokom, príkladný v pressingu.

D. Núñez (7) – V I. polčase zaujali len jeho ofsajdové postavenia, okej, samozrejme aj pekná kombinácia na konci s prihrávkou na Díazov gól, ktorý v 19. min práve pre postavenie mimo hry neplatil.

Darwin v 13. min nedočiahol na zadnej tyči na Bradleyho center, v 16. min dával v záklone vedľa a aby toho nebolo málo, tak v 23. min nepokryl vo vlastnej 16-ke Stonesa, ktorý po rohu skóroval.

Darwin Núñez (vpravo) na loptu nedočiahol. V bráne Man City je Ortega. (foto: twitter.com)

Už v 47. min však svoju chybu napravil, keď pohotovo reagoval na slabšiu prihrávku Akého Edersonovi, pri lopte bol skôr, Brazílčan ho fauloval a Mac Allister mal možnosť pokutového kopu.

Uruguajčan hral v II. polčase s odlišnou mysľou i prístupom, v 57. min výborne pressoval, aj získal loptu, lenže Szoboszlai zlou prihrávkou zmaril sľubne vyzerajúci brejk. V 64. min poslal do šance Díaza, v 71. nevyužil po výbornom centri Robertsona skvelú šancu, a to aj kvôli kvalitnému zákroku Ortegu.

L. Díaz (8) – Neúnavný Lucho zviedol najviac (18) súbojov spomedzi všetkých aktérov zápasu, vytvoril 3 šance, 2 naproti tomu zahodil. Príkladne bojoval, miestami kľučkami poriadne zamotal hlavy protihráčom, pohybovo výborný.

Škoda, že v 42. min, keď sa pri brejku The Reds na 2x dostal na 16-ke k zakončeniu, napokon nekrytý v sľubnej pozícii asi o meter a pol minul bránu. V 59. min bol tiež blízko ku gólu, keď obral o loptu B. Silvu, vymenil si loptu s D. Núñezom, lenže vo veľmi dobrej pozícii nespracoval. O cca 250 sekúnd neskôr mu Darwin opäť ponúkol príležitosť. Walker ale výborne zasiahol.

V 81. min pretlačil na ľavej autovej čiare pri prieniku trojicu protihráčov a vybojoval roh.

Luis Díaz (v červenom) uniká dvojici hráčov MCFC Stones – Rodri. (foto: twitter.com)

striedajúci:

An. Robertson (7) – Poctivý Škót sa po príchode na trávnik zhostil role toho, kto zahráva rohové kopy, nič sme z však nich nedosiahli.

V 71. min ho krásnou uličkou na ľavej čiare vysunul van Dijk, aby Andy ukážkovým centrom vyzval ku gólu Núñeza, záver už poznáme. V 84. min dával zľava do šance Mac Allisterovi a v 89. poslal dlhý a hlavne presný pas do brejku Salahovi.

Salah (6) – Ani nie 120 sekúnd od príchodu na ihrisko poslal L. Díaza skvostnou „uličkou“ do samostatného nájazdu, krátko na to bol na začiatku akcie, ktorá končila Núñezovou príležitosťou.

V 73. min ho na polovici súpera „zostrelil“ Walker, Oliver nechal pokračovať v hre, v 89. min dlhý nákop Robertsona, resp. zakončenie z uhla na vytúžený gól nepremenil.