Dominantný LFC vyhral v Leicestri 3:0, C. Jones s dvomi gólmi, Salahov prihrávkový hetrik

94
3276

Famózny priamy kop v podaní Alexandra-Arnolda dal na King Power Stadium skóre konečnú podobu, LFC je tak bod za Ligou majstrov, Newcastle aj Man Utd ale majú o zápas menej.

Premier League 22/23 (15.5.), King Power Stadium, Leicester

Leicester City FC - LIVERPOOL FC 0:3 (0:2)

góly: 33. C. Jones (Salah), 36. C. Jones (Salah), 71. Alexander-Arnold (Salah)
ŽK: L. Thomas - I. Konaté
rozhodca: Craig Pawson
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)

LCFC zostava

D. Iversen - R. Pereira (67. L. Thomas), J. Evans (89. Souttar), Faes, Castagne, Soumaré, Tielemans, Ndidi (62. Tetê), H. Barnes (62. Daka), Maddison, Vardy

lavička: Smithies - Souttar, Amartey, V. Kristiansen, L. Thomas, N. Mendy, Praet, Tetê, Daka

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, An. Robertson, Fabinho, J. Henderson (74. Milner), C. Jones (84. F. Carvalho), Salah (87. H. Elliott), Gakpo, L. Díaz (74. Jota)

lavička: Kelleher - J. Gomez, Milner, H. Elliott, Jota, Tsimikas, F. Carvalho, A. Meo, Matip

Dva rýchle góly Curtsia Jonesa v v priebehu troch minút (33. a 36.) rozhodli o výhre The Reds na trávniku Leicestru, ktorá stále dáva nádej na kvalifikovanie sa do Champions League.

Kloppovi zverenci boli od 20. minúty jasne lepší, následne po góloch dominovali a mali aj ďalšie šance, napr. Salah ale svoju tisícpercentnú zo 79. minúty nevyužil.

Liverpool sa v poslednom domácom zápase v 22/23 postaví v sobotu 20.5. proti Aston Ville. Duel sa začína o 16 h a my si ho spoločne pozrieme na II. oficiálnom zraze fans The Reds organizovanom lfc1892.net

Termín potvrdený! 20.5. sa vidíme v Bratislave. Je tu 2. zraz lfc1892.net, pozrieme futbal, pokecáme, zasúťažíme

I. polčas

4. min, L. Díaz faulovaný, Pawson ale nechal pokračovať v hre, Kolumbijčan následne fauloval Maddisona. Priamy kop anglického záložníka a ofsajd pasca hostí.

V 6. min prienik Gakpa cez 3 protihráčov, sklz Evansa ho zastavil. skúsený domáci bek ale okrem lopty prešiel po nohách aj liverpoolskemu útočníkovi, Pawson nepíska!

10. min, Alisson po hĺbkovej prihrávke čítal hru a mimo 16-ky zasiahol pred Vardym. O 120 sekúnd brejk domácich, H. Barnes v 16-ke za obranu na Vardyho, Alisson opäť výborne prečítal hru!

V 16. min Alexander-Arnold po „ťukesi“ J. Hendersona so Salahom vtipne z prvej za obranu na Gakpa, Faes výborným zákrokom zmaril šancu!

Luis Díaz (v červenom) v súboji s obrancom Leicestru Evansom. (foto: Twitter)

22. min a výborná práca Fabinha v strede, o loptu obral vracajúceho sa Maddisona. V 25. min akcia Liverpoolu, Evans mal vo vlastnej 16-ke problémy, ale zvládol ich.

V 29. min L. Díaz z ľavej strany až na 16-ku, ale jeho zakončenie z jej hranice bolo nepresné.

33. min, brejk LFC po nákope na polovicu domácich, L. Díaz vyhral hlavičku pre J. Hendersona, ten doprava Salahovi a po jeho centri na zadnú na nabiehajúceho C. Jonesa vedieme – 0:1.

36. min, skvelá akcia Liverpoolu, Gakpo Salahovu, ten na 16-ku do nábehu C. Jonesovi a mladý záložník opäť trafil. VAR ešte kontroloval situáciu pre možný ofsajd, napokon 2:0 pre hostí!

Curtis Jones. (foto: Twitter)

Krátko po góle pokus výborný zákrok v strede poľa v podaní Fabinha, lopta do čistej šance na Gakpa, ale Holanďan Iversena neprekonal!

43. min a pekná akcia LFC, ten sa dostal až do pokutového územia, kde ale pokus Andyho Robertsona prišiel z ofsajdového postavenia.

II. polčas

46. min, lopta do 16-ky LFC, H. Barnes sa nepresadil.

Pekná 4-minútovka hostí plná nápaditýcj kombinácií a dobrého pohybu.

V 52. min kombinácia LCFC, H. Barnes cez J. Hendersona a Fabinha na 16-ku Vardymu, následne púokus H. Barnesa a Alisson vyškriabal loptu na roh!

O niekoľko sekúnd J. Henderson doprava Salahovi, jeho obstrel zo 17 m minul bránu.

Fantastická atmosféra na King Power Stadium v sektore hostí, kde liverpoolski fans spievajú dobrých 5 minúty song venovaný Robertovi Firminovi.

Ibrahima Konaté (vpravo) v súboji s útočníkom Leicestru Jamiem Vardym. (foto: Twitter)

V 68. min Salahova kľučka na hranici pokutového územia, Iversen nemal problém.

Away fans pokračujú v choráli venovanom Firminovi.

69. min a prienik J. Hendersona pred 16-ku „líšok“, faul Evansa a priamy kop Alexandra-Arnolda. Salah posunul loptu Alexandrovi-Arnoldovi a ten náramne trafil do horného rohu brány! V 71. min je to o 3 góly! Trent tak pripomenul situáciu z roku 2019 práve z trávnika The Foxes.

Trent Alexander-Arnold (č. 66) sa teší z gólu v sieti Leicestru. (foto: Twitter)

75. min a prihrávka za obranu The Reds, Alisson opäť výborne vybehol z brány. Krátko na to C. Jones do behu Salahovi, Faes výborne zasiahol. Následne loptu vybojoval striedajúci Jota, ale Pawson píska faul.

79. min a obrovská šanca Salaha po tom, ako Leicester prepadol v strede ihriska. Gakpo Egypťanovom, ten sám na Iversena ale z 8 m netrafil bránu!

82. min a prienik An. Robertsona cez Castagnea až pred 5-ku, napokon roh LFC.

V 84. min schádza dvojgólový Curtis Jones, hore F. Carvalho. 87. min a brejk Mersysiders, Gakpo ale preváhal moment na prihrávku a napokon stratil.

88. min, lopta do 16-ky na Vardyho, Angličan aj zakončil z otočky, Alisson ale nemal problém.

V 2. minúte nastavenia pekný prienik Jotu, z bránkovej čiary dával za seba, ale spoluhráča nenašiel.

Mohamed Salah. (foto: Twitter)